ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اکانت 235 هزار کاربر توییتر مسدود شد

نویسنده: علی باستانی

اکانت 235 هزار کاربر توییتر مسدود شد

 

کاربران توییتر,کاربران توییتر در ایران,تعداد کاربران توییتر در ایران,تعداد کاربران توییتر,آمار کاربران توییتر,ورود کاربران توییتر,اکانت توییتر,ساخت اکانت توییتر,حذف اکانت توییتر,مسدود شدن اکانت توییتر,مسدود شدن حساب توییتر,

 

کمپانی توییتر در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که از ماه فوریه سال جاری میلادی، حدود 235 هزار حساب کاربری را به دلیل فعالیت های تروریستی و یا همان ترویج تروریسم مسدود کرده است.
توییتر که در سال های اخیر، سیاست های ضدتروریستی گسترده ای را در این شبکه بزرگ اجتماعی در پیش گرفته است، قصد دارد تا با برچیدن زمینه های سواستفاده از ظرفیت های این پلتفرم، گامی مهم را در برقراری صلح و آرامش جهانی بردارد.

با این حساب، تعداد اکانت های توییتری مسدود شده مرتبط به فعالیت های تروریستی از ماه ژوئن 2015 تا کنون، به 360 هزار حساب رسیده است که رقم قابل تاملیست. این شرکت در بیاینه ای در این خصوص نوشت:

“اقدامات اخیر ما در بستن حساب هایی که گزارش هایی مبنی بر فعالیت های تروریستی آن ها، ارایه شده بود، موجب کمرنگ تر شدن فعالیت این افراد در فضای مجازی و همچنین، کاهش تعداد فالوورهای این گروه ها در شبکه های اجتماعی شده است. از طرفی، سخت گیری های بیشتری را در زمینه برگشت سریع کاربران به این پلتفرم پس از مسدود شدن اعمال کردیم که موجب ناامیدی این افراد شده است.”

خطی مشی توییتر در مبارزه علیه تروریسم و حذف محتواهای مرتبط با آن، صدای موافقان و همچنین مخالفان زیادی را در سراسر جهان بلند کرده است که قانونگذاران آمریکایی را می توان از منتقدان اصلی اقدامات اخیر این پرنده آبی دانست.

بر اساس آن چه که در وب سایت واشنگتن پست آمده است، توییتر موشکافی های خود را برای شناسایی حساب های کاربری تروریستی، دو چندان کرده و برای این منظور، علاوه بر به کار گیری نیروهای انسانی متخصص، ابزارهای جدیدی را نیز به خدمت گرفته است.

جالب اینجاست که این شرکت عنوان کرده است که این اطلاعات را با دیگر کمپانی های بازیگر در عرصه شبکه های اجتماعی به اشتراک خواهد گذاشت، تا همگی برای برچیدن ردپای این افراد از شبکه های اجتماعی با هم متحد شوند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت