ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بانک‌ها عامل افزایش قیمت مسکن

نویسنده: احمد اعجازی

بانک‌ها عامل افزایش قیمت مسکن

افزایش قیمت مسکن,افزایش قیمت مسکن در سال 95,افزایش قیمت مسکن مهر پردیس,افزایش قیمت مسکن در سال 95,افزایش قیمت مسکن مهر پرند,افزایش قیمت مسکن در سال 94,افزایش قیمت مسکن مهر پردیس فاز 8,افزایش قیمت مسکن مهر پرند کیسون,افزایش قیمت مسکن 95,افزایش قیمت مسکن در تهران,قیمت مسکن,قیمت مسکن در سال 95,قیمت مسکن تهران,قیمت مسکن در تهران,قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران,قیمت مسکن در تبریز,قیمت مسکن در کرج,قیمت مسکن مهر پرند فاز 6,قیمت مسکن مهر پردیس,قیمت مسکن در اصفهان,علت افزایش قیمت مسکن,علل افزایش قیمت مسکن,علت افزایش قیمت مسکن مهر,علت افزایش قیمت اوراق مسکن,عوامل افزایش قیمت مسکن,علل افزایش قیمت مسکن در ایران,علت افزایش قیمت مسکن در سال 95,علت افزایش قیمت مسکن مهر پردیس,علل افزایش قیمت اوراق مسکن,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 02 شهریور 1395

یک کارشناس بازار مسکن اعلام کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت مسکن طی سال‌های اخیر ورود بانک‌ها به حوزه سرمایه‌گذاری ملک بوده است. بانک‌ها با پول زیادی که در دست داشتند وارد بازار مسکن شده و تعادل عرضه و تقاضا را در آن به هم زدند.

 

سلمان خادم‌المله در گفت‌وگو با «ایسنا» افزود: دولت باید بانک‌ها، موسسات اعتباری و تعاونی‌هایی را که سرمایه‌ مازاد خود را تبدیل به ملک کردند، مجبور به خروج از این بازار کند. وی بر ضرورت تقویت قدرت خرید طرف تقاضا از طریق افزایش سقف تسهیلات خرید ملک و همچنین مدت بازپرداخت آن و کاستن نرخ سود این وام‌ها تاکید کرد.

این کارشناس مسکن با اشاره به حبابی بودن افزایش قیمت ملک در سال‌های اخیر، جلوگیری از افزایش قیمت زمین به همراه تقویت قدرت خرید مردم را گامی موثر در رونق بخشی به بازار معاملات مسکن دانست. خادم‌المله درباره‌ وضعیت فعلی بازار مسکن اظهار کرد: رکود کنونی نه فقط در بخش مسکن، بلکه در تمام حوزه‌های اقتصادی دیگر هم هست و به سه دلیل این رکود همچنان ادامه دارد. اول سیاست‌های دولت قبل که کشور را دچار رکود کرد، دوم سیاست‌های تورم‌زدایی دولت فعلی و به‌طور کامل محقق نشدن عمده انتظارات از برجام در حوزه مسکن و سوم مسائلی مانند پایین آمدن قیمت جهانی نفت.این کارشناس مسکن در مورد پیش‌بینی وضعیت مسکن در شهریور ماه بیان کرد: از ابتدای تابستان امسال تاکنون مقدار کمی افزایش قیمت در بازار مسکن داشته‌ایم که علامت خوبی است. در شهریورماه انتظار می‌رود هم قیمت و هم حجم معاملات افزایش پیدا کند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت