ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بطری های آب پلاستیکی به مینای دندان کودکان آسیب می رسانند

نویسنده: احمد اعجازی

بطری های آب پلاستیکی به مینای دندان کودکان آسیب می رسانند

مینای دندان چیست,مینای دندان کجاست,مینای دندان چیست,تقویت مینای دندان,ترمیم مینای دندان,درمان مینای دندان,تقویت مینای دندان,بازسازی مینای دندان,ایا مینای دندان ترمیم میشود,ترک مینای دندان,دندان کودکان 6 ساله,دندان کودکان,دندان کودکان,دندان کودک یک ساله,دندان کودک 2 ساله,دندان کودک 10 ماهه,دندان کودک اسهال,دندان کودک 9 ماهه,دندانهای کودکان,دندان کودک 7 ماهه,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 تیر 1395

به گفته محققان، مواد شیمیایی موجود در بطری های پلاستیکی آب از طریق آسیب به هورمون ها و مینای دندان، به دندان های کودکان آسیب می رسانند.

به گزارش مهر، تحقیقات جدید محققان نشان می دهد مواد شیمیایی مشخص موجود در پلاستیک ها می تواند برای دندان های کودکان مضر باشد. این مطالعه متمرکز بر نحوه تاثیر این مواد شیمیایی بر مینای دندان هاست. مینای دندان لایه بیرونی محکمی بر روی دندان هاست که از آسیب به دندان ها محافظت می کند.

در این مطالعه، محققان موش های را مورد آزمایش قرار دادند که روزانه دوز مشخصی از بیسفنول A (BPA)، یا به تنهایی یا همراه با وینکلوزولین، به آنها داده می شد. وینکلوزولین ترکیبی شیمیایی قارچ کش است که غالبا در میوه ها و سبزیجاتی نظیر تمشک، کاهو، کیوی و پیاز یافت می شود.

BPA یک ماده شیمیایی صنعتی است که غالبا در پلاستیک های نظیر بطری های آب و سایر ظروف نگهداری غذا یافت می شود.

دوزهای مورد استفاده در محیط آزمایشگاه تقریبا مساوی با میزان مورد استفاده توسط انسان هاست که هر روز از زمان تولد تا ۳۰ روزگی در معرض آن قرار می گیرند.

محققان دریافتند تجلی دو ژن به دلیل قرارگیری در معرض BPA و وینکلوزولین دچار تغییر شدند. این ژن ها در روند معدنی شدن دندان ها که در تحکیم و تقویت مینای دندان نقش دارند، دخیل هستند.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت