ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بزرگ‌ترین مزرعه عمودی دنیا در آمریکا

نویسنده: علی باستانی

بزرگ‌ترین مزرعه عمودی دنیا در آمریکا

 

بزرگترین مزرعه پرورش شترمرغ در ایران,بزرگترین مزرعه جهان,بزرگترین مزرعه دنیا,بزرگترین مزرعه پرورش شترمرغ,بزرگترین مزرعه گندم جهان,بزرگترین مزرعه کشاورزی جهان,بزرگترین مزرعه خورشیدی,بزرگترین مزرعه خورشیدی جهان,بزرگترین مزرعه پرورش ماهی,بزرگترین مزرعه ماری جوانا,خرید مزرعه در آمریکا,مزرعه اجساد در آمریکا,مزرعه اجساد برهنه در آمریکا,

 

همین حالا که این مطلب را می خوانید، مرزعه عمودی عظیمی (جایی که کشت گیاهان در آن نه به خاک نیاز دارد و نه نور خورشید) در نیوجرسی آمریکا در دست ساخت است و پس از اتمام فرایند ساخت، عنوان بزرگ ترین مزرعه عمودی دنیا را از آن خود خواهد کرد.
عکس بالا به یکی از مزارع [البته در مقیاس کوچک تر] متعلق به شرکت AeroFarm تعلق دارد که بنا شده نمونه بزرگ تر نیز از روی آن مدلسازی شود.

اما هیچکدام از کارهایی که در جریان پروسه برنامه ریزی یا ساخت این واحد انجام خواهند شد در نوع خود تازگی ندارند چراکه پیشتر هم با در فضاهای بسته و با استفاده از لامپ های LED آن هم بدون در اختیار داشتن خاک چنین کاری صورت گرفته است.

کارخانه ژاپنی Mirai هم سال هاست که چنین پروژه ای را در مقیاس اندک اندک کوچک تر کلید زده و شاید جالب ترین نکته در باره مزرعه جدیدی که از آن حرف می زنیم ابعاد و اندازه اش باشد.

این واحد قرار است در زمینی به مساحت بالغ بر 6500 متر مربع در یک کارخانه قدیمی فولاد بنا گردد و بعد از اتمام، آنطور که سازنده اش مدعی شده، سالانه بیش از نهصد هزار کیلوگرم کاهو و دیگر سبزیجات از آن برداشت خواهد شد.

البته بحث از کشت عمودی محصولات مدت هاست که نقل محافل علمی و سازمان های مرتبط با غذا شده اما بر کسی پوشیده نیست که این حوزه همچنان جوان و نابالغ است.

در واقع موفقیت این قبیل پروژه ها منوط به آن است که شمار این مزارع آن هم در مقیاس وسیعش افزایشی چند برابری پیدا کند تا بتوانند وعده های خود را عملیاتی نمایند و مساله دیگر استمرار داشتن فعالیت این مزارع است. با این همه، تا آن زمان و منسوخ شدن زمین های زراعی سنتی، روشن است که مدت زیادی باقی مانده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت