ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

انواع بوی بد دهان : از نفتالین تا میوه، شیر ترشیده و پوسیدگی

نویسنده: احمد اعجازی

he4454

,بوی بد دهان,بوی بد دهان در ماه رمضان,بوی بد دهان از چیست,بوی بد دهان سگ,بوی بد دهان صبحگاهی,بوی بد دهان به انگلیسی,بوی بد دهان نشانه چیست,بوی بد دهان ناشی از معده,بوی بد دهان در صبح,بوی بد دهان در کودکان,بوی بد دهان در ماه رمضان,رفع بوی بد دهان در ماه رمضان,رفع بوی بد دهان در ماه رمضان,علت بوی بد دهان در ماه رمضان,بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان,دلیل بوی بد دهان در ماه رمضان,کاهش بوی بد دهان در ماه رمضان,علل بوی بد دهان در ماه رمضان,بوی بد دهان ماه رمضان,بوی بد دهان از چیست,بوی بد دهان ناشی از چیست,علت بوی بد دهان از چیست,بوی بد دهان کودکان از چیست,بوی بد دهان برای چیست,بوی بد دهان علتش چیست,بوی بد دهان نشان چیست,دلیل بوی بد دهان چیست؟,بوی بد دهان سگ,علت بوی بد دهان سگ,رفع بوی بد دهان سگ,دلیل بوی بد دهان سگ,بوی بد دهان توله سگ,رفع بوی بد دهان سگ,درمان بوی بد دهان سگ,بوی بد دهان در سگ,برای رفع بوی بد دهان سگ,علت بوی بد دهان صبحگاهی,درمان بوی بد دهان صبحگاهی,بوی بد دهان نشانه ی چیست,بوی بد دهان کودک نشانه چیست,بوی بد دهان کودکان نشانه چیست,بوی بد دهان ناشی از معده,بوی بد دهان ناشی از معده درمان,بوی بد دهان ناشی از سینوزیت,بوی بد دهان ناشی از گوارش,بوی بد دهان ناشی از سینوزیت,رفع بوی بد دهان ناشی از معده,بوی بد دهان ناشی از اسید معده,درمان بوی بد دهان ناشی از معده,درمان گیاهی بوی بد دهان ناشی از معده,بوی بد دهان در صبح,رفع بوی بد دهان در صبح,علت بوی بد دهان در صبح,بوی بد دهان کودکان در صبح,درمان بوی بد دهان در صبح,بوی بد دهان در اول صبح,علت بوی بد دهان در صبح چیست,علت بوی بد دهان در صبح,رفع بوی بد دهان در صبح,بوی بد دهان در کودکان,بوی بد دهان در کودک یک ساله,بوی بد دهان در نوزادان,علت بوی بد دهان در کودکان,علت بوی بد دهان در کودکان چیست,درمان بوی بد دهان در کودکان,دلایل بوی بد دهان در کودکان,علل بوی بد دهان در کودکان

نفس بدبو می‌تواند نشان دهنده آن باشد که بخشی از بدنتان دچار مشکل شده است

 

احتمالا در حال حاضر، اصول اولیه را در مورد تازه نگه داشتن یا حداقل غیر آزار دهنده نگه داشتن نفستان برای افراد دور و برتان می‌دانید. شما مسواک می‌زنید، نخ دندان می‌کشید، و شاید چند بار در روز، دهانتان را با دهانشویه می‌شویید. شما هرگز در اولین قرارتان با دیگران، نان سیر سفارش نمی‌دهید، و همیشه اندکی پس از نوشیدن قهوه صبحگاهی یک آدامس بدون قند می‌جوید. اما تصور کنید که تمام آن کارها را انجام داده‌اید اما نفستان همچنان بوی بدی می‌دهد!

 

این وضعیتی است که بیشتر از آنچه فکر می‌کنید اتفاق می‌افتد، زیرا بهداشت نامناسب دهان و دندان، شایع‌ترین علت بوی بد دهان نیست! اکثر نفس‌های بدبو، در واقع بعلت خشکی دهان هستند: هنگامیکه شما رطوبت کافی نداشته باشید، باکتری‌هایی که در دهانتان زندگی می‌کنند تکثیر می‌شوند. هنگامیکه شب‌ها می‌خوابید، تولید بزاق، بسیار ناچیز، یا صفر می‌شود. این چیزی است که باعث خشکی دهان و نفس بدبو در صبح می‌شود.

 

اگر تنها مسئله شما بوی بد دهانتان در صبح است، پس واقعا هیچ مشکلی ندارید و فقط کافی است مسواک بزنید. اما بسیاری از مردم در تمام طول روز (اغلب به لطف داروهایی که مصرف می‌کنند) مشکل خشکی دهان (به همراه نفس بدبو) دارند.

 

در ۷۵ درصد از داروهای تجویزی (از جمله داروهای ضدافسردگی، آنتی هیستامین‌ها و داروهای فشار خون) خشکی دهان یکی از اثرات جانبی آنهاست. بنابراین اگر متوجه شدید که مردم، اغلب در هنگامیکه در حال صحبت هستید، از شما فاصله می‌گیرند، از پزشکتان سوال کنید که آیا ممکن است داروهایی که می‌خورید، علت بوی بد دهانتان باشند؟ اگر چنین است، نوشیدن آب بیشتر، جویدن آدامس‌های بدون قند و شاید تعویض کردن دارویتان با یک داروی دیگر، بتواند مفید واقع شود.

 

در موارد دیگر، نفس بدبو می‌تواند نشان دهنده آن باشد که بخش دیگری از بدنتان دچار مشکل شده است. و چه باور کنید و چه نه بوی خاص دهانتان ممکن است سرنخ‌هایی ارائه دهد که می‌تواند به پزشک یا دندانپزشکتان کمک کند که بفهمند مشکل چیست.

 

اگر نفس‌تان، بوی گلوله‌های نفتالین می‌دهد

شما ممکن است آلرژی، ترشحات پشت بینی، یا عفونت سینوس داشته باشید. هنگامیکه شما مشکلات سینوسی مزمن داشته باشید، باکتری‌ها در دهان شما می‌توانند پروتئین‌ها در مخاط را به ترکیبی به نام اسکاتول تبدیل کنند. مصرف کردن داروی آلرژی، شستشوی سینوس‌هایتان با یک «قوری نتی» یا اگر دکترتان تشخیص دهد که یک عفونت باکتریایی دارید، مصرف آنتی بیوتیک‌ها می‌تواند کمک کند.

 

اگر نفس‌تان، بوی میوه می‌دهد

شما ممکن است دیابت داشته باشید. قند، در جریان خون شما بطور معمول به سلول‌هایتان می‌رود و در آنجا برای تولید انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر این اتفاق نیفتد، قند خونتان افزایش می‌یابد و سلول‌های شما برای تولید انرژی، شروع به سوزاندن چربی می‌کنند. محصول فرعی آن فرایند، کتون‌ها هستند که می‌توانند باعث شوند نفس‌تان، بوی میوه بگیرد! دکتر شیلپی آگاروال در واشنگتن دی سی می‌گوید: اگر من متوجه چنین چیزی در یک بیمار شوم، قند خونش را آزمایش می‌کنم تا ببینم آیا به دیابت مبتلاست یا نه.

 

اگر نفس شما، بوی شیر ترش می‌دهد

در اینصورت ممکن است دچار عدم تحمل لاکتوز باشید این بو ممکن است نشان دهد که شما پروتئین موجود در پروتئین‌های لبنی را بدرستی تجزیه نمی‌کنید. البته در چنین موردی، به احتمال زیاد علائم دیگری نیز خواهید داشت، مانند اسهال، گرفتگی عضلات و گاز پس از مصرف کردن محصولات شیر.

 

اگر نفس شما، بوی پوشک کثیف می‌دهد

شما ممکن است سنگ لوزه داشته باشد! باکتری‌ها و باقی مانده‌ها می‌توانند در لوزه‌های شما گیر کرده و یک سنگ آشکار را در این شکاف‌ها تشکیل دهند.  آن بو واقعا بد است، مانند یک پوشک کثیف نوزاد! پزشک مراقبت‌های اولیه احتمالا می‌تواند این ذرات متخلف را با یک سنبه جراحی یا انبرک، خارج کند.

 

اگر نفس شما، بوی پوسیدگی چیزی را می‌دهد

شما ممکن است یک بیماری ریوی داشته باشد. یک بوی بسیار زننده (بسیار بدتر از یک نفس بدبوی معمولی) می‌تواند نشانه یک مشکل ریوی از یک عفونت (مانند ذات الریه) گرفته تا سرطان باشد. خوشبختانه در حال حاضر، تست‌های تنفس طراحی شده برای شناسایی بوهای مرتبط با سرطان، در حال تولید هستند. اگر شک دارید که ممکن است مشکلی در ریه‌هایتان داشته باشید، برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. او ممکن است پس از گوش دادن به تنفس‌تان با گوشی پزشکی، شما را برای آزمایش خون، رادیوگرافی قفسه سینه، یا سایر آزمایشات بفرستد.

برچسب ها : برای رفع بوی بد دهان سگ،بوي بد دهان از چيست،بوي بد دهان در صبح،بوي بد دهان در كودكان،بوي بد دهان در ماه رمضان،بوي بد دهان سگ،بوي بد دهان ناشي از سينوزيت،بوي بد دهان ناشي از معده،بوی بد دهان،بوی بد دهان از چیست،بوی بد دهان برای چیست،بوی بد دهان به انگلیسی،بوی بد دهان توله سگ،بوی بد دهان در اول صبح،بوی بد دهان در سگ،بوی بد دهان در صبح،بوی بد دهان در کودک یک ساله،بوی بد دهان در کودکان،بوی بد دهان در ماه رمضان،بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان،بوی بد دهان در نوزادان،بوی بد دهان سگ،بوی بد دهان صبحگاهی،بوی بد دهان علتش چیست،بوی بد دهان کودک نشانه چیست،بوی بد دهان کودکان از چیست،بوی بد دهان کودکان در صبح،بوی بد دهان کودکان نشانه چیست،بوی بد دهان ماه رمضان،بوی بد دهان ناشی از اسید معده،بوی بد دهان ناشی از چیست،بوی بد دهان ناشی از سینوزیت،بوی بد دهان ناشی از گوارش،بوی بد دهان ناشی از معده،بوی بد دهان ناشی از معده درمان،بوی بد دهان نشان چیست،بوی بد دهان نشانه چیست،بوی بد دهان نشانه ی چیست،درمان بوي بد دهان سگ،درمان بوي بد دهان ناشي از معده،درمان بوی بد دهان در صبح،درمان بوی بد دهان در کودکان،درمان بوی بد دهان صبحگاهی،درمان گیاهی بوی بد دهان ناشی از معده،دلایل بوی بد دهان در کودکان،دلیل بوی بد دهان چیست؟،دلیل بوی بد دهان در ماه رمضان،دلیل بوی بد دهان سگ،رفع بوي بد دهان در صبح،رفع بوي بد دهان در ماه رمضان،رفع بوي بد دهان سگ،رفع بوي بد دهان ناشي از معده،رفع بوی بد دهان در صبح،رفع بوی بد دهان در ماه رمضان،رفع بوی بد دهان سگ،علت بوي بد دهان در صبح،علت بوی بد دهان از چیست،علت بوی بد دهان در صبح،علت بوی بد دهان در صبح چیست،علت بوی بد دهان در کودکان،علت بوی بد دهان در کودکان چیست،علت بوی بد دهان در ماه رمضان،علت بوی بد دهان سگ،علت بوی بد دهان صبحگاهی،علل بوی بد دهان در کودکان،علل بوی بد دهان در ماه رمضان،کاهش بوی بد دهان در ماه رمضان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت