ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

این پسر در حال سنگ شدن است

نویسنده: علی باستانی

این پسر در حال سنگ شدن است +عکس

 

بیماری ایکتیوز,بیماری ایکتیوز چیست,بیماری ایکتیوز در نوزادان,بیماری ایکتیوز مادرزادی,بیماری ایکتیوز هارلیکون,بیماری ایکتیوز پیشرفته,بیماری ایکتیوزیس چیست,بیماری اکتیوز,بیماری ایکتیوز,بیماری پوستی ایکتیوز,کودکی که سنگ شد,پسر سنگیایکتیوز,ایکتیوزیس مادرزادی,ایکتیوز هارلیکون,ایکتیوز دلقکی,ایکتیوز ولگاریس,ایکتیوز نوزادی,ایکتیوز اکتسابی,ایکتیوز پیشرفته,ایکتیوز پیشرفته(هارلیکون),ایکتیوز داراب,بیماری پوستی,بیماری پوستی صدف,بیماری پوستی قارچ,بیماری پوستی پسوریازیس,بیماری پوستی زونا,بیماری پوستی روزاسه,بیماری پوستی گال,بیماری پوستی پیسی,بیماری پوستی جرب,بیماری پوستی ترایپوفوبیا,

 

جدیدا تصاویر کودک نپالی در اینترنت پخش شده که مربوط به سنگ شدن این پسر است ! بله این کودک در حال سنگ شدن است .کودک ۱۱ ساله نپالی به نوع نادری از بیماری پوستی مبتلا شده که در اثر آن پوستش مانند سنگ سخت شده است.

 

به گزارش “رامش دارجی” کودک ۱۱ ساله اهل نپال به بیماری “ایکتیوز” یا ماهیاک مبتلا شده که یک بیماری پوستی ناشی از جهش ژنتیکی است که در اثر آن پوست بدن به سختی خشک شده و دچار خارش می‌شود.

 

هر سال بیش از ۱۶۰۰۰ نوزاد در جهان با یکی از انواع بیماری ایکتیوز متولد می شوند و تا آخر عمر با آن دست به گریبان هستند؛ نخستین علائم این بیماری در رامش از نوزدای و با پوسته پوسته شدن بدن آغاز شد و در پنج سالگی دردهای طاقت فرسا به همراه کلفت شدن پوست بدنش باعث شد به عنوان یکی از مبتلایان نوع نادر این بیماری شناخته شود.

 

ظاهر شبیه سنگ راجی سبب تنها شدن او در آغاز کودکی شده است. خانواده کم درآمد او توان تامین هزینه های درمانی او را نداشتند برای همین از دیگران کمک خواستند؛ انتشار تصاویر این کودک در فضای مجازی باعث شد یه خواننده نپالی برای تامین هزینه های او اعلام آمادگی کند.

این پسر در حال سنگ شدن است +عکس

این پسر در حال سنگ شدن است +عکس

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت