ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بهبود قیمت نفت موجب افت «ین» شد

نویسنده: علی باستانی

بهبود قیمت نفت موجب افت «ین» شد

 

قیمت نفت,قیمت نفت ایران,قیمت نفت در بودجه 95,قیمت نفت و بنزین,قیمت نفت برنت,قیمت نفت ایران امروز,قیمت نفت سفید,قیمت نفت خام امروز,قیمت نفت و دلار,قیمت نفت خام سبک ایران,بهبود قیمت نفتافت ارزش یورو,افت ارزش روبل,افت ارزش پول روسیه,افت ارزش یورو,افت ارزش مانات,افت ارزش پول,افت ارزش لیر ترکیه,افت ارزش منات,افت ارزش بورس,افت قیمت ارز,

 

در پی بهبود بازارهای سهام و کالاها، سرمایه‌گذاران به جای دارایی‌های امن به دنبال دارایی‌های پرخطرتر هستند که این موضوع باعث افت ین در برابر 16 واحد پولی دیگر شده است.

پس از رشد قیمت هر بشکه نفت به بالای 40 دلار و رسیدن بازارهای سهام اروپایی به بالاترین سطح سه‌ماهه، واحدهای پولی کشورهای صادرکننده کالا نظیر نیوزلند و استرالیا در میان ارزهای دیگر بیشترین رشد را داشته و به بالاترین سطوح 10 ماهه خود در برابر دلار رسید‌ه‌اند.

ین که اغلب توسط سرمایه‌گذاران به عنوان دارایی امن در زمان آشفتگی بازار استفاده می‌شود، همچنان در سال جاری بهترین عملکرد را در میان ارزهای اصلی داشته است.

لی هاردمن، تحلیلگر ارز خارجی بانک میتسوبیشی اعلام کرد:‌ «ما در نوعی از یک فاز ریسک قرار داریم. بنابراین رشد طولانی‌تر کالاها و تقویت ارز بازارهای نوظهور و دارایی‌های پرخطر در ادامه سال ادامه خواهد داشت.»

در معاملات امروز، ین با افتی 0.5 درصدی نسبت به دلار مواجه شد به طوری که هر دلار 109.33 ین ارزش داشت. دلار نیز با کاهش 0.2 درصدی در برابر یورو سومین روز افت متوالی خود را در برابر واحد پولی مشترک اروپا به ثبت رساند. در معاملات امروز هر یورو ارزشی معادل 1.1338 دلار داشت.

بر اساس این گزارش هر دلار استرالیا با رشدی 0.3 درصدی در برابر دلار آمریکا 77.75 سنت معامله شد. دلار نیوزلند نیز با 0.8 درصد رشد معادل 70.06 سنت ارزش داشت.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت