ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

این خوراکی های سالم را دور نریزید!

نویسنده: علی باستانی

این خوراکی های سالم را دور نریزید!

 

خوراکی های سالم,خوراکی های سالم و ناسالم,خوراکی های سالم برای کودکان,خوراکی های سالم و مقوی,خوراکی های سالم و بهداشتی,خوراکی های سالم,خوراکی های سالم و مغذی,خوراکی های ناسالم,انواع خوراکی های سالم,تصاویر خوراکی های سالم,، پوست پرتقال، پوست پرتقال برای غذا، پوست پرتقال خشک شده، پوست پرتقال برنج، پوست پرتقالی، پوست پرتقال شکری، پوست پرتقال شکلاتی، پوست پرتقال برای صورت، پوست پرتقال در غذا، پوست پرتقالی، برگ های کرفس، خواص برگ های کرفس، استفاده های برگ کرفس، برگ های بروکلی، پوست هندوانه، پوست هندوانه برای سنگ کلیه، پوست هندوانه سنگ کلیه، پوست هندوانه و دیابت، پوست هندوانه برای دفع سنگ کلیه، پوست هندوانه در اصطلاح یزدی، پوست هندوانه کچلی، پوست هندوانه کبد، پوست هندوانه برای کلیه، پوست هندوانه برای پروستات، پوست پیازی، پوست پیاز، پوست پیاز زیر میکروسکوپ، پوست پیاز برای سقط جنین، پوست پیازی ترقه، پوست پیازی رنگ مو، پوست پیاز ابروی باز، پوست پیاز برای سقط، پوست پیازی چه رنگی است، پوست پیاز و ابروی باز

 

بعضی از بخش‌های میوه‌ها و سبزیجات به‌عنوان مواد زاید و دورریختنی شناخته می‌شوند، اما تا حالا فکر کرده‌اید که شاید این مواد هم مفید باشند؟!واقعیت این است که وقتی این مواد را دور می‌ریزید، مزایای تغذیه‌ای جدی و مهمی را از دست می‌دهید!

دانه های طالبی
خیلی از کسانی که می‌خواهند طالبی بخورند، اولین کاری که می‌کنند این است که تخمه‌های طالبی را دور می‌ریزند و فکر می‌کنند که این تخمه‌ها هیچ فایده‌ای ندارند. در صورتی که تخمه‌های طالبی حاوی پروتئین، فیبر، ویتامین E و منیزیم است که همگی آن‌ها برای سلامتی انسان‌ها مزیت‌های زیادی دارند. می‌توانید این تخمه‌ها را همراه با روغن زیتون درون تابه تفت دهید و بعد به‌راحتی بخورید.

پوست پیاز

شاید فکر کرده باشید که پوسته‌های بیرونی پیاز به هیچ دردی نمی‌خورند، اما این پوسته‌ها حاوی ترکیب خاصی به نام کوئرستین هستند. کوئرستین ترکیب خاصی است که می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند و نقش مثبتی در تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشد. می‌توانید این پوسته‌های پیاز را به آبگوشت یا خورش اضافه کنید تا طعم و عطر خوبی به آن بدهید و درست قبل از خوردن غذا، این پوسته‌ها را از غذا جدا کنید.

پوست هندوانه

بخشی از همین مواد است که نباید آن‌ها را دور بریزید چون حاوی اسید آمینه خاصی به نام سیترولین است. این اسید آمینه می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد. می‌توانید پوست هندوانه را همراه با گوشت هنداونه، توت‌فرنگی و مقداری آب پرتقال ترکیب کنید و یک اسموتی جذاب و مقوی بخورید.

برگ های بروکلی

حاوی مقادیر بالای ویتامین A، ویتامین C و کلسیم می باشد. می‌توانید برگ‌های کلم بروکلی را خُرد کنید و همراه با خود کلم بروکلی تف بدهید و بعد به‌راحتی مصرف کنید.

برگ های کرفس

این خوراکی های سالم را دور نریزید!

اغلب افراد از ساقه کرفس استفاده می‌کنند و برگ‌های کرفس را بدون استفاده دور می‌ریزند. اما این برگ‌ها مثل ساقه کرفس دارای خاصیت‌های مهمی هستند. برگ‌های کرفس علاوه بر عطر خوبی که دارند، حاوی ویتامین C ، منیزیم برای عضله‌سازی، و کلسیم برای تقویت استخوان‌ها می باشند. می‌توانید برگ‌های کرفس را به سوپ سبزیجات یا سوپ مرغ اضافه کنید.

پوست پرتقال

علاوه بر بوی خارق العاده ای که دارد، سرشار از فیبرهایی است که تاثیر مثبتی در بهبود عمکرد دستگاه گوارش دارد. ضمنا مقدار زیادی ویتامین C در پوست پرتقال وجود دارد که برای تقویت سیستم ایمنی بدن مهم است. می‌توایند پوست پرتقال را روی ماهی یا مرغ رنده کنید و همراه با این غذاها بخورید.

ساقه های برگ چغندر

دارای فواید مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت. این ساقه‌های ارغوانی سرشار از کاروتنوئیدها هستند که به‌عنوان آنتی ‌اکسیدان،‌ توانایی بالایی برای مقابله با بیماری‌ها دارند. ضمن این‌که سرشار از از ویتامین K هستند که برای تقویت سلامت استخوان‌ها لازم است. می‌توانید ساقه برگ چغندر را همراه با قارچ و پیاز تف دهید و همراه با غذای اصلی‌تان بخورید.

برچسب ها : استفاده های برگ کرفس،انواع خوراکی های سالم،برگ های بروکلی،برگ های کرفس،پوست پرتقال،پوست پرتقال برای صورت،پوست پرتقال برای غذا،پوست پرتقال برنج،پوست پرتقال خشك شده،پوست پرتقال در غذا،پوست پرتقال شکری،پوست پرتقال شکلاتی،پوست پرتقالي،پوست پرتقالی،پوست پیاز،پوست پیاز ابروی باز،پوست پیاز برای سقط،پوست پیاز برای سقط جنین،پوست پیاز زیر میکروسکوپ،پوست پیاز و ابروی باز،پوست پیازی،پوست پیازی ترقه،پوست پیازی چه رنگی است،پوست پیازی رنگ مو،پوست هندوانه،پوست هندوانه برای پروستات،پوست هندوانه برای دفع سنگ کلیه،پوست هندوانه برای سنگ کلیه،پوست هندوانه برای کلیه،پوست هندوانه در اصطلاح یزدی،پوست هندوانه سنگ کلیه،پوست هندوانه کبد،پوست هندوانه کچلی،پوست هندوانه و دیابت،تصاویر خوراکی های سالم،خواص برگ های کرفس،خوراكي هاي سالم،خوراکی های سالم،خوراکی های سالم برای کودکان،خوراکی های سالم و بهداشتی،خوراکی های سالم و مغذی،خوراکی های سالم و مقوی،خوراکی های سالم و ناسالم،خوراکی های ناسالم

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت