ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اندروید N به ویژگی 3D TOUCH سیستم‌عامل IOS مجهز شده است

نویسنده: احمد اعجازی

اندروید N به ویژگی 3D TOUCH سیستم‌عامل IOS مجهز شده است

اندروید N به ویژگی 3D TOUCH سیستم‌عامل IOS مجهز شده است
براساس اطلاعات منتشر شده از کدهای موجود در داخل دومین نسخه‌ی آزمایشی سیستم عامل اندروید N، مشخص شده که سیستم عامل جدید گوگل به ویژگی تازه‌ای به نام Dynamic Launcher مجهز شده است. این ویژگی مانند قابلیت «لمس سه بعدی» (3D Touch) به کار رفته در سیستم عامل iOS برای گوشی‌های آیفون 6s و آیفون 6s پلاس است.

قابلیت Dynamic Launcher ویژگی لمس سه بعدی گوشی‌های آیفون 6s و 6s پلاس را به گوشی‌های اندرویدی اضافه می‌کند.

در این اطلاعات گفته شده که کاربران می‌توانند بدون باز گردن یک نرم‌افزار به برخی قابلیت‌های آن دسترسی پیدا کنند. به طور مثال کاربران می‌توانند با این ویژگی پیام‌های کوتاه را سریع‌تر ارسال کنند یا حتی راحت‌تر با برنامه‌ی نقشه ارتباط برقرار کنند و مسیرهای مختلف را پیدا کنند.

البته به نظر می‌رسد که گوگل ویژگی‌های بیشتری را به این قابلیت اضافه کرده تا تفاوت‌های مختلفی با 3D Touch شرکت اپل داشته باشد. در این ویژگی جدید اندروید N کاربران به پنج میان‌بر مختلف دسترسی پیدا می‌کنند که بدون باز کردن برنامه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

البته توسعه دهندگانی که به این ویژگی برخورده‌اند، گفته‌اند که گوگل هنوز امکان استفاده از این قابلیت را در دسترس آن‌ها قرار نداده است. این توسعه دهندگان گفته‌اند که استفاده از این ویژگی جدید نیاز به تغییرات جدید در سخت افزار گوشی‌ها دارد و باید صفحه نمایش‌های حساس به‌فشار برای این گوشی‌های جدید ساخته شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت