ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

برنامه غذایی مناسب برای مبتلایان به کبد چرب

نویسنده: احمد اعجازی

برنامه غذایی مناسب برای مبتلایان به کبد چرب

کبد چرب گرید 2,کبد چرب گرید 2 چیست؟,کبد چرب گرید 2,کبد چرب گرید 2 به 3,کبد چرب گرید 2 خطرناک است؟,کبد چرب گرید 2و3,کبد چرب گرید 2-1,کبد چرب گرید 2 یعنی چه,چربی کبد گرید 2,چربی کبد گرید 2,کبد چرب چیست,کبد چرب چیست و درمان آن,کبد چرب چیست ویکی پدیا,کبد چربی چیست,کبد چرب چیست,علائم کبد چرب چیست,عوارض کبد چرب چیست,بیماری کبد چرب چیست,علت کبد چرب چیست؟,درمان کبد چرب چیست؟,کبد چرب علائم,کبد چرب علائم,علایم چربی کبد,علائم کبد چرب,علائم کبد چرب,کبد چرب علایم ودرمان,کبد چرب و علائم آن,کبد چرب چه علائمی دارد,کبد چرب علائم درمان,کبد چرب و علائم آن,کبد چرب گرید دو,کبد چرب گرید دو,کبد چرب گرید دو به سه,کبد چرب گرید دو چیست,کبد چرب گرید دو یعنی چه,کبد چرب گرید دو یعنی چی,چربی کبد گرید دو,بیماری کبد چرب گرید دو,درمان کبد چرب گرید دو,کبد چرب با گرید دو,کبد چرب در آزمایش خون,نشانه کبد چرب در آزمایش خون,علامت کبد چرب در آزمایش خون,علایم کبد چرب در آزمایش خون,علائم کبد چرب در آزمایش خون,کبد چرب آزمایش خون,علامت اختصاری کبد چرب در آزمایش خون,نشانه های کبد چرب در آزمایش خون,تشخیص کبد چرب آزمایش خون,چربی کبد در آزمایش خون,کبد چرب گرید 3,کبد چرب گرید 3 چیست؟,کبد چرب گرید 3,کبد چرب گرید 3,کبد چرب گرید 3چیست,کبد چرب گرید 3 یعنی چه,چربی کبد گرید 3,درمان کبد چرب گرید 3,درمان کبد چرب گرید 3,خطرات کبد چرب گرید 3,کبد چرب گرید 1,کبد چرب گرید 1 چیست,کبد چرب گرید 1,کبد چرب گرید 1 به 2,کبد چرب گرید 1 یعنی چه,کبد چرب گرید 1,کبد چرب گرید 1-2,کبد چرب گرید 1 تا 2,کبد چرب گرید 11,کبد چرب گرید 1 و 2,کبد چرب و درمان آن,کبد چرب و درمان آن,چربی کبد و درمان آن,علائم کبد چرب و درمان آن,بیماری کبد چرب و درمان آن,کبد چرب و راههای درمان آن,علایم کبد چرب و درمان آن,علائم کبد چرب و درمان آن,کبد چرب و راههای درمان آن,کبد چرب چیست و درمان آن,کبد چرب درمان,کبد چرب درمان گیاهی,کبد چرب درمان,کبد چرب درمان طب سنتی,کبد چرب درمان دارد؟,کبد چرب درمان دارد,کبد چرب درمان گیاهی,کبد چرب درمان دارویی,کبد چرب درمانش چیست,کبد چرب درمان سنتی
کبد وظایف مهم بسیاری در بدن دارد: خون را سم زدایی می کند، اولین جایی است که خون پس از مسیر گوارش به آن می رود، و همچنین کبد ترکیبات پروتئین و چربی های بسیار مهمی که بدن برای بقا به آنها نیاز دارد را تولید می کند.

وب سایت دکتر کرمانی: کبد وظایف مهم بسیاری در بدن دارد: خون را سم زدایی می کند، اولین جایی است که خون پس از مسیر گوارش به آن می رود، و همچنین کبد ترکیبات پروتئین و چربی های بسیار مهمی که بدن برای بقا به آنها نیاز دارد را تولید می کند. از آنجایی که کبد اولین جایی است که مواد مغذی را دریافت می کند و خون نیز پس از گوارش به آنجا می رود، برنامه غذایی می تواند روی سلامت کبد تاثیر گذار باشد.سطوح بالای قند و انواع خاصی از چربی ها می تواند باعث ساخت چربی های اضافی در کبد شود که باعث آسیب رسیدن به سلامت کبد است.

کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های کبدی در سطح جهان است، و بسیاری از افراد به بیماری کبد چرب غیر الکلی دچار هستند. شاخص های خطر برای بیماری کبد چرب عبارتند از چاقی و مشکل سندروم متابولیک.خبر خوب این است که برنامه غذایی و ورزش برای درمان و پیشگیری از کبد چرب غیر الکلی بسیار مهم هستند.دنبال کردن توصیه های متخصصین درباره برنامه غذایی می تواند بهترین کار برای پیشگیری و درمان کبد چرب باشد.تحقیقات نشان داده افراد چاقی که به کبد چرب غیر الکلی مبتلا هستند با کاهش 5 تا 10 درصد از وزن خود می توانند باعث بهبود کبد چرب شوند. اگر به کبد چرب مبتلا هستید قبل از هرگونه تغییر در برنامه غذایی، مصرف دارویی جدید و یا در صورت داشتن سوال با پزشک خود مشورت کنید.

امگا 3 بیشتر

برخی تحقیقات نشان داده اند افراد مبتلا به کبد چرب غیر الکلی در مقایسه با افرادی که کبدی سالم دارند در بافت کبد خود امگا 3 کمتری دارند و همچنین امگا 6 بیشتری نیز دیده شده، امگا 6 می تواند کبد چرب را افزایش دهد.استفاده روزانه یک گرم مکمل روغن ماهی می تواند برای درمان کبد چرب توصیه شود.خوردن غذاهای سرشار از امگا 3 می تواند برای افراد مبتلا به کبد چرب مفید باشد.منابع غنی امگا 3 شامل ماهی های چرب مانند سالمون، ساردین، ماهی خال مخالی، هالیبوت و یا ماهی تن هستند.گوشت دام هایی که با علف تغذیه شده اند در مقایسه با دام هایی که با ذرت تغذیه شده اند نیز امگا 3 بیشتری دارند. منابع گیاهی امگا 3 شامل گردو، بذر کتان، شاهدانه و روغن زیتون می شود.

امگا 3 می تواند به کاهش التهاب نیز کمک کند که برای کبد چرب مفید است. بسیاری از مشکلات و بیماری ها مانند کبد چرب غیر الکلی، به دلیل التهاب بدتر می شوند. بنابراین، کاهش التهاب می تواند به بهبود بیماری هایی که با التهاب در ارتباط هستند کمک کند.

برنامه غذایی مناسب برای مبتلایان به کبد چرب

کاهش مصرف چربی های اشباع و ترانس

مقدار و نوع چربی که مصرف می کنید می تواند تاثیر مستقیم روی سلامت کبدتان داشته باشد. بعلاوه مصرف مقدار زیاد امگا 6 و مقدار کمی امگا 3، خوردن مقدار زیادی چربی های اشباع و ترانس می تواند برای سلامت کبد مضر باشد. چربی های ترانس مخصوصا با افزایش التهاب در ارتباط هستند، و توصیه می شود تمام افراد مصرف آن را کاهش دهند.منابع سرشار از چربی های اشباع عبارتند از: گوشت حیوانات، لبنیات و غذاهای فرآوری شده. چربی های ترانس را می توان در فست فودها و تا حدودی در روغن های هیدروژنه پیدا کرد.برای پرهیز از چربی های ترانس، بهتر است به برچسب غذاها نگاه کنید و به دنبال روغن های هیدروژنه خاص بگردید. این نوع روغن ها را می توانید در میان وعده های بسته بندی شده و خامه قهوه پیدا کنید.

حتی اگر روی بسته ای نوشته شده باشد صفر گرم چربی ترانس اما حاوی روغن هیدروژنه باشد همچنان می تواند در هر وعده 0.5 گرم چربی ترانس به بدنتان منتقل کند.منابع چربی پایین در چربی اشباع و ترانس عبارتند از: روغن زیتون، آجیل ها و دانه ها.

کاهش قند و فروکتوز

علاوه بر مقدار دریافت چربی، نوع کربوهیدرات هایی که می خورید نیز می تواند روی سلامت کبد تاثیر گذار باشد. مصرف مقدار زیادی قند و فروکتوز با افزایش کبد چرب غیر الکلی در ارتباط است.یکی از منابع اصلی فروکتوز شهد ذرت با فروکتوز بالا است، که عمدتا در نوشیدنی های گازدار و همچنین یکی از مواد غذاهای فرآوری شده استفاده می شود.مصرف مقدار زیادی فروکتوز می تواند باعث آسیب رسیدن به کبد شود، و همچنین مصرف زیاد فروکتوز برای مدت زمان طولانی می تواند خطر کبد چرب را افزایش دهد.علاوه بر نوشیدنی های گازدار، شهد ذرت با فروکتوز بالا را می توان در شیرینی ها، نان ها، غلات صبحانه، غذاهای منجمد، سس ها یا چاشنی ها و برخی از آب میوه های بسته بندی شده پیدا کرد.

برای کاهش مصرف قند، غذاها را عمدتا در شکل طبیعی خود مصرف کنید. میوه ها و سبزیجات تغییر داده نشده، پروتئین های بدون چربی، چربی های سالم مانند روغن زیتون، آجیل ها، غلات کامل و حبوبات.بسیار مهم است که هنگام کاهش مصرف چربی مصرف قندها را افزایش ندهید. بسیاری از افراد زمانی که مصرف چربی خود را کاهش می دهند رو به غذاهایی با چربی کم و کربوهیدرات بالا می آورند.جایگزین کردن غذاهای قندی به جای غذاهای پرچرب هیچ خیری برای کبدتان ندارد و شاید مشکل را بدتر هم بکند.

برنامه غذایی مناسب برای مبتلایان به کبد چرب

برنامه غذایی مناسب

برنامه غذایی که در آن قند کمی باشد، چربی های اشباع و ترانس کاهش بیابد و همچنین سرشار از امگا 3 باشد نشان از رژیمی متعادل دارد.در یک برنامه غذایی متعادل مصرف میوه، سبزیجات، لوبیا ها، آجیل ها، دانه ها، روغن زیتون و غلات کامل توصیه می شود.داشتن چنین برنامه غذایی برای سلامت قلب نیز بسیار مفید است، احتمال مرگ در سنین پایین را کاهش می دهد و به صورت مفید التهاب را کم می کند.از آنجایی که این برنامه قند کمی دارد، چربی های اشباع و ترانس در آن زیاد مصرف نمی شوند و سرشار است از امگا 3، پس برای داشتن کبدی سالم نیز بسیار مفید خواهد بود.

نتیجه گیری: فعالیت فیزیکی را با برنامه غذایی ترکیب کنید

اگر شخصی اضافه وزن داشته باشد و مبتلا به کبد چرب باشد، کاهش وزن می تواند تاثیر زیادی روی بهبود سلامت و عملکرد کبدش داشته باشد. ترکیب فعالیت فیزیکی و برنامه غذایی سالم برای کاهش وزن بسیار مهم است، و فعالیت فیزیکی نباید نادیده گرفته شود.روزانه 30 دقیقه پیاده روی در کنار پیروی از برنامه غذایی سالم برای داشتن کبدی سالم و همچنین التیام کبد چرب توصیه می شود.تحقیقات نشان داده وقتی افراد در طول هفته فعالیت فیزیکی خود را به بالای 60 دقیقه افزایش می دهند، شاهد کاهش وزن و بهبود عملکرد کبد خواهند بود.

برچسب ها : برنامه غذايي سالم،برنامه غذايي سالم هفتگي،برنامه غذايي كاهش وزن،برنامه غذايي گياهخواران،برنامه غذايي گياهخواري،برنامه غذایی،برنامه غذایی بدنسازی،برنامه غذایی برای افزایش وزن،برنامه غذایی برای افزایش وزن بانوان،برنامه غذایی برای افزایش وزن بدنسازی،برنامه غذایی برای افزایش وزن بدون چربی،برنامه غذایی برای افزایش وزن در بدنسازی،برنامه غذایی برای افزایش وزن در یک ماه،برنامه غذایی برای افزایش وزن سریع،برنامه غذایی برای افزایش وزن کودک،برنامه غذایی برای افزایش وزن کودکان،برنامه غذایی برای افزایش وزن و حجم،برنامه غذایی برای چاق شدن،برنامه غذایی برای چاق شدن بانوان،برنامه غذایی برای چاق شدن خانمها،برنامه غذایی برای چاق شدن در بدنسازی،برنامه غذایی برای چاق شدن در یک ماه،برنامه غذایی برای چاق شدن دکتر کرمانی،برنامه غذایی برای چاق شدن سریع،برنامه غذایی برای چاق شدن صورت،برنامه غذایی برای چاق شدن کودک،برنامه غذایی برای چاق شدن کودکان،برنامه غذایی برای لاغری،برنامه غذایی برای لاغری 10 کیلو،برنامه غذایی برای لاغری بانوان،برنامه غذایی برای لاغری خانم ها،برنامه غذایی برای لاغری خانومها،برنامه غذایی برای لاغری در ماه رمضان،برنامه غذایی برای لاغری در یک ماه،برنامه غذایی برای لاغری دکتر کرمانی،برنامه غذایی برای لاغری سریع،برنامه غذایی برای لاغری شکم،برنامه غذایی خام گیاهخواری،برنامه غذایی رژیم گیاهخواری،برنامه غذایی سالم،برنامه غذایی سالم برای چاق شدن،برنامه غذایی سالم برای خانواده،برنامه غذایی سالم برای کاهش وزن،برنامه غذایی سالم برای یک هفته،برنامه غذایی سالم روزانه،برنامه غذایی سالم هفتگی،برنامه غذایی سالم هفتگی برای خانواده،برنامه غذایی فیتنس،برنامه غذایی فیتنس بانوان،برنامه غذایی فیتنس بدون مکمل،برنامه غذایی فیتنس برای حجم،برنامه غذایی فیتنس برای خانم ها،برنامه غذایی فیتنس حرفه ای،برنامه غذایی فیتنس خانم ها،برنامه غذایی فیتنس زنان،برنامه غذایی فیتنس کاران،برنامه غذایی فیتنسی،برنامه غذایی کاهش وزن،برنامه غذایی کاهش وزن بانوان،برنامه غذایی کاهش وزن بدنسازی،برنامه غذایی کاهش وزن در ماه رمضان،برنامه غذایی کاهش وزن در یک ماه،برنامه غذایی کاهش وزن در یک هفته،برنامه غذایی کاهش وزن دکتر کرمانی،برنامه غذایی کاهش وزن رایگان،برنامه غذایی کاهش وزن سریع،برنامه غذایی گیاهخواران،برنامه غذایی گیاهخواری،برنامه غذایی گیاهخواری برای لاغری،برنامه غذایی هفتگی،برنامه غذایی هفتگی باشگاههای نفت تهران،برنامه غذایی هفتگی برای چاق شدن،برنامه غذایی هفتگی برای خانواده،برنامه غذایی هفتگی برای قناری،برنامه غذایی هفتگی برای کاهش وزن،برنامه غذایی هفتگی برای لاغری،برنامه غذایی هفتگی خانواده،برنامه غذایی هفتگی سالم،برنامه غذایی هفتگی مناسب،بیماری کبد چرب چیست،بیماری کبد چرب گرید دو،بیماری کبد چرب و درمان آن،تشخیص کبد چرب آزمایش خون،چربي كبد گريد 2،چربی کبد در آزمایش خون،چربی کبد گرید 2،چربی کبد گرید 3،چربی کبد گرید دو،چربی کبد و درمان آن،خطرات کبد چرب گرید 3،درمان كبد چرب گريد 3،درمان کبد چرب چیست؟،درمان کبد چرب گرید 3،درمان کبد چرب گرید دو،رژیم غذایی گیاهخواری،رژیم غذایی گیاهخواری برای کاهش وزن،رژیم غذایی گیاهخواری برای لاغری،علائم كبد چرب،علائم كبد چرب و درمان آن،علائم کبد چرب،علائم کبد چرب چیست،علائم کبد چرب در آزمایش خون،علائم کبد چرب و درمان آن،علامت اختصاری کبد چرب در آزمایش خون،علامت کبد چرب در آزمایش خون،علایم چربی کبد،علایم کبد چرب در آزمایش خون،علایم کبد چرب و درمان آن،علت کبد چرب چیست؟،عوارض کبد چرب چیست،كبد چرب چيست،كبد چرب درمان،كبد چرب درمان دارد،كبد چرب درمان گياهي،كبد چرب علائم،كبد چرب گريد 1،كبد چرب گريد 2،كبد چرب گريد 3،كبد چرب گريد دو،كبد چرب و درمان آن،كبد چرب و راههاي درمان آن،كبد چرب و علائم آن،کبد چرب آزمایش خون،کبد چرب با گرید دو،کبد چرب چه علائمی دارد،کبد چرب چیست،کبد چرب چیست و درمان آن،کبد چرب چیست ویکی پدیا،کبد چرب در آزمایش خون،کبد چرب درمان،کبد چرب درمان دارد؟،کبد چرب درمان دارویی،کبد چرب درمان سنتی،کبد چرب درمان طب سنتی،کبد چرب درمان گیاهی،کبد چرب درمانش چیست،کبد چرب علائم،کبد چرب علائم درمان،کبد چرب علایم ودرمان،کبد چرب گريد 1،کبد چرب گريد 3،کبد چرب گرید 1،کبد چرب گرید 1 به 2،کبد چرب گرید 1 تا 2،کبد چرب گرید 1 چیست،کبد چرب گرید 1 و 2،کبد چرب گرید 1 یعنی چه،کبد چرب گرید 1+2،کبد چرب گرید 11،کبد چرب گرید 2،کبد چرب گرید 2 به 3،کبد چرب گرید 2 چیست؟،کبد چرب گرید 2 خطرناک است؟،کبد چرب گرید 2 یعنی چه،کبد چرب گرید 2+1،کبد چرب گرید 2و3،کبد چرب گرید 3،کبد چرب گرید 3 چیست؟،کبد چرب گرید 3 یعنی چه،کبد چرب گرید 3چیست،کبد چرب گرید دو،کبد چرب گرید دو به سه،کبد چرب گرید دو چیست،کبد چرب گرید دو یعنی چه،کبد چرب گرید دو یعنی چی،کبد چرب و درمان آن،کبد چرب و راههای درمان آن،کبد چرب و علائم آن،کبد چربی چیست،نشانه کبد چرب در آزمایش خون،نشانه های کبد چرب در آزمایش خون

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت