ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

این همسران خجالتی هستند

نویسنده: احمد اعجازی

این همسران خجالتی هستند

همسران پیامبر,همسران پیامبر در قرآن,همسران پیامبر ص,همسران پیامبران,همسران پیامبر اکرم (ص),همسران پیامبر در بهشت,همسران پیامبر محمد,همسران پیامبر ام المومنین,همسر پیامبر مرتد,همسران پیامبر اسلام,همسران رامبد جوان,همسران پیامبر,همسران,همسران امام حسین,همسران شاه,همسران علی دایی,همسران امام علی,همسران هنری هشتم,همسرانه,همسران محمد,همسران امام حسین,همسران امام حسین در کربلا,همسران امام حسین به ترتیب,همسر امام حسین(شهربانو),همسر امام حسین در کربلا,همسر امام حسین در روز عاشورا,همسر امام حسین که بود,همسر امام حسین (ع),همسر امام حسین در واقعه کربلا,همسر امام حسین رباب,همسران شاه,همسران شاه پهلوی,همسران شاه عربستان,همسران شاه عباس,همسران شاه اسماعیل صفوی,همسران شاه اسماعیل,همسران شاه عباس صفوی,همسران شاهان ایران,همسران شاهان عرب,همسران شاهان قاجار,همسران علی دایی,همسر علی دایی در بیمارستان,همسر علی دایی و دخترش,همسر علی دایی مونا,همسر علی دایی اهل کجاست,همسر علی دایی کیست,تعداد همسران علی دایی,تصاویر همسر علی دایی,عکس همسر علی دایی در بیمارستان,تصویر همسر علی دایی,همسران امام علی,همسران امام علی ع,همسر امام علی,همسران امام علی,نام همسران امام علی,اسامی همسران امام علی,همسران وفرزندان امام علی,تعداد همسران امام علی(ع),همسران امام علی علیه السلام,نام همسر امام علی,همسران هنری هشتم,همسران هنری هشتم,همسر هنری هشتم,همسر چهارم هنری هشتم,همسرانه,همسرانه ها,همسرانه عاشقانه,جملات همسرانه,پیامک همسرانه,عشق همسرانه,اس همسرانه,روابط همسرانه,شعر همسرانه,مسیج همسرانه,همسران محمدرضا شاه,همسران محمد,همسران محمدرضا شریفی نیا,همسران محمد رضا گلزار,همسران محمدرضاپهلوی,همسران محمد رضا پهلوی,همسران محمدرضا شجریان,همسران محمدی گلپایگانی,همسران محمد رسول الله,همسران محمد مرسی

دگی با یک همسر خجالتی برای خیلی ها کسالت بار است. به ویژه اگر شما برونگرا باشید و اجتماعی، کنار آمدن با همسری که در مقابل هر چیزی ابتدا رفتار اجتنابی نشان می دهد و دیر با آن انس می گیرد بسیار عذاب آور خواهد بود.

چطور باید در خواستگاری متوجه شوید که طرف مقابل تان خجالتی است؟ حجب و حیا چه فرقی با خجالتی بودن دارد؟

اشتباه خیلی ها این است که درونگرایی را با خجالتی بودن اشتباه می گیرند. افراد درونگرا ممکن است خجالتی باشند، و ممکن است نباشند. یک فرد درونگرا می تواند بسیار خوب و با اعتماد به نفس صحبت کند، صمیمی شود ولی در عین حال فعالیت های انفرادی را به بودن در جمع ترجیح دهد.

اما فرد خجالتی در برخورد با هر پدیده تازه ای حالت اجتنابی دارد، مدت ها فاصله می گیرد و ترجیح می دهد دیگران به سراغش بیایند.

تشدید ضربان قلب، سرخ شدن چهره، اختلالات تنفسی، تغییرات صدایی به هنگام صحبت کردن و …از علایم افراد خجالتی است. آنها معمولا اعتماد به نفس کمی دارند و به سختی با شرایط سازگار می شوند. خجالت کشیدن، یک نوع ترس یا اضطراب اجتماعی است که در آن فرد از مواجه شدن با افراد ناآشنا و ارتباطات اجتماعی گریزان است.

برخی ها از همان دوران کودکی گوشه گیر و خجالتی هستند و ممکن است تا پایان عمرشان خجالتی باقی بمانند، اما عده ای دیگر با گذشت زمان و شرکت در کارهای اجتماعی و برخورد و ارتباط با افراد دیگر، رفتارهای متعادل و اجتماعی را در پیش می گیرند.

 

شناخت همسر خجالتی
خجالتی ها معمولا گوشه های مجلس و جمع را برای نشستن یا ایستادن انتخاب می کنند و نمی خواهند در دید دیگران باشند تا کمتر معاشرت کنند و کمتر حرف بزنند. کم حرفی شایع ترین علامت در افراد خجالتی و کم رو است؛ کم حرفی آنها همراه با استفاده بسیار کم از دست ها و بدن برای بیان احساسات خود یا پوشاندن صورت و لب ها با دست ها در مواقعی که دچار استرس بالا هستند. این افراد معمولا سر را پایین می آورند و دست را روی پیشانی یا لب های خود حرکت می دهند. خانم ها معمولا دست را روی صورت نمی گذارند و با زیور آلات خود که به گردن یا گوش دارند، بازی می کنند. خوردن اجسام شخصی و جویدن آنها مانند دسته عینک و خودکار از عادت های این افراد است.

افراد کم رو دارای مشخصات ظاهری منحصر به فردی هستند که می توانیم با نگاه دقیق، آنها را از دیگران تشخیص دهیم. افرادی که دچار اعتماد به نفس پایین و کم رویی شدید هستند، معمولا در جمع دوستان و مهمانی ها دچار لرزش لب ها و دست ها می شوند. این لرزش، واکنش غیرارادی مغز در افراد خجالتی است که از ترس و استرس نشات می گیرد.

تفاوت زن ها و مردهای خجالتی
خانم های خجالتی معمولا نگاه های دزدکی و پرتکرار انجام می دهند تا دیگران را مورد بررسی قرار دهند. این کار معمولا به صورت پنهانی و در جایی انجام می شود که فکر و ذهن فرد خجالتی درگیر شخص یا موضوعی خاص است؛ آنها با نگاه کردن به دیگران به صورت کوتاه انتظار دارند دیگران صحبت را شروع کنند. خانم های خجالتی معمولا موقع ایستادن و نشستن کیف خود را بغل و سعی می کنند یک مانع با دیگران ایجاد کنند. این کار را با وسایل دیگر هم انجام می دهند یا هنگام ایستادن سعی می کنند کمی عقب تر از دیگران بایستند.

آیا خجالتی بودن درمان دارد؟
ترس از شرکت در فعالیت های اجتماعی، یکی از عوامل مهم بروز ناراحتی های افراد خجالتی است که زندگی مشترکشان را مختل خواهد کرد. بهترین راهکار برای تغییر اساسی این است که این افراد به خود اجازه بدهند افکار و احساسات شان بروز کند. سعی کنند بیشتر با دستان خود حرف بزنند و به اصطلاح از زبان بدن استفاده کنند.

شخص کم رو خجالتی همیشه فکر می کند که حرف زدن یک ریسک بزرگ است. ریسک این که دیگران شاید از او خوش شان نیاید و درباره او قضاوتی ناعادلانه کنند. او از دیگران نمی ترسد بلکه از فکر و عقاید دیگران نسبت به خود هراس دارد. زیاد در جمع بودن و داشتن فعالیت جمعی از دیگر درمان های یک فرد خجالتی و کم رو است که کمک شایانی در رفع خجالتی بودن او دارد.

برای این کار تورهای تفریحی و کاری را توصیه می کنیم که بیشتر حاضران افرادی شاد و اجتماعی هستند و همین موضوع روی افراد خجالتی تاثیر خواهد گذاشت. سخنرانی و مطرح کردن موضوعات جالب در مورد مسایل اجتماعی و فرهنگی و توضیح آن از دیگر تمرین هایی است که می تواند مقدار قابل توجهی به افراد کم رو و خجالتی کمک کند.

لباس خوب پوشیدن در بالا بردن اعتماد به نفس کمک شایانی می کند. ارتباط چشمی باید در دستور کار این افراد قرار بگیرد و از نگاه دیگران و دیده شدن هراس نداشته باشند. نگاه کردن به دیگران خود عاملی مهم در بالا بردن اعتماد به نفس خواهد بود.

زدودن افکار غیر منطقی و واهی از ذهن کاری است که یک فرد خجالتی باید انجام دهد یا اگر تصمیم به ازدواج با یکی از خجالتی ها گرفته اید، باید صبورانه کمک کنید تا در انجام آن موفق باشد. یکی از احساسات ناخوشایندی که به افراد خجالتی منتقل می شود احساس تنفر و بیزاری از دیگر افراد و یا اشیا بدون دلیل و وجود دلیل حقیقی است که باید این گونه افکار را شناخت و از خود پاک کرد.

برچسب ها : اس همسرانه،اسامی همسران امام علی،پیامک همسرانه،تصاویر همسر علی دایی،تصویر همسر علی دایی،تعداد همسران امام علی(ع)،تعداد همسران علی دایی،جملات همسرانه،روابط همسرانه،شعر همسرانه،عشق همسرانه،عکس همسر علی دایی در بیمارستان،مسیج همسرانه،نام همسر امام علی،نام همسران امام علی،همسر امام حسین (ع)،همسر امام حسین در روز عاشورا،همسر امام حسین در کربلا،همسر امام حسین در واقعه کربلا،همسر امام حسین رباب،همسر امام حسین که بود،همسر امام حسین(شهربانو)،همسر امام علی،همسر پیامبر مرتد،همسر چهارم هنری هشتم،همسر علي دايي كيست،همسر علی دایی اهل کجاست،همسر علی دایی در بیمارستان،همسر علی دایی مونا،همسر علی دایی و دخترش،همسر هنری هشتم،همسران،همسران امام حسین،همسران امام حسین به ترتیب،همسران امام حسین در کربلا،همسران امام علي،همسران امام علی،همسران امام علی ع،همسران امام علی علیه السلام،همسران پيامبر اسلام،همسران پیامبر،همسران پیامبر اکرم (ص)،همسران پیامبر ام المومنین،همسران پیامبر در بهشت،همسران پیامبر در قرآن،همسران پیامبر ص،همسران پیامبر محمد،همسران پیامبران،همسران رامبد جوان،همسران شاه،همسران شاه اسماعیل،همسران شاه اسماعیل صفوی،همسران شاه پهلوی،همسران شاه عباس،همسران شاه عباس صفوي،همسران شاه عربستان،همسران شاهان ایران،همسران شاهان عرب،همسران شاهان قاجار،همسران علی دایی،همسران محمد،همسران محمد رسول الله،همسران محمد رضا پهلوي،همسران محمد رضا گلزار،همسران محمد مرسي،همسران محمدرضا شاه،همسران محمدرضا شجریان،همسران محمدرضا شريفي نيا،همسران محمدرضاپهلوی،همسران محمدی گلپایگانی،همسران هنري هشتم،همسران هنری هشتم،همسران وفرزندان امام علی،همسرانه،همسرانه عاشقانه،همسرانه ها

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت