ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

اشتاینمایر: ترکیه اجازه بازدید از اینجرلیک را ندهد، نیروهایمان را خارج می‌کنیم

نویسنده: احمد اعجازی

اشتاینمایر: ترکیه اجازه بازدید از اینجرلیک را ندهد، نیروهایمان را خارج می‌کنیم

اشتاینمایر,وزیر خارجه آلمان,وزیر خارجه آلمان,وزیر خارجه آلمان نازی,وزیر امور خارجه آلمان کیست؟,وزیر امور خارجه آلمان,وزیر امور خارجه آلمان,ازدواج وزیر خارجه آلمان با همجنسش,وزیر امور خارجه آلمان همجنسگرا,همسر وزیر خارجه آلمان,وزیر امور خارجه آلمان که همجنس گرای,وزیر خارجه جدید آلمان,ازدواج وزیر امور خارجه آلمان,نام وزیر امور خارجه آلمان,اسم وزیر امور خارجه آلمان,همسر وزیر امور خارجه آلمان

تاریخ انتشار : سه شنبه, 09 شهریور 1395

وزیر خارجه آلمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه ترکیه درباره اینجرلیک اعلام کرد: اگر ترکیه اجازه بازدید از پایگاه‌ هوایی اینجرلیک را به نمایندگان آلمان ندهد، نیروهای خود را از این پایگاه خارج می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان، به اظهارات اخیر مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه درباره شرط آنکارا برای بازدید آلمان از پایگاه هوایی اینجرلیک واکنش تندی نشان داد و گفت: اگر ترکیه در برابر بازدید نمایندگان پارلمان آلمان از این پایگاه مانع تراشی کند، نیروهای خود را که در چارچوب مبارزه با داعش در این پایگاه حضور دارند، خارج خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای تائید ماموریت خارجی سربازان آلمانی که در پایگاه اینجرلیک حضور دارند، باید نمایندگان پارلمان از این پایگاه بازدید کنند، اما اگر امکان بررسی شرایط از نزدیک در این پایگاه برای این نمایندگان فراهم نشود، در این صورت انتظار تایید این ماموریت وجود ندارد، لذا برای انجام سفر اعضای کمیسیون دفاعی و امنیتی پارلمان و صرف نظر ترکیه تلاش خواهیم کرد.

اشتاینمایر در ادامه درخواست ترکیه مبنی بر لغو تصویب نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان را رد کرد و گفت: من فکر می‌کنم این دو مساله ربطی به هم نداشته باشند و در این باره با همتای خود صحبت کرده‌ام.

روز گذشته مولود چاووش اوغلو در کنفرانس خبری مشترک با همتای هلندی‌اش در آنکارا در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره بازدید نمایندگان آلمان از پایگاه اینجرلیک گفت: این مساله بستگی به مواضع آلمان دارد. بستگی به آن دارد که دولت آلمان خود را از قطعنامه‌ای که کشتار ارامنه در سال 1915 را نسل کشی خوانده دور کند. اگر آنها گام‌های ضروری را بردارند ما هم مجوز بازدید می‌دهیم.

وی افزود: اما متاسفانه باید بگویم کسانی که تاریخ کشورمان را غیرمنصفانه توصیف می‌کنند نمی توانند از نقاط حساس کشورمان بازدید کنند.

مقام‌های وزارت خارجه ترکیه گفته‌اند که گام‌های ضروری یعنی این که دولت آلمان قطعنامه پارلمان درباره نسل‌کشی ارامنه را تایید نکند و با صراحت اعلام کند که از آن حمایت نمی‌کند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت