ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بازیگران مشهوری که از دنیای ورزش به سینما آمدند

نویسنده: احمد اعجازی

بازیگران مشهوری که از دنیای ورزش به سینما آمدند

بازیگران مشهور هندی,بازیگران مشهور زن هالیوود,بازیگران مشهور هالیوود,بازیگران مشهور ایرانی,بازیگران مشهور,بازیگران مشهور ترکیه,بازیگران مشهور کره ای,بازیگران مشهور خارجی,بازیگران مشهور ایران,بازیگران مشهور کره,دنیای ورزش تورنتو,دنیای ورزش فوتبال,دنیای ورزش,دنیای ورزش,دنیای ورزش مجله,دنیای ورزش زنان,دنیای ورزش قدیمی,دنیای ورزش ایران,دنیا ورزش,دنیای ورزشی,جیسون استاتم ویکیپدیا,جیسون استاتم,جیسون استاتم,جیسون استاتهام فیلمها,جیسون استاتهام 2014,جیسون استاتهام ویکی پدیا,جیسون استاتهام ویکیپدیا,جیسون استاتهام قد,جیسون استاتهام و سیلوستر استالونه,جیسون استاتهام 2016,دواین جانسون و همسرش,دواین جانسون راک,دواین جانسون قد,دواین جانسون در کشتی کج,دواین جانسون هرکول,دواین جانسون و ایرینا شایک,دواین جانسون ویکی پدیا,دواین جانسون آپارات,دواین جانسون وزن,دواین جانسون عکس,ژان کلود ون دام اپارات,ژان کلود ون دام عکس,ژان کلود ون دام ویکی پدیا,ژان کلود ون دام فیلم,ژان کلود ون دام در تبلیغ ولوو,ژان کلود ون دام و همسرش,ژان کلود ون دام شیردل,ژان کلود ون دام تبلیغ,تمرینات ژان کلود ون دام,عکسهای ژان کلود ون دام,آرنولد شوارتزنگر ویکی پدیا,آرنولد شوارتزنگر فیلمها,آرنولد شوارتزنگر 2014,آرنولد شوارتزنگر آپارات,عکسهای آرنولد شوارتزنگر,سن آرنولد شوارتزنگر,تمرینات آرنولد شوارتزنگر,کتاب آرنولد شوارتزنگر,فرزندان آرنولد شوارتزنگر,بروسلی افغانستان,بروسلی ایران,بروسلی ایرانی,بروسلی خشم اژدها,بروس لی سرگذشت یک جنگجو,بروسلی دوبله فارسی,بروسلی فیلمها,بروس لی ویکی پدیا,بروسلی آپارات,بروسلی چگونه مرد,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 21 مرداد 1395

در تاریخ سینما بازیگران بسیاری بوده اند که دلیل ورودشان به سینما، سوابق ورزشی شان بوده است.

به گزارش صبا، بازیگران مشهوری از جمله جت لی و دیو باتیستا، از جمله بازیگرانی هستند که قبل از ورود به سینما به عنوان ورزشکار شناخته می شدند.

5- جیسون استاتم
استاتم که سالهاست به سمبلی در سینمای اکشن شده مبدل شده، پیش از اینکه به سینما وارد شود یک ورزشکار حرفه ای در رشته « شیرجه » بود و در مسابقات جهانی و همچنین المپیک شرکت کرده بود.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,ستاره ها

 

با اینحال وی پس از مدتی ورزش را رها کرد و به خرده فروشی اجناس تقلبی در خیابان روی آورد که در همان سالها گای ریچی او را دید و چون به دنبال یک خرده فروش خیابانی واقعی می گشت، وی را به بازی در فیلم « قفل، انبار و دو بشکه باروت» دعوت کرد.

4- دواین جانسون
قهرمان سابق مسابقات کشتی کجا که دارای عناوین بسیاری در این رشته می باشد، از جمله بازیگرانی بود که همانند دیگر اعضای کشتی کج به سینما آمد و به نظر می رسید که خیلی زود هم به دست فراموشی سپرده شود اما حضور وی هر روز پررنگ تر و بر میزان طرفدارانش در سینما افزوده شد.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,ستاره ها

 

جانسون در حال حاضر یکی از پولسازترین بازیگران سینمای اکشن به شمار می رود و همچنین موفق ترین بازیگری است که تا به امروز از مسابقات کشتی کج به سینما آمده.

3- ژان کلود ون دام
ستاره سینما در دهه هشتاد و نود میلادی، یکی از موفق ترین ورزشکاران تاریخ کاراته بلژیک بود که پیش از بازیگر شدنش، استعداد عجیبی در نباختن به حریفان خود داشت. ون دام در سال 1979 به همراه تیم ملی کاراته بلژیک قهرمانی اروپا را بدست آورد و پس از آن هم به سینما آورده شد تا مقابل دوربین افراد را با ضربات مهلک خود ناک اوت کند.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,ستاره ها

 

ون دام طی دو دهه در سینمای اکشن یک ستاره تمام عیار بود اما در اواخر دهه ی نود با کشیده شدنش به سمت اعتیاد و سپس ترک آن، رفته رفته از سینما محو شد.

2- بروس لی
استاد هنرهای رزمی که پیش از بازیگر شدن، کلاس های آموزش هنرهای رزمی را اداره می کرد و در نوع خود یکی از سریعترین و باهوش ترین مبارزان تاریخ می باشد، از جمله کسانی است که قبل از ورودش به سینما به واسطه ورزش شناخته می شد.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,ستاره ها

 

می توان گفت ژانر رزمی با حضور بروس لی در سینما به محبوبیت فراوانی رسید و حتی سالها پس از درگذشت ناگهانی وی، از محبوبیت او نزد مردم کاسته نشده و فیلمهایش کماکان تماشا می شود. بروس لی علاقه ای به پیری نداشت و دوست داشت تا بدنی همواره آماده داشته باشد؛ به نظر می رسد که لی به آرزویش رسید.

1- آرنولد شوارتزنگر
قهرمان بی رقیب مسابقات زیبایی اندام نیز به واسطه فیزیک بدنی فوق العاده اش به سینما آمد و مطابق انتظار،در ابتدا ایفاگر نقش شخصیت های گردن کلفت گرز به دست در سینما شد. اما مدتی بعد نقش های مهمتری بر عهده وی قرار داده شد که این روند با بازی در سری فیلمهای « ترمیناتور » به اوج خود رسید.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,ستاره ها

 

شوارتزنگر در دهه ی 80 و 90 ستاره بی رقیب سینمای اکشن بود و حتی زمانی که به دلیل فرماندار شدنش بازیگری را کنار گذاشت، کماکان به اندازه ای محبوبیت داشت که پس از غیبت چند ساله اش از سینما با بازگشتش نقش اصلی در اختیارش قرار بگیرد!

 

 

 

برچسب ها : آرنولد شوارتزنگر 2014،آرنولد شوارتزنگر آپارات،آرنولد شوارتزنگر فیلمها،آرنولد شوارتزنگر ویکی پدیا،بازیگران مشهور،بازیگران مشهور ایران،بازیگران مشهور ایرانی،بازیگران مشهور ترکیه،بازیگران مشهور خارجی،بازیگران مشهور زن هالیوود،بازیگران مشهور کره،بازیگران مشهور کره ای،بازیگران مشهور هالیوود،بازیگران مشهور هندی،بروس لی سرگذشت یک جنگجو،بروس لی ویکی پدیا،بروسلی آپارات،بروسلی افغانستان،بروسلی ایران،بروسلی ایرانی،بروسلی چگونه مرد،بروسلی خشم اژدها،بروسلی دوبله فارسی،بروسلی فیلمها،تمرینات آرنولد شوارتزنگر،تمرینات ژان کلود ون دام،جيسون استاتم،جيسون استاتهام ويكيپديا،جیسون استاتم،جیسون استاتم ویکیپدیا،جیسون استاتهام 2014،جیسون استاتهام 2016،جیسون استاتهام فیلمها،جیسون استاتهام قد،جیسون استاتهام و سیلوستر استالونه،جیسون استاتهام ویکی پدیا،دنياي ورزش،دنياي ورزشي،دنیا ورزش،دنیای ورزش،دنیای ورزش ایران،دنیای ورزش تورنتو،دنیای ورزش زنان،دنیای ورزش فوتبال،دنیای ورزش قدیمی،دنیای ورزش مجله،دواین جانسون آپارات،دواین جانسون در کشتی کج،دواین جانسون راک،دواین جانسون عکس،دواین جانسون قد،دواین جانسون هرکول،دواین جانسون و ایرینا شایک،دواین جانسون و همسرش،دواین جانسون وزن،دواین جانسون ویکی پدیا،ژان کلود ون دام اپارات،ژان کلود ون دام تبلیغ،ژان کلود ون دام در تبلیغ ولوو،ژان کلود ون دام شیردل،ژان کلود ون دام عکس،ژان کلود ون دام فیلم،ژان کلود ون دام و همسرش،ژان کلود ون دام ویکی پدیا،سن آرنولد شوارتزنگر،عکسهای آرنولد شوارتزنگر،عکسهای ژان کلود ون دام،فرزندان آرنولد شوارتزنگر،کتاب آرنولد شوارتزنگر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت