ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

«بازی یالتا» به تئاتر باران می‌رود

نویسنده: علی باستانی

%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%db%8c%d8%a7%d9%84%d8%aa%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b1%d9%88%d8%af

 

,بازی یالتا,تئاتر باران,تئاتر باران کوثری,تئاتر باران آدرس,تئاتر باران تهران,تیوال تئاتر باران,سالن تئاتر باران,گروه تئاتر باران,آموزشگاه تئاتر باران,تئاتر ابرهای باران زا,آدرس سالن تئاتر باران,تئاتر جدید باران کوثری,تئاتر هم هوایی باران کوثری,گروه تئاتر باران دزفول,گروه تئاتر باران لرستان,گروه تئاتر باران مریوان,گروه تئاتر باران یزد,گروه تئاتر باران مشهد,گروه تئاتر معلولین بچه های باران,موسسه باران تئاتر

 

آلبرت بیگجانی کارگردان و سرپرست گروه تئاتر “دیماک” در مورد تازه‌ترین فعالیت‌های این گروه به ما گفت: امسال سال بسیار پرباری داشتیم؛ فعالیت‌های‌مان را اواسط فروردین‌ماه با پروژه جهانی “هملت” گلوب آغاز کردیم؛ بعد از آن نمایش رویش کاری از گروه آورا را به جشنواره پانتومیم ارمنستان بردیم.
او ادامه داد: حضور نمایشی از ارمنستان با همکاری مرکز هنرهای نمایشی در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، تولید نمایش “بازی یالتا” به کارگردانی لون هفتوان برای اجرای عموم در سالن کنش معاصر و نمایش “چمدان و سگ ملوس” به کارگردانی خودم برای اجرا در جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک دیگر فعالیت‌های گروه ما در سال جاری به شمار می‌رود.

بیگجانی خبر داد: نمایش “چمدان و سگ ملوس” دعوت‌نامه‌هایی برای اجرا در جشنواره‌های رورنیای اشلیا، لویو اکراین و اسکندریه مصر دارد که در حال بررسی و انجام مراحل لازم برای اجرای آنها هستیم. همچنین نمایش “بازی یالتا” دی‌ماه سال جاری در تماشاخانه باران مجددا به صحنه خواهد رفت و بعد از آن تور اجرایی‌اش را آغاز می‌شود.

مدیر بخش ایران جشنواره “هایفست” ارمنستان همچنین با ارائه توضیحاتی در مورد این دور از این جشنواره توضیح داد: امسال هشت گروه ایرانی در این جشنواره حضور خواهند داشت که سه گروه آنها از شهرستان‌های مختلف هستند. با حضور این گروه‌ها تاکنون 54 گروه ایرانی به شکل مستمر در این رویداد هنری حضور داشته‌اند که اتفاق بسیار قابل توجهی به نسبت سایر جشنواره‌های خارجی است.

او افزود: سال گذشته شلوغ‌ترین سال برگزاری این جشنواره را پشت سر گذاشتیم، امسال سبک‌تر است و 55 اجرا از 20 کشور مختلف خواهیم داشت.

بیگجانی عنوان کرد: من سطح کیفی ایران را تضمین می‌کنم؛ اکنون مخاطبان ارمنستان انتظار بالایی از آثار ایرانی دارند بنابراین سعی می‌کنیم تا بهترین کارها را انتخاب کنیم. برای انتخاب نمایش‌ها چهارچوب خاص خودمان را داریم که با توجه به آنها کارها را انتخاب می‌کنیم. امسال برای نخستین‌بار است که سه نمایش عروسکی را به صحنه می‌بریم و این اتفاق بسیار قابل توجهی است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت