ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اعلام موضع اردوغان دربارۀ شبه‌جزیرۀ کریمه

نویسنده: احمد اعجازی

اعلام موضع اردوغان دربارۀ شبه‌جزیرۀ کریمه

شبه جزیره کریمه,شبه جزیره کریمه از اوکراین,شبه جزیره کریمه ویکی پدیا,شبه جزیره کریمه در اوکراین,شبه جزیره کریمه ویکی,شبه جزیره کریمه در نقشه,شبه جزیره کریمه اوکراین,شبه جزیره کریمه کجاست,جمعیت شبه جزیره کریمه,اهمیت شبه جزیره کریمه,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 مرداد 1395

رییس جمهور ترکیه به همتای اوکراینی خود این اطمینان را داد که شبه‌جزیره کریمه را جزو روسیه شناسایی نمی‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، مسئول مطبوعاتی دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی خود با پترو پوروشنکو، رییس جمهوری اوکراین اعلام کرد که موضع آنکارا درباره حمایت از استقلال و تمامیت ارضی اوکراین بر اساس مرزهای شناخته شده در مجامع بین‌المللی تغییر نکرده است.

اردوغان اعلام کرد، آنکارا “اشغال کریمه” را به رسمیت نمی‌شناسد و حمایت خود را تاتارهای شبه‌جزیره کریمه به هر شکل ادامه خواهد داد.

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و پوروشنکو در حالی انجام گرفت که کمتر از دو هفته پیش اردوغان برای بهبود هر چه بیشتر روابط با مسکو پس از قطع چندین ماهه مناسبات میان دو کشور، به روسیه سفر کرد.

هم چنین رهبران اوکراین و ترکیه در این گفت‌وگوی تلفنی بر همکاری دو جانبه دو کشور بر سر مساله انرژی تاکید کرده و درباره حملات اخیر تروریستی در شرق ترکیه تبادل نظر کردند.

شبه جزیره کریمه در مارس 2014 به روسیه ملحق شد و در پی این تحولات به محل مناقشات زیاد میان مسکو و اوکراین تبدیل شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت