ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بلایی که «باد کولر خودرو» بر سر چشم ها می آورد

نویسنده: علی باستانی

بلایی که «باد کولر خودرو» بر سر چشم ها می آورد

 

باد گرم کولر خودرو,علت باد گرم کولر خودرو,ضرر های کولر گازی,ضرر های کولر ابی,کولر خودرو,کولر خودرو چگونه کار میکند,کولر خودرو,کولر خودرو پراید,کولر خودرو ریو,کولر خودرو پژو 405,کولر خودرو جیلی,کولر خودرو برقی,کولر خودرو درجا,کولر خودرو نصب,مضرات کولر گازی,مضرات کولر,مضرات کولر ماشین,مضرات کولرابی,مضرات کولر خودرو,مضرات کولر سلولزی,مضرات کولر آبی برای بدن,مضرات کولرهای گازی,مضرات باد کولر,مضرات استفاده از کولر گازی,

 

قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر در خودرو و ماشین سلامت چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و به مرور زمان باعث خشکی چشم ها می شود.

محمد کی پور متخصص چشم گفت: سندروم خشکی چشم در اثر کاهش تولید اشک و تسریع تبخیر آن بروز می کند و از آنجایی که تامین رطوبت کافی برای تضمین سلامت و کیفیت بینایی ضرورت دارد،لذا پیشگیری و درمان این عارضه بسیارحائز اهمیت است.

 

وی ادامه داد: میزان شیوع خشکی چشم در شهرهایی که دچار بحران آلودگی هوا می باشند بسیار چشم گیر است، لذا تدابیر مراقبتی و درمانی در عموم شهروندانی که به نوعی در معرض مواجهه با این معضل شایع می باشند، ضرورت دارد.

کی پور سندروم خشکی چشم را مشکل نیمی از جمعیت رده های سنی گوناگون دانست و ابراز داشت: خارش ، قرمزی، التهاب مزمن سطح چشم و جراحی لیزیک از بارزترین علائم خشکی چشم به شمار می رود که گاهی به تاری دید منجر می شود.

وی اظهار داشت:افزایش سن و کار مداوم با رایانه و تبلت به ترتیب در سالمندان و کودکان باعث مشکلات چشمی می شود که قرار گرفتن در معرض هوای آلوده به شدت آن می افزاید.

این متخصص چشم گفت: قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر در خودرو و ماشین سلامت چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و به مرور زمان باعث خشکی چشم ها می شود.

وی بیان داشت: لنز های تزئینی در هوای آلوده نباید مورد استفاده قرار بگیرند و آن دسته از افرادی که در فصل تابستان از این لنزها استفاده می کنند باید قطره های مکمل چشمی را برای تنظیم میزان رطوبت چشم هایشان، مد نظر قرار دهند.

کی پور در پایان تاکید کرد:نوشیدن مایعات به میزان کافی و مصرف غذاهای دریایی غنی از امگا3 نقش مهمی در پیشگیری از خشکی چشم به ویژه در فصل تابستان دارند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت