ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اگر موهای‌تان نازک شده …

نویسنده: علی باستانی

%d8%a7%da%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c%e2%80%8c%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%a7%d8%b2%da%a9-%d8%b4%d8%af%d9%87

 

,موهای نازک,موهای نازک و شکننده,موهای نازک سر,موهای نازک و کم پشت,موهای نازک و چرب,موهای نازک صورت,موهای نازک و کم حجم,موهای نازک شده,موهای نازک و ضعیف,موهای نازک کودکان,موی نازک و شکننده,درمان موهای نازک و شکننده,تقویت موهای نازک و شکننده,تقویت موی نازک و شکننده,شامپو برای موهای نازک و شکننده,ماسک برای موهای نازک و شکننده,ماسک مو برای موهای نازک و شکننده,بهترین شامپو برای موهای نازک و شکننده,موهای سرم نازک شده,تقویت موهای نازک سر,درمان موهای نازک سر,تقویت موی نازک سر,درمان موی نازک سر,ضخیم شدن موهای نازک سر,تقویت موهای نازک شده سر,درمان موهای نازک شده سر,درمان موهای نازک و کم پشت,تقویت موهای نازک وکم پشت,شامپو برای موهای نازک و کم پشت,مدل مو برای موهای نازک و کم پشت,بهترین شامپو برای موهای نازک و کم پشت,تقویت موی نازک و کم پشت,درمان موی نازک و کم پشت,مدل مو برای موهای نازک و کم پشت آرایشیک,تقویت موهای نازک و چرب,شامپو برای موهای نازک و چرب,بهترین شامپو برای موهای نازک و چرب,لیزر موهای نازک صورت,ضخیم شدن موهای نازک صورت,ضخیم کردن موهای نازک صورت,بهترین شامپو برای موهای نازک و کم حجم,درمان موهای نازک و کم حجم,تقویت موهای نازک و کم حجم,درمان موی نازک و کم حجم,نرم کننده مخصوص موهای نازک و کم حجم فولیکا,موی نازک شده,درمان موهای نازک شده,تقویت موهای نازک شده,درمان موهای نازک شده,تقویت موی نازک شده,ترمیم موهای نازک شده,درمان موهای نازک و ضعیف,تقویت موهای نازک و ضعیف,موی نازک و ضعیف,بهترین شامپو برای موهای نازک و ضعیف,تقویت موهای نازک کودکان,تقویت موی نازک کودکان

 

نازک شدن مو و ریزش آن مشکلی جدی است، خصوصاً برای خانم‌ها. در اینجا هفت علت نازک شدن مو و نکاتی برای کنترل آن آورده شده است.

استرس روحی

بدن ما به استرس از راه‌های متفاوتی واکنش نشان می‌دهد.ریزش مو یکی  از آن‌هاست. استرس عاطفی می‌تواند محرکی برای کاهش چشمگیر یا حتی توقف چرخه‌ی عادی رشد مو باشد. درمان و کاهش استرس با کمک پزشک باعث می‌شود به  مرور زمان دوباره موهای شما رشد عادی پیدا کند.

استرس فیزیکی

مانند استرس عاطفی، بدن ما به استرس فیزیکی مانند بیماری‌ها، جراحات یا جراحی با ریزش مو واکنش نشان می‌دهد. استرس فیزیکی اغلب با مصرف دارو همراه است و در نهایت خود آن گاه منجر به استرس عاطفی نیز می‌شود. شما برای درمان نیاز به زمان دارید. بازسازی موهای شما پس از یک استرس فیزیکی تا حد زیادی به  این بستگی دارد که بدن چگونه درمان شده و به حالت عادی برمی‌گردد.

وضعیت سلامت بدن

ریزش مو اغلب می‌تواند نتیجه‌ی یک مشکل در سلامت یا از عوارض داروهایی باشد که برای درمان مشکل خود استفاده می‌کنید. اختلالات تیروئید و مشکلات قلبی حتی زمانی که درمان شوند اغلب با نازک و شکننده شدن مو همراه‌اند و می‌توانند منجر به ریزش موها شوند. با پزشک خود درباره‌ی ریزش موهایتان صحبت کنید.

ژنتیک

متأسفانه DNA شما می‌تواند مقصر اصلی ریزش موهایتان باشد و در این رابطه شما کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید. با وجودی که ریزش موی ارثی اغلب در مردان وجود دارد اما گاه در زنان نیز دیده می‌شود. اگر این مشکل را دارید در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید مشکل خاصی در سلامت خود ندارید. سپس سعی کنید بهترین مراقبت را از موها و پوست سر خود داشته باشید تا مطمئن شوید موهایتان در بهترین شرایط رشد می‌کنند.

رژیم غذایی نامناسب

کمبود مواد غذایی می‌تواند باعث مشکلات متعددی شود و ریزش مو در کسانی که دچار رژیم غذایی ضعیف یا سوءتغذیه هستند متداول است. اگر از خشکی پوست، فشارخون بالا، چاقی یا دیگر کمبود ویتامین‌ها رنج می‌برید علت ریزش مویتان نیز می‌تواند در رژیم غذایی‌تان باشد. زمانی که شروع به گنجاندن غذاهای سالم بیشتر در رژیم غذایی خود کردید موهای شما نتایج تلاش‌هایتان را در خود نشان خواهد داد.

چرا موهای شما نازک شده اند

عدم تعادل هورمونی

می‌توان گفت هورمون‌ها نقش مهمی در وضعیت موهای شما دارند. عدم تعادل هورمون تیروئید و بارداری یا هورمون‌های بعد از زایمان رایج‌ترین علل ریزش مو هستند. ریزش موی بعد از زایمان بسیار متداول است، همچنین ریزش مو بعد از شروع دوران یائسگی. تغییر در روش‌های پیشگیری از بارداری نیز می‌تواند روی ضخامت موهای شما اثر بگذارد. اگر با هر یک از این شرایط روبرو شده و نگران ریزش موهای خود هستید بهتر است با پزشک متخصص زنان مشورت کنید.

وضعیت نامناسب پوست سر یا محصولات نامناسب

گاه ریزش مو می‌تواند با مراقبت صحیح از پوست سر متوقف‌شده یا تا حد زیادی کاهش یابد. بسیاری از افراد که تارهای مویشان نازک شده است از شامپوهای حجم دهنده و نرم‌کننده‌ها برای حل مشکل خود استفاده می‌کنند. مشکل اینجاست که محصولات حجم دهنده‌ی مو اغلب برای زنان خشکی زیادی دارند و استفاده از آن‌ها می‌تواند ریزش موهای شما را بدتر کند. با پزشک  متخصص در مورد محصولات و روش‌های بهتر برای مراقبت از پوست سر خود مشورت کنید.

برچسب ها : بهترین شامپو برای موهای نازک و چرب،بهترین شامپو برای موهای نازک و شکننده،بهترین شامپو برای موهای نازک و ضعیف،بهترین شامپو برای موهای نازک و کم پشت،بهترین شامپو برای موهای نازک و کم حجم،ترمیم موهای نازک شده،تقویت موهای نازک سر،تقویت موهای نازک شده،تقویت موهای نازک شده سر،تقویت موهای نازک کودکان،تقویت موهای نازک و چرب،تقویت موهای نازک و شکننده،تقویت موهای نازک و ضعیف،تقویت موهای نازک و کم حجم،تقویت موهای نازک وکم پشت،تقویت موی نازک سر،تقویت موی نازک شده،تقویت موی نازک کودکان،تقویت موی نازک و شکننده،تقویت موی نازک و کم پشت،درمان موهاي نازك شده،درمان موهای نازک سر،درمان موهای نازک شده،درمان موهای نازک شده سر،درمان موهای نازک و شکننده،درمان موهای نازک و ضعیف،درمان موهای نازک و کم پشت،درمان موهای نازک و کم حجم،درمان موی نازک سر،درمان موی نازک و کم پشت،درمان موی نازک و کم حجم،شامپو برای موهای نازک و چرب،شامپو برای موهای نازک و شکننده،شامپو برای موهای نازک و کم پشت،ضخيم كردن موهاي نازك صورت،ضخیم شدن موهای نازک سر،ضخیم شدن موهای نازک صورت،لیزر موهای نازک صورت،ماسک برای موهای نازک و شکننده،ماسک مو برای موهای نازک و شکننده،مدل مو برای موهای نازک و کم پشت،مدل مو برای موهای نازک و کم پشت آرایشیک،موهای سرم نازک شده،موهای نازک،موهای نازک سر،موهای نازک شده،موهای نازک صورت،موهای نازک کودکان،موهای نازک و چرب،موهای نازک و شکننده،موهای نازک و ضعیف،موهای نازک و کم پشت،موهای نازک و کم حجم،موی نازک شده،موی نازک و شکننده،موی نازک و ضعیف،نرم کننده مخصوص موهای نازک و کم حجم فولیکا

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت