ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

انتخاب اولین شهردار زن در توکیو

نویسنده: علی باستانی

انتخاب اولین شهردار زن در توکیو

 

شهردار زنجان,شهردار زنجان بازداشت شد,شهردار زن,شهردار زنجان کیست,شهردار زن در ایران,شهردار زنوز,شهردار زن سرباز,شهردار زن شهر سرباز,شهردار زن رشت,شهردار زن سیستان و بلوچستان,شهردار توکیو,شهرداری توکیو,توکیو,توکیو بدون توقف,توکیو ژاپن,توکیو غول,توکیو غول فصل 3,توکیو دریفت,توکیو هتل,توکیو کجاست,توکیو بدون توقف iranproud,توکیو چت,

 

به گزارش ژاپن تایمز،امروز – یکشنبه – «‌یوریکو کویکه» وزیر پیشین محیط زیست در حزب لیبرال دموکرات به عنوان نخستین شهردار زن پایتخت ژاپن انتخاب شده است.

به رغم شرکت بدون توافق حزب متبوعش این نامزد ۶۴ ساله توانست تا رقبای عمده خود را شکست داده و هم اینک نیز شهردار شهری با بیش از ۱۳ میلیون جمعیت شود.

وی با اطلاع از این پیروزی به رسانه‌ها گفت:«‌من تمایل دارم تا سیاست‌های جدیدی را که کسی تا کنون شاهد آن‌ها نبوده به کار ببندم.»

رقبای عمده این شهردار جدید شامل «هیرویا ماسودا»،‌وزیر پیشین کشور ائتلاف لیبرال دموکرات و کمیتو و همچنین «شونتارو توریگو»،‌ روزنامه نگار کهنه کار که از سوی احزاب عمده مخالف دموکرات و کمونیست ژاپن مورد حمایت بود،‌است.

این سه همچنین،‌اعلام کرده‌اند که در صورت انتخاب در هزینه‌های المپیک سال ۲۰۲۰ توکیو برای کاستن فشار بر عموم مردم، صرف نظر خواهند کرد.

این شهردار جدید قرار است تا به سرعت کار خود را آغاز کند و اولین وظیفه خود را حضور در المپیک تابستانی ریو دژانیرو در برزیل در هفته آینده دانسته است.

توریگو ۷۶ ساله در میان رقبایش تنها کسی است که به روشنی در مقابل شینزو آبه نخست وزیر این کشور موضع گیری کرده است.

وی که یک روزنامه نگار است قول داده تا همه رآکتور‌های اتمی موجود در فاصله ۲۵۰ کیلومتری توکیو را از کار متوقف کند.

ماسودا نیز قول داده بود تا گام‌های مهمی را در برابر تروریسم و حمله‌های سایبری در آستانه بازی‌های توکیو در سال ۲۰۲۰ بر دارد.

به عنوان بخشی از طرح‌های اجرایی،‌کویکه می‌گوید که برای بازگرداندن توکیو به پایتخت بین‌المللی تجاری آسیا از طریق استفاده از «‌حوزه‌های خاص اقتصادی»‌این شهر،‌ تمام تلاش خود را به کار بندد.

وی به واسطه اعلام نامزدی پیش از اظهار نظر حزب‌اش موجب خشم اعضا این حزب شده بود. آن‌ها در مقابل اعلام کردند که احتمالا از رقیب این نامزد حمایت خواهند کرد.

انتخابات امروز،‌چهارمین انتخابات از سال ۲۰۱۱ است که دوره چهارساله نامزد‌ها به واسطه استعفا در آن کامل نمی‌شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت