ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ایران در حال پیر شدن است

نویسنده: علی باستانی

%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d8%a7%d9%84-%d9%be%db%8c%d8%b1-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa

 

,پیر شدن جمعیت ایران,پیری جمعیت ایران,پیری جمعیت ایران,جمعیت پیر ایران,پیری جمعیت در ایران,پیر شدن جمعیت ایران,روند پیری جمعیت در ایران,مشکلات پیری جمعیت ایران,بحران پیری جمعیت ایران,عوامل پیری جمعیت ایران,خطرات پیری جمعیت ایران,پیر شدن جمعیت ایران,جمعیت پیر در ایران,بحران پیری جمعیت در ایران,آثار پیری جمعیت در ایران

 

عضو هیات علمی دانشگاه توانبخشی با بیان اینکه در حال حاضر، جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله بیشترین جمعیت کشور را شامل می‌شوند، گفت: جمعیت ایران به سرعت در حال پیر شدن است.

سید هادی معتمدی با اشاره به تعریف سالمندی در سازمان بهداشت جهانی، گفت: سالمندی سنی است که به بالای ۶۵ سال اتلاق می شود.

وی با بیان اینکه در دنیای امروزی امید به زندگی و سن حیات افراد در حال افزایش است، اظهار کرد: طبق تقسیم بندی سازمان بهداشت جهانی سالمندان به دو بخش جوان و پیر تقسیم می شوند، بر این اساس ۶۵ تا ۷۰ سال را سالمند جوان و ۷۰ تا ۸۵ سال را سالمند پیر یا کهن سال می نامند.

این روانپزشک با اشاره به اینکه در برخی کشورها سالمندانی با سنین بالای ۸۵ سال درصدی از جامعه سالمندان را تشکیل می دهند، اذعان داشت: با پیشرفت علم، علوم پزشکی و شناخت به موقع بیماری ها و افزایش رفاه اجتماعی آمار سالمندان در کشورهای مختلف همواره رو به افزایش است.

وی افزود: مباحث رسیدگی بیشتر و سالمندان ، سامان بخشی به اوضاع اجتماعی آنان، اعم از ازدواج، تجهیز خانه سالمندان و غیره امروزه بیشتر مورد توجه و اهمیت است؛ چرا که اهتمام به این موارد در جامعه امروزی به یک نیاز ضروری تبدیل شده است.

معتمدی در خصوص وضعیت سالمندی در ایران افزود: در حال حاضر بیشترین قشر مردم ایران را جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال تشکیل می دهند، با این آمار در سال های آینده سالمندان بیشترین قشر ایران را به وجود خواهند آورد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت