ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

افزایش نیروی نظامی آمریکا در افغانستان

نویسنده: علی باستانی

افزایش نیروی نظامی آمریکا در افغانستان

 

نیروی نظامی آمریکا,نیروهای نظامی آمریکا,کاهش نیروهای نظامی آمریکا,نیروهای نظامی آمریکا,قدرت نظامی آمریکا,نیروی زمینی آمریکا,قدرت نظامی آمریکا و روسیه,قدرت نظامی آمریکا و ایران,قدرت نظامی آمریکا در برابر ایران,قدرت نظامی آمریکا در برابر روسیه,آمریکا در افغانستان,امریکا در افغانستان pdf,سفارت امریکا در افغانستان,جنایات امریکا در افغانستان,جنایت امریکا در افغانستان,جنگ امریکا در افغانستان,ظلم امریکا در افغانستان,اهداف امریکا در افغانستان,سیاست امریکا در افغانستان,تلفات امریکا در افغانستان,

 

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تعداد نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در افغانستان را به بیش از آنچه که پیشتر اعلام شده بود، افزایش خواهد داد.

اوباما افزود که نیروهای آمریکایی در افغانستان «دو مأموریت محدود»  را برعهده دارند که شامل آموزش و پیشگیری از اقدامات تروریستی است و هشدار داد که «انجام این دو مأموریت محدود همچنان با مخاطراتی همراه است».

در ابتدا اوباما قصد داشت تعداد نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در افغانستان را تا پایان سال ۲۰۱۶ از ۹۸۰۰ نفر به ۵۵۰۰ نفر کاهش دهد. اما طبق این استراتژی جدید، ۸۴۰۰ تن از نیروهای نظامی آمریکا تا پایان دوره ریاست جمهوری اوباما در افغانستان باقی خواهند ماند.

اوباما با اشاره به اینکه نیروی نظامی افغانستان نیازمند کمک آمریکاست، اظهار داشت که وضعیت امنیتی در افغانستان همچنان پرمخاطره است و آمریکا در راستای تأمین منافع امنیت ملی خود لازم است شرایط را برای موفقیت شرکای نظامی خود در افغانستان فراهم نماید.

رئیس جمهور آمریکا گفت که این بازنگری در نیروهای نظامی مستقر در افغانستان دو هدف را برآورده خواهد کرد. هدف اول، ارائه یک شالوده محکم به رئیس جمهور بعدی آمریکا برای ادامه روند پیشرفتها در افغانستان، و هدف دوم ارسال یک پیغام به طالبان و تمام افرادی که مخالف پیشرفت افغانستان هستند.

اوباما خاطرنشان کرد که برای پایان بخشیدن به اعزام نیروهای نظامی آمریکایی به افغانستان، طالبان و دولت افغانستان باید به یک توافق سیاسی پایدار دست یابند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت