ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اوریون؛ بیماری شایع ویروسی در کودکان

نویسنده: احمد اعجازی

اوریون؛ بیماری شایع ویروسی در کودکان

,اوریون,اوریون فیلم,اوریون فیلم دانلود,اوریون چیست,اوریون در بزرگسالان,تویوتا آریون,اوریون بیضه,اوریون بزرگسالان,اوریون در بارداری,اوریون و نازایی,فیلم اوریون کامل,عکسهای فیلم اوریون,درباره فیلم اوریون,فیلم اوریون علی زمانی عصمتی,داستان فیلم اوریون,بازیگران فیلم اوریون,نقد فیلم اوریون,خلاصه فیلم اوریون,اوریون چیست,بیماری اوریون چیست,علائم اوریون چیست,درمان اوریون چیست,داروی اوریون چیست,علایم بیماری اوریون چیست,نشانه های اوریون چیست,علائم بیماری اوریون چیست,عامل بیماری اوریون چیست؟,اوریون در بزرگسالان,علائم اوریون در بزرگسالان,درمان اوریون در بزرگسالان,علائم اوریون در بزرگسالان,بیماری اوریون در بزرگسالان,نشانه های اوریون در بزرگسالان,علائم بیماری اوریون در بزرگسالان,عوارض اوریون در بزرگسالان,درمان بیماری اوریون در بزرگسالان,تویوتا آریون 2013,تویوتا آریون 2016,تویوتا آریون 2010,تویوتا آریون 2014,تویوتا آریون 2015,تویوتا آریون گرند,تویوتا آریون 2012,تویوتا آریون 2009,تویوتا آریون فروشی,اوریون و بیضه,درمان اوریون بیضه,عوارض اوریون بیضه,علائم اوریون بزرگسالان,بیماری اوریون بزرگسالان,درمان اوریون بزرگسالان,اوریون در بارداری,اوریون در دوران بارداری,بیماری اوریون در بارداری,عوارض اوریون در بارداری,اوریون بارداری,ویروس اوریون در بارداری,اوریون در زمان بارداری,ابتلا به اوریون در بارداری,بیماری اوریون در دوران بارداری,اوریون و نازایی در زنان,اوریون و نازایی,اوریون نازایی,بیماری ویروسی جدید,بیماری ویروسی جدید کودکان,بیماری ویروسی جدید در ایران,بیماری ویروسی جدید 95,بیماری ویروسی جدید در کودکان,بیماری ویروسی جدید اسهال,بیماری ویروسی جدید چشم,بیماری ویروسی جدید چشمی,بیماری ویروسی جدید در عربستان,بیماری ویروسی جدید در تبریز,بیماری ویروسی,بیماری ویروسی دست پا دهان,بیماری ویروسی کودکان,بیماری ویروسی جانوران گوشت خوار,بیماری ویروسی تنفسی,بیماری ویروسی پوستی,بیماری ویروسی چشم,بیماری ویروسی دست و پا و دهان,بیماریهای ویروسی کودکان,بیماری ویروسی در کودکان,انواع بیماری ویروسی کودکان,علایم بیماری ویروسی در کودکان,بیماری های ویروسی در کودکان,بیماری ویروسی کودک,بیماری ویروسی دهان کودکان,درمان بیماریهای ویروسی کودکان,بیماری ویروسی دستگاه تنفسی,بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی,بیماریهای ویروسی پوستی,بیماری ویروسی پوستی,بیماریهای ویروسی پوست,بیماری ویروسی پوست,انواع بیماریهای ویروسی پوستی,بیماری ویروسی چشمی جدید,بیماری ویروسی چشم جدید,بیماریهای ویروسی چشم,بیماری ویروس چشمی,بیماری ویروس چشم,شیوع بیماری ویروسی چشمی در تهران,درمان بیماری ویروسی چشم,شیوع بیماری ویروسی چشم,بیماری ویروسی جدید چشم

اوریون یک بیماری ویروسی است که معمولاً کودکان را مبتلا می‌کند

 

اوریون یکی از بیماری‌های شایع کودکان است که از طریق تماس مستقیم کودک مبتلا به این بیماری به دیگران منتقل می‌شود. برای همین ما از دکتر عطیه قره‌باغی، پزشک عمومی، درباره این بیماری پرسیدیم.

دکتر قره‌باغی، پزشک عمومی، درباره بیماری اوریون در کودکان می‌گوید: اوریون یک بیماری ویروسی خفیف و مسری شبیه سرماخوردگی است که باعث تورم دردناک غدد پاروتید (غده‌های بزاقی واقع بین گوش و فک ) می‌شود. این بیماری ممکن است بعضی اوقات بیضه، تخمدان، پانکراس، سینه، مغز و پرده پوشاننده مغز را درگیر کند که در این صورت کودک حتما باید توسط پزشک معاینه شود. اوریون در هر گروه سنی از کودکان ممکن است بروز کند ولی شایع‌ترین سن بروز آن در کودکان 2 تا 12 ساله است.

دکتر قره‌باغی با بیان اینکه التهاب، ورم و درد غدد پاروتید، تب، سر درد و گلو درد از علائم بیماری اوریون هستند، می‌گوید: در این وضعیت اگر غدد پاروتید بیمار را لمس کنید متوجه می‌شوید که سفت هستند و دردشان با جویدن یا بلعیدن تشدید می‌شود. ویروس اوریون از طریق فرد مبتلا به دیگران صورت می‌گیرد که از 2 روز قبل از بیماری تا 6 روز بعد از بروز علائم، قابل سرایت است. ویروس اوریون دوره نهفتگی هم دارد و بعد از تماس با فرد مبتلا ممکن است 4 تا 24 روز در بدن بماند و ظاهر نشود.

علاوه بر مشاهده علائم بالینی، می‌توان این بیماری را با آزمایش خون هم تشخیص داد. بر همین اساس دکتر قره‌باغی می‌گوید: والدین کودک باید بدانند که نیازی نیست بچه را از افراد دیگر خانواده جدا کنند چون احتمالا تا قبل از ظاهر شدن علائم در او، کسانی که مستعد ابتلا به این بیماری بوده‌اند به آن مبتلا شده‌اند. عواملی مانند زندگی در میان جمعیت زیاد، اپیدمی یا همه‌گیری این بیماری در جمعی که در برابر اوریون واکسینه نشده‌اند و انجام ندادن واکسیناسیون احتمال سرایت ویروس را به دیگران افزایش می‌دهد.

 علایم اوریون,اوریون در کودکان

برای پیشگیری از مبتلا شدن کودک به اوریون، باید در سن تعیین‌شده واکسیناسیون انجام دهد

 

برای پیشگیری از مبتلا شدن کودک به اوریون، باید در سن تعیین‌شده واکسیناسیون انجام دهد. اگر یکی از اعضای نزدیک خانواده شما مبتلا به اوریون شده و کودکتان یا شما سابقه ابتلا به اوریون را نداشته‌اید و یا در برابر آن واکسینه نشده‌اید، ممکن است پزشک برایتان گلوبولین ضداوریون تجویز کند. گلوبولین نوعی پادتن است که تزریق آن ممکن است از این بیماری پیشگیری کند.

اوریون در مواردی عوارض هم بر جای می‌گذارد که می‌توان به عفونت و تورم دردناک بیضه‌ها، درد شکم در صورت درگیری تخمدان‌ها یا پانکراس و سر درد شدید در صورت درگیری مغز یا پرده پوشاننده آن (مننژ) اشاره کرد.

دکتر قره‌باغی درباره درمان اوریون توضیح می‌دهد: بیماری اوریون بعد از ظاهر شدن، سیر طبیعی خود را می‌گذراند و کودک بیمار معمولا پس از 10 روز خود به خود بهبود می‌یابد. تا حالا دارویی برای جلوگیری از تکثیر این ویروس و یا از بین بردن آن ساخته نشده است. در صورتی که کودک درد خفیف داشته باشد، پدر و مادر‌ها می‌توانند از استامینوفن هم استفاده کنند اما نباید به او آسپیرین بدهند.

همچنین مادر‌ها می‌توانند به‌طور مداوم از کمپرس گرم یا سرد بر روی غده‌های متورم و دردناک (غدد پاروتید یا بیضه) استفاده کنند و یا از یک کیسه آب گرم،‌حوله گرم یا کیف یخ استفاده کنند. کودک بعد از ابتلا به اوریون به این بیماری مصون شده و دیگر تا آخر عمر به آن مبتلا نمی‌شود. البته پدر و مادر‌ها نباید اجازه بدهند فرزند‌شان تا زمانی که دوره سرایت بیماری را سپری نکرده، به مدرسه برگردد.بچه‌ها می‌توانند مانند روز‌های دیگر فعالیت‌های خود را داشته باشند اما بهتر است زیاد استراحت کنند. همچنین آنها از نظر تغذیه هم منعی ندارند اما باید مایعات زیادی مصرف کنند.

برچسب ها : ابتلا به اوریون در بارداری،انواع بیماری ویروسی کودکان،انواع بیماریهای ویروسی پوستی،اوريون چيست،اوريون در بارداري،اوريون در بزرگسالان،اوريون و نازايي،اوریون،اوریون بارداری،اوریون بزرگسالان،اوریون بیضه،اوریون چیست،اوریون در بارداری،اوریون در بزرگسالان،اوریون در دوران بارداری،اوریون در زمان بارداری،اوریون فیلم،اوریون فیلم دانلود،اوریون نازایی،اوریون و بیضه،اوریون و نازایی،اوریون و نازایی در زنان،بازیگران فیلم اوریون،بيماري اوريون در بزرگسالان،بيماري ويروسي پوستي،بيماري ويروسي جديد چشم،بیماری اوریون بزرگسالان،بیماری اوریون چیست،بیماری اوریون در بارداری،بیماری اوریون در دوران بارداری،بیماری های ویروسی در کودکان،بیماری ویروس چشم،بیماری ویروس چشمی،بیماری ویروسی،بیماری ویروسی پوست،بیماری ویروسی پوستی،بیماری ویروسی تنفسی،بیماری ویروسی جانوران گوشت خوار،بیماری ویروسی جدید،بیماری ویروسی جدید 95،بیماری ویروسی جدید اسهال،بیماری ویروسی جدید چشم،بیماری ویروسی جدید چشمی،بیماری ویروسی جدید در ایران،بیماری ویروسی جدید در تبریز،بیماری ویروسی جدید در عربستان،بیماری ویروسی جدید در کودکان،بیماری ویروسی جدید کودکان،بیماری ویروسی چشم،بیماری ویروسی چشم جدید،بیماری ویروسی چشمی جدید،بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی،بیماری ویروسی در کودکان،بیماری ویروسی دست پا دهان،بیماری ویروسی دست و پا و دهان،بیماری ویروسی دستگاه تنفسی،بیماری ویروسی دهان کودکان،بیماری ویروسی کودک،بیماری ویروسی کودکان،بیماریهای ویروسی پوست،بیماریهای ویروسی پوستی،بیماریهای ویروسی چشم،بیماریهای ویروسی کودکان،تویوتا آریون،تویوتا آریون 2009،تویوتا آریون 2010،تویوتا آریون 2012،تویوتا آریون 2013،تویوتا آریون 2014،تویوتا آریون 2015،تویوتا آریون 2016،تویوتا آریون فروشی،تویوتا آریون گرند،خلاصه فیلم اوریون،داروی اوریون چیست،داستان فیلم اوریون،درباره فیلم اوریون،درمان اوریون بزرگسالان،درمان اوریون بیضه،درمان اوریون چیست،درمان اوریون در بزرگسالان،درمان بیماری اوریون در بزرگسالان،درمان بیماری ویروسی چشم،درمان بیماریهای ویروسی کودکان،شیوع بیماری ویروسی چشم،شیوع بیماری ویروسی چشمی در تهران،عامل بیماری اوریون چیست؟،عکسهای فیلم اوریون،علائم اوريون در بزرگسالان،علائم اوریون بزرگسالان،علائم اوریون چیست،علائم اوریون در بزرگسالان،علائم بيماري اوريون در بزرگسالان،علائم بیماری اوریون چیست،علایم بیماری اوریون چیست،علایم بیماری ویروسی در کودکان،عوارض اوریون بیضه،عوارض اوریون در بارداری،عوارض اوریون در بزرگسالان،فیلم اوریون علی زمانی عصمتی،فیلم اوریون کامل،نشانه های اوریون چیست،نشانه های اوریون در بزرگسالان،نقد فیلم اوریون،ویروس اوریون در بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت