ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

استفاده زیاد از تلفن همراه پیرچشمی می آورد

نویسنده: احمد اعجازی

استفاده زیاد از تلفن همراه پیرچشمی می آورد

استفاده زیاد از تلفن همراه,عوارض استفاده زیاد از تلفن همراه,مضرات استفاده زیاد از تلفن همراه,مضرات تلفن همراه برای کودکان,مضرات تلفن همراه برای زنان باردار,مضرات تلفن همراه برای نوجوانان,مضرات تلفن همراه برای زن باردار,مضرات تلفن همراه برای جنین,مضرات تلفن همراه در دوران بارداری,مضرات تلفن همراه,مضرات تلفن همراه برای بدن,مضرات تلفن همراه برای کودکان,مضرات تلفن همراه بر بدن,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 مرداد 1395

پزشکان می گویند استفاده بیش از اندازه زیاد از تلفن های همراه و سایر گجت های الکترونیکی موجب پیرچشمی در سنین پایین می شود.

به گزارش مهر، معمولا اختلالات چشمی در میانسالی و پیری اتفاق می افتد و موجب از بین رفتن قابلیت ارتجاعی عدسی چشم می شود.

به گفته محققان، بیماری پیرچشمی که عمدتا در سن ۴۰ سالگی روی می دهد، با استفاده مکرر و مداوم از گجت های الکترونیکی نظیر موبایل در سنین پایین تر اتفاق می افتد.

استفاده بیش از اندازه از موبایل موجب می شود که عدسی چشم زودتر از موعد سخت و ضخیم شود و قدرت ارتجاعی خود را از دست دهد. نتیجه آن، کاهش تدریجی توانایی چشم بر فوکس بر اشیای نزدیک خواهد بود.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، در سال ۲۰۰۵ بیش از یک میلیارد نفر در دنیا مبتلا به پیرچشمی بودند که تا سال ۲۰۱۵ این رقم دو برابر شده است.

محققان هشدار دادند حتی پیرچشمی در بین افراد در اوایل سنین ۳۰ سالگی هم مشاهده شده است. علانم این بیماری شامل تاری دید، ضعف بینایی یا سردرد است که در بین جوانانی که ساعات طولانی از گجت های الکترونیکی نظیر موبایل یا تبلت استفاده می کنند مشاهده می شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت