ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

انتقاد اوباما از جمهوری‌ خواهان کنگره آمریکا

نویسنده: علی باستانی

انتقاد اوباما از جمهوری‌ خواهان کنگره آمریکا

 

کنگره آمریکا خلیج عربی,کنگره آمریکا حمله به سوریه,نظر کنگره آمریکا درباره حمله به سوریه,کنگره آمریکا و حمله به سوریه,تصمیم کنگره امریکا برای حمله به سوریه,رای کنگره آمریکا برای حمله به سوریه,موافقت کنگره آمریکا با حمله به سوریه,نظر کنگره امریکا در مورد حمله به سوریه,کنگره امریکا ویکی پدیا,کنگره آمریکا چه کسانی هستند,کنگره آمریکا قاسم سلیمانی,کنگره آمریکا سنا,کنگره و سنای آمریکا,کنگره و سنا آمریکا,کنگره آمریکا چیست,کنگره آمریکا چیست,کنگره امریکا کتابخانه,کتابخانه کنگره آمریکا,کنگره آمریکا سوریه,کنگره آمریکا سوریه

 

 

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از مجلس سنا به خاطر تاخیر در رسیدگی به پرونده جانشینی قاضی اسکالیا انتقاد کرد.

اوباما طی سخنرانی اش در دانشکده حقوق شیکاگو اعلام کرد کنگره در کمترین زمان ممکن باید موضوع جانشینی برای پست قاضی دیوان عالی آمریکا را بررسی کند.

اوباما قبل از ورود به کاخ سفید مدتها در این دانشگاه رشته حقوق تدریس می کرد. ظاهراً اوباما این دانشگاه را به طور عمد برای انتقاد از مجلس سنا انتخاب کرده است.

قاضی آنتونین اسکالیا از اعضای نه نفره دیوانعالی آمریکا بود که سه ماه پیش درگذشت.

براساس قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهوری گزینه پیشنهادی خود را باید به سنا معرفی کند و اعضای سنا در نهایت عضو جدید دیوانعالی را بر می گزینند.

اوباما از کنگره خواست قاضی گارلند گزینه پیشنهادی کاخ سفید فرصت حضور در جلسه رسیدگی به تعیین قاضی جدید را بدهد.

جمهوری خواهان کنگره امیدوار هستند یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه بتواند به کاخ سفید راه پیدا کند و در آن صورت جانشین اسکالیا را انتخاب کنند.

رهبران جمهوریخواه در سنا گفته اند هیچگونه اقدامی برای بررسی قاضی گارلند و یا رای گیری برای انتصاب وی انجام نخواهند داد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت