ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

انتقاد تهیه کننده «ملبورن» از بازار قاچاق

نویسنده: علی باستانی

انتقاد تهیه کننده «ملبورن» از بازار قاچاق

 

ملبورن فیلم,ملبورن,ملبورن استرالیا,ملبورن فیلم کامل,ملبورن فلوریدا,ملبورن استرالیا,ملبورن استرالیا سیاحه,ملبورن المسافرون العرب,ملبورن استرالیا مبتعث,ملبورن فیلم دانلود,تهیه کننده فیلم ملبورن,بازار قاچاق بانه,بازار قاچاق حیوانات,بازار داروهای قاچاق,

 

جواد نوروز بیگی، تهیه کننده «ملبورن» که از قاچاق فیلمش و دانلود غیرقانونی آن دلخور است از بی‌توجهی به این بخش از حقوق مادی و معنوی سینماگران انتقاد کرد.
این تهیه‌کننده سینما در گفت و گو با ما با گلایه از رسیدگی نکردن سازمان سینمایی و موسسه رسانه های تصویری به مساله قاچاق فیلم‌ها درباره قاچاق فیلم «ملبورن» که باعث ورود زودهنگامش به شبکه نمایش خانگی هم شد، گفت: ما متوجه دانلودهای غیر قانونی فیلم «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی در سایتی که می دانیم در اصفهان است شدیم و آدرس آن را به مراجع داده ایم تا مساله را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اقلام تبلیغاتی این فیلم آماده نبود و برنامه ما این بود که فیلم در شهریور ماه به شبکه نمایش خانگی بیاید ولی به دلیل این اتفاق شبانه‌روز تلاش کردیم تا فیلم «ملبورن» زودتر از برنامه به شبکه نمایش خانگی بیاید. متاسفانه در این فرصت یک هفته‌ای دانلود غیرقانونی فیلم ادامه داشت و هنوز هم علیرغم شکایت ما سایت فیلتر نشده است.

نوروز بیگی که فیلم «اعترافات یک ذهن خطرناک» ساخته هومن سیدی به تهیه کنندگی او دچار سرنوشت مشابهی شد، ادامه داد: من سر شکایت همان فیلم دلسرد شدم و کار را رها کردم. به نظرم فقط در صحبت و سخن از جلوگیری قاچاق فیلم حرف به میان می آید و در عمل سازمان سینمایی متولی جدی برای این کار ندارد. الان ضرر ما را چه کسی جبران می کند؟

وی در پاسخ به اینکه فیلم‌ چطور به دست سایت های غیر قانونی رسیده است، عنوان کرد: فیلم «ملبورن» زیرنویس انگلیسی دارد و حدس ما این است که وقتی توسط کمپانی ها به جشنواره های خارج از کشور رفته از این طریق قاچاق شده است، اما فیلم «اعترافات یک ذهن خطرناک» در جشنواره فجر که همزمان در استان‌ها روی پرده رفته بود از روی پرده ضبط شده بود و به این طریق قاچاق شد که نشان می دهد اکران در جشنواره های خودمان هم امنیت ندارد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت