ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اعتراض دکه داران به ممنوعیت فروش سیگار

نویسنده: احمد اعجازی

اعتراض دکه داران به ممنوعیت فروش سیگار

,فروش سیگار,فروش سیگار برگ,فروش سیگار الکترونیکی,فروش سیگار خارجی,فروش سیگار الکترونیکی Ego-t,فروش سیگار با دود رنگی,فروش سیگار مارلبرو,فروش سیگارت,فروش سیگار عمده,فروش سیگار صورتی,فروش سیگار برگ,فروش سیگار برگ کوبایی,فروش سیگار برگ اصل کوبا,فروش سیگار برگ در تهران,فروش سیگار برگ در اصفهان,فروش سیگار برگ اصل,فروش سیگار برگ کوهیبا,فروش سیگار برگ کوبایی,فروش قیچی سیگار برگ,فروش سیگار الکترونیکی و نیکوتین مایع,فروش سیگار الکترونیکی در تهران,فروش سیگار الکترونیکی Blu,فروش سیگار الکترونیکی جدید,فروش سیگار الکترونیکی اصل,فروشگاه سیگار الکترونیکی,فروش سیگار الکترونیکی,خرید سیگار الکترونیکی Ego,فروشگاه سیگار خارجی,خرید سیگار خارجی,فروش عمده سیگار خارجی,فروش انواع سیگار خارجی,سایت فروش سیگار خارجی,فروش انواع سیگار های خارجی,خرید فروش سیگار خارجی,خرید و فروش سیگار خارجی,خرید سیگار با دود رنگی,خرید اینترنتی سیگار با دود رنگی,فروش سیگار مارلبرو سبز,فروشگاه سیگار مارلبرو,خرید سیگار مارلبرو,خرید سیگار مارلبرو ماری جوانا,خرید سیگار مارلبرو اصل,خرید سیگار مارلبرو فیلتر پلاس,فروش سیگار مارلبورو اصل,فروش انواع سیگار مارلبرو,خرید سیگار مارلبرو سبز,فروش سیگارت و کپسولی,فروش ترقه و سیگارت آنلاین,فروشگاه سیگارت,فروش ترقه سیگارت,فروش سیگار عمده,فروش عمده سیگار در تهران,فروش عمده سیگار کنت,فروش عمده سیگار تهران,فروش عمده سیگار برگ,فروش عمده سیگار در اصفهان,فروش عمده سیگار تبریز,خرید سیگار عمده,خرید سیگار صورتی,فروش سیگار Pink

تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 آبان 1395

مرداد امسال رئیس مرکز سلامت محیط و کار گفت: طرح مقابله با مراکز عرضه محصولات دخانی فاقد مجوز از اول مرداد آغاز شده است و به زودی شاهد خداحافظی با سیگار در دکه‌های روزنامه فروشی خواهیم بود. خسرو صادق نیت افزود: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت و اداره اماکن دنبال می‌شود و از تمام مراکزی که محصولات دخانی عرضه می‌کنند بازدید خواهد شد.

 

قرار بود در این بازرسی‌ها مراکزی که مجوز عرضه محصولات دخانی دارند به کار خود ادامه دهند، اما مراکزی که مجوز ندارند تذکر گرفته و در صورت رعایت نکردن قانون تعطیل خواهند شد. بر این اساس سیگار از تمام دکه‌های روزنامه فروشی جمع می‌شود، زیرا ماهیت دکه‌های روزنامه فروشی فرهنگی است و باید محصولات فرهنگی ارائه کنند که قطعا سیگار جزو محصولات فرهنگی نیست. این طرح تا بازرسی از همه مراکز مجاز و غیر مجاز عرضه این محصولات ادامه خواهد داشت و با توجه به اینکه دکه‌های روزنامه فروشی زیر مجموعه شهرداری است، برخورد با آنها نیز بر عهده این سازمان است. البته تاکنون تعامل مناسبی با شهرداری‌ها در این زمینه داشته ایم.

 

دکه‌داران چه کار کنند؟ 

عضو هیات مدیره اتحادیه روزنامه فروشان درباره اجناس قابل فروش در کیوسک‌های روزنامه به «آرمان امروز» می‌گوید: بر اساس تصمیم کمیسیون عالی نظارت در گذشته مسئولیت خرده فروشی دخانیات برعهده خواروبار فروشی، سوپر فروشی و سیگار فروشی قرار گرفته بود. اما با این وجود، اینکه چه نوع ملاکی برای واگذاری دخانیات به صنف دکه دارن منجر شد را نمی‌دانم. حسین فکری می‌افزاید: با توجه به سابقه فروش باید گفت که حدود ۶۰-۷۰ سال است که در کنار مطبوعات، تنقلات و دخانیات به فروش می‌رسد.

 

با این وجود، اینکه چرا در گذشته مسئولیت فروش دخانیات را برعهده دکه‌های روزنامه فروشی قرار داده‌اند نمی‌دانم! به گفته او در سال‌های گذشته شرکت‌های متعدد و متنوعی در پخش مطبوعات فعالیت داشته اند که هم اکنون ورشکست شده اند. در این شرایط فقط سه شرکت باقی مانده که فقط دو شرکت آن به شکل برجسته و سودآور فعالیت می‌کنند. این در حالی است که اگر این شرکت‌ها در کنار فعالیت تعریف شده، اقدامات دیگری در کنار مطبوعات نداشته باشند، بی شک ورشکست خواهند شد. برای مثال این شرکت‌ها با پخش آب معدنی و فروش تنقلات توانسته اند در بازار به فعالیت بپردازند، در غیر این صورت فعالیت آنها سودآور نخواهد بود.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه روزنامه فروشان تاکید می‌کند: در اصل کسانی که توانسته اند در امر مطبوعات به شکل کلی و جزئی فعالیت کنند، یکی پس از دیگری از حوزه فعالیت خارج می‌شوند؛ به نسبت روزنامه فروش هم مشمول این قاعده است. اگر دکه‌داران اجازه خرده‌فروشی دخانیات و تنقلات را در کنار مطبوعات نداشته باشند، به این معناست که واحد‌های صنفی بدون هیچ جایگزینی تعطیل خواهند شد. عضو هیات مدیره اتحادیه روزنامه‌فروشان درباره شرایط موجود درباره ممنوعیت فروش دخانیات در کنار محصولات فرهنگی و مطبوعات کشور می‌گوید:«گر حکم شود که مست گیرند/در شهر هر آنچه هست گیرند!»

 

اگر تصمیم گیران روی اثرات مخرب سیگار و دیگر دخانیات تاکید دارند پس باید به این امر هم توجه داشته باشند که در کشور مدام به صورت قارچ گونه به اماکن عرضه قلیان، سیگار و… افزوده می‌شود. به گفته او این نوع تصمیم گیری‌ها پاک کردن صورت مساله است و من فکر می‌کنم چون کار فرهنگی خاصی در این زمینه انجام نشده است، نسبتا عدم فعالیت و کارایی لازم در این زمینه مشاهده می‌شود.

 

در اصل این گونه اقدامات سرپوش گذاشتن روی کاستی‌های دیگر است. فکری درباره جمع آوری سیگار از کیوسک‌های روزنامه فروشی می‌گوید: باید با عرضه کالای جدید در این مراکز بتوان کالای دیگری را جایگزین سیگار کرد، نه اینکه اجازه فروش سیگار را از کیوسک‌های روزنامه لغو و به دیگر صنوف واگذار کرد. برای مثال در کلانشهر تهران اغلب کیوسک‌ها با شرکای سه یا چهار نفر مدیریت می‌شود و این امر نشان می‌دهد که معیشت بسیاری از خانواده‌ها از این طریق تامین می‌شوند.

 

هم اکنون ۱۰هزار نفر از طریق فروشندگی در دکه‌ها خرج و مخارج خود و خانواده‌هایشان را تامین می‌کنند. تصمیم مبنی بر جمع آوری سیگار از دکه‌های روزنامه با سیاست‌های دولت تدبیر و امید در تضاد است. از سویی دولت یازدهم از ایجاد شغل و اشتغالزایی می‌گوید و از سوی دیگر نهاد اجرایی کشور به دنبال بیکاری مردم است!

برچسب ها : اعتراض دکه داران به ممنوعیت فروش سیگار،خرید اینترنتی سیگار با دود رنگی،خرید سیگار الکترونیکی Ego،خرید سیگار با دود رنگی،خرید سیگار خارجی،خرید سیگار صورتی،خرید سیگار عمده،خرید سیگار مارلبرو،خرید سیگار مارلبرو اصل،خرید سیگار مارلبرو سبز،خرید سیگار مارلبرو فیلتر پلاس،خرید سیگار مارلبرو ماری جوانا،خرید فروش سیگار خارجی،خرید و فروش سیگار خارجی،سایت فروش سیگار خارجی،فروش انواع سیگار خارجی،فروش انواع سیگار مارلبرو،فروش انواع سیگار های خارجی،فروش ترقه سیگارت،فروش ترقه و سیگارت آنلاین،فروش سيگار الكترونيكي،فروش سيگار برگ،فروش سيگار برگ كوبايي،فروش سيگار عمده،فروش سیگار،فروش سیگار Pink،فروش سیگار الکترونیکی،فروش سیگار الکترونیکی Blu،فروش سیگار الکترونیکی Ego+t،فروش سیگار الکترونیکی اصل،فروش سیگار الکترونیکی جدید،فروش سیگار الکترونیکی در تهران،فروش سیگار الکترونیکی و نیکوتین مایع،فروش سیگار با دود رنگی،فروش سیگار برگ،فروش سیگار برگ اصل،فروش سیگار برگ اصل کوبا،فروش سیگار برگ در اصفهان،فروش سیگار برگ در تهران،فروش سیگار برگ کوبایی،فروش سیگار برگ کوهیبا،فروش سیگار خارجی،فروش سیگار صورتی،فروش سیگار عمده،فروش سیگار مارلبرو،فروش سیگار مارلبرو سبز،فروش سیگار مارلبورو اصل،فروش سیگارت،فروش سیگارت و کپسولی،فروش عمده سیگار برگ،فروش عمده سیگار تبریز،فروش عمده سیگار تهران،فروش عمده سیگار خارجی،فروش عمده سیگار در اصفهان،فروش عمده سیگار در تهران،فروش عمده سیگار کنت،فروش قیچی سیگار برگ،فروشگاه سیگار الکترونیکی،فروشگاه سیگار خارجی،فروشگاه سیگار مارلبرو،فروشگاه سیگارت

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت