ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

با غذا خوردن خشمتان را سرکوب نکنید!

نویسنده: علی باستانی

با غذا خوردن خشمتان را سرکوب نکنید!

 

,خشم و هیاهو,خشم و هیاهو فیلم کامل,خشم و هیاهو Pdf,خشم و هیاهو نقد,خشم و هیاهو اکران,خشم و هیاهوی یک زندگی,خشم و هیاهو اثر,خشم و هیاهو میله بدون پرچم,خشم و هیاهو دانلود,خشم و هیاهوی فاکنر,خشم,خشم کبیر,خشم اژدها,خشمک,خشم شب,خشم و هیاهو فاکنر,خشم العان,خشم کبیر جدا,خشم کبیر یوتیوب,خشم کبیر نکت,خشمی کبیر,خشمی کبیر کیف اصغره,خشمی کبیر من تحت,خشمی کبیر جدا,خشمی کبیر من الدهون,خشمی کبیر وش اسوی,خشم اژدها بروس لی,خشم اژدها دانلود,خشم اژدها بروسلی دانلود,خشم اژدها فیلم,خشم اژدها با دوبله فارسی,خشم اژدها آپارات,خشم اژدهای جوان,خشم اژدهای بروسلی,خشم اژدها دوبله فارسی,خشمک یا میشو,خشمک جنه ماعون,خشمک مودی الاسمر,خشمک یابعد الروح,خشمک من تنام اللیل,خشمک واقف واسنانک راجعه,خشمک ولا فرد کازیه,خشمک مضایقنی,خشمک یالذیب,خشم شب در سربازی,خشم شب سربازی,خشم شب چیست,خشم شب در سربازی چیست؟,خشم شب 2,خشم شب در سپاه,خشم شب واقعی,خشم شب به انگلیسی,خشم شب نظامی,خشم و هیاهو فاکنر,نقد خشم و هیاهو فاکنر,خشم و هیاهو از ویلیام فاکنر,کتاب خشم و هیاهو ویلیام فاکنر,دانلود رمان خشم و هیاهو از فاکنر,دانلود رمان خشم و هیاهو از ویلیام فاکنر,خشم العان این تقع,خشم العان ویکیبیدیا,خشم العان بالریاض,خشم العان الحرس الوطنی,خشم العان الریاض,خشم العان این یقع,خشم العان السبیعی,خشم العان وین,خشم العان مخرج کم,دانلود کتاب خشم و هیاهو Pdf,دانلود رمان خشم و هیاهو Pdf,دانلود Pdf خشم و هیاهو

 

خشم می تواند واکنشی درست به ترس، ناامیدی و یا درد باشد اما با این احساس به راحتی نمی توان کنار آمد چون در بسیاری از مواقع، این کار از نظر اجتماعی غیر قابل قبول است. برای برخی افراد یک نظر مخالف از اقوام یا یک اختلاف کوچک با همسر کافیست تا خشمشان را فوران کند. احساس خشم کردن ساده تر از حس ضربه خوردن است یا شاید حداقل خشم، قدرت بیشتری به فرد می دهد

برخی افراد وقتی خشمگین می شوند بلند داد می زنند یا جیغ می کشند، بعضی نیز با اینکه خشمگینند ولی باز هم آرامند ( درونی خشمگین می شوند)، خشمشان را از ترس یا نیاز در درون نگه می دارند تا از درگیری جلوگیری کنند. اگر پرخوری احساسی دارید یا خود را فردی معتاد به غذا توصیف می کنید، ممکن است با استفاده از غذا به سرکوب احساسات تان بپردازید. مانند زمان هایی که از خود یا شخصی دیگر خشمگین هستید و یا درست مثل بیشتر اوقات، وقتی خشمتان باعث اضطراب یا دیگر هیجانات در شما می شود.

همانطور که گفتم بعضی تنها با شنیدن یک نظر مخالف یا اختلاف پیدا کردن با همسر خشمگین می شوند. اگر از کسانی باشید که پرخوری احساسی دارند در چنین مواقعی ذهنتان مستقیم به غذا برمی گردد. در اینجا غذا مانند عامل پرت کردن حواس کار می کند. وقتی روی غذا خوردن تمرکز می کنید، تمرکزتان از روی احساسات برداشته می شود. خوردن باعث می شود حس بهتری پیدا کنید، حتی اگر برای چند لحظه باشد.

اما پس از غذا خوردن ممکن است احساسات دیگری بروز کند. ممکن است احساس گناه یا خجالت کنید و یا حتی از اینکه زیاد غذا خورده اید خشمگین شوید. برای واکنش به این احساسات ممکن است دوباره خود را در حال غذا خوردن ببینید.این چرخه تا زمانی که یاد بگیرید چگونه با خشمتان مقابله کنید و از راه هایی به جز تخریب خود، آن را کنترل کنید ادامه پیدا خواهد کرد.

درباره اش فکر کنید، شخصی چیزی گفته یا کاری کرده که شما خشمگین شده اید و صدمه دیده اید. این راه که با پرخوری آسیب بدتری به خود بزنید تا با درد مقابله کنید اصلا روش مناسبی نیست. شاید این روش به بدی دیگر راه هایی که افراد با خشم مقابله می کنند به نظر نیاید اما کاری که در واقع انجام می دهید، درونی کردن احساسات و برگرداندن آنها به خودتان است. به مرور زمان غذا خوردن برای از بین بردن خشم و دیگر احساسات، باعث افزایش وزن و تاثیر روی وضعیت فیزیکی و روانی می شود.

خشم یک احساس است و نباید از آن خجالت کشید. غذا خوردن در واکنش به خشم، یک رفتار عادی است و این مورد هم جای خجالت ندارد. همه افراد گاهی به خاطر دلایل احساسی به غذا خوردن روی می آورند و فقط زمانی مشکل به حساب می آید که با سلامت و کیفیت زندگی تان تداخل ایجاد کند. با اینکه خشم باعث می شود کمتر احساس آسیب پذیری کنید اما نمی تواند درد را از بین ببرد.

با غذا خوردن خشمتان را سرکوب نکنید!

اگر غذا خوردن در پاسخ به خشم مشکل شما است، ابتدا باید متوجه شوید این احساسات است که به خوردن تحریکتان می کند نه احساس گرسنگی. سعی کنید هر زمان که خشمگین شدید درباره اش صحبت کنید، خیلی واضح با خود یا به شخصی دیگر بگویید که دلیل خشمتان چیست. حتی می توانید آن را روی یک کاغذ یا دفترچه یادداشت بنویسید. نوشتن یکی از بهترین راه های آزاد کردن احساسات به جای حبس کردنشان است.

انجام فعالیت های فیزیکی به صورت روزانه، یکی دیگر از راه های سالم خنثی کردن خشم است. تحقیقات نشان داده افرادی که از ورزش برای مقابله با خشم یا دیگر احساسات منفی استفاده می کنند، کمتر دچار احساس افسردگی می شوند. دیگر راه های مقابله با خشم شامل تکنیک های ریلکسیشن و تمرکز حواس می شود مانند یوگا و مدیتیشن.
برچسب ها : خشم،خشم اژدها،خشم اژدها آپارات،خشم اژدها با دوبله فارسی،خشم اژدها بروس لی،خشم اژدها بروسلی دانلود،خشم اژدها دانلود،خشم اژدها دوبله فارسی،خشم اژدها فيلم،خشم اژدهای بروسلی،خشم اژدهای جوان،خشم العان،خشم العان الحرس الوطني،خشم العان الرياض،خشم العان السبيعي،خشم العان اين تقع،خشم العان اين يقع،خشم العان بالرياض،خشم العان مخرج كم،خشم العان ويكيبيديا،خشم العان وين،خشم شب،خشم شب 2،خشم شب به انگلیسی،خشم شب چیست،خشم شب در سپاه،خشم شب در سربازی،خشم شب در سربازی چیست؟،خشم شب سربازی،خشم شب نظامی،خشم شب واقعی،خشم كبير،خشم كبير جدا،خشم كبير نكت،خشم كبير يوتيوب،خشم و هياهو فاكنر،خشم و هیاهو،خشم و هیاهو pdf،خشم و هیاهو اثر،خشم و هیاهو از ویلیام فاکنر،خشم و هیاهو اکران،خشم و هیاهو دانلود،خشم و هیاهو فاکنر،خشم و هیاهو فیلم کامل،خشم و هیاهو میله بدون پرچم،خشم و هیاهو نقد،خشم و هیاهوی فاکنر،خشم و هیاهوی یک زندگی،خشمك،خشمك جنة ماعون،خشمك مضايقني،خشمك من تنام الليل،خشمك مودي الاسمر،خشمك واقف واسنانك راجعه،خشمك ولا فرد كازية،خشمك يا ميشو،خشمك يابعد الروح،خشمك يالذيب،خشمي كبير،خشمي كبير جدا،خشمي كبير كيف اصغره،خشمي كبير من الدهون،خشمي كبير من تحت،خشمي كبير وش اسوي،دانلود Pdf خشم و هیاهو،دانلود رمان خشم و هیاهو Pdf،دانلود رمان خشم و هیاهو از فاکنر،دانلود رمان خشم و هیاهو از ویلیام فاکنر،دانلود کتاب خشم و هیاهو Pdf،کتاب خشم و هیاهو ویلیام فاکنر،نقد خشم و هیاهو فاکنر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت