ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

استرس با جسم افراد چه می کند؟!

نویسنده: احمد اعجازی

استرس با جسم افراد چه می کند؟!

,استرس,استرسانگ,استرس چیست,استرس بار,استرس اکسیداتیو,استرس بار 206,استرس کنکور,استرسن یوک,استرس در بارداری,استرس شغلی,استرسانگ موزیک,استرسانگ موزیک ویدیو,استرسانگ 32,استرسانگ 58,استرسانگ 57,استرسانگ 28,استرسانگ 47,استرسانگ 42,استرسانگ 30,استرس چیست ویکی پدیا,استرس چیست+pdf,استرس چیست قسمت اول,استرس چیست همشهری,استرس بار چیست,استرس اکسیداتیو چیست؟,استرس شغلی چیست,علت استرس چیست,مدیریت استرس چیست,استرس بار پراید,استرس بارداری,استرس بار سمند,استرس بار 405,استرس بار Hp Design,استرس بارداری,استرس بار Hp,استرس بار اچ پی دیزاین,استرس اکسیداتیو+pdf,استرس اکسیداتیو و دیابت,استرس اکسیداتیو در گیاهان,استرس اکسیداتیو ویکی پدیا,استرس اکسیداتیو Ppt,استرس اکسیداتیو در دیابت,استرس اکسیداتیوچیست,استرس اکسیداتیو و ورزش,استرس اکسیداتیو در مغز,استرس بار 206 چیست,قیمت استرس بار 206,فروش استرس بار 206,خرید استرس بار 206,نصب استرس بار 206,استرس بار برای 206,میله استرس بار 206,قیمت استرس بار 206,نصب استرس بار روی 206,استرس کنکور سراسری,استرس کنکور ارشد,استرس کنکور دکتری,استرس کنکور کارشناسی ارشد,استرس کنکور دارم,استرس کنکور94,استرس کنکور 93,استرس کنکوری,استرس کنکور ارشد برق,استرس در بارداری تاثیر دارد,استرس در بارداری نی نی سایت,نقش استرس در بارداری,کاهش استرس در بارداری,استرس در زمان بارداری,استرس در اوایل بارداری,درمان استرس در بارداری,کنترل استرس در بارداری,مضرات استرس در بارداری,استرس شغلی Pdf,استرس شغلی پرستاران,استرس شغلی معلمان,استرس شغلی و مدیریت آن,استرس شغلی در پرستاران,استرس شغلی Ppt,استرس شغلی Doc,استرس شغلی پرسشنامه

اضطراب مداوم می تواند به سردردهای میگرنی دردناک منجر شود

 

استرس می تواند تاثیر مخربی بر بدن انسان داشته باشد اما متاسفانه بیشتر مردم به طور مرتب از آن رنج می برند. مطالعه ای که انجمن روانشناسی آمریکا انجام داده است، نشان می دهد تقریبا از هر ده آمریکایی هفت نفر به طور مرتب با استرس چشمگیر و آثار جسمانی آن مواجه هستند.

 

تاثیر استرس بر سلامت جسمانی

استرس و اضطراب می توانند در بخش های مختلف بدن مشاهده شوند. توانایی تشخیص این که استرس چگونه بر سلامت جسمانی شما تاثیرگذار است می تواند به تشخیص مشکل و ایجاد تغییرات ضروری کمک کند. در ادامه با برخی نشانه های جسمانی ناشی از استرس بیشتر آشنا می شویم.

 

سردرد

برای بسیاری از مردم، استرس به معنای سردردهای مکرر است. کارشناسان دریافته اند که استرس اغلب به سرددرهای تنشی منجر می شود. این سردردها هنگامی شکل می گیرند که تنش در عضلات قسمت بالایی پشت و گردن افزایش می یابد. نتیجه نهایی می تواند انقباض عضلات پوست سر و سردردهای شدید باشد.

 

اضطراب مداوم می تواند به سردردهای میگرنی دردناک منجر شود که رهایی از آنها دشوار است و برای چند ساعت یا حتی چند روز ادامه می یابند. برای کاهش سردردهای تنشی، پزشکان بیماران را به فعالیت بیشتر یا حضور در فعالیت های آرامش بخش مانند دریافت ماساژ یا حمامی گرم تشویق می کنند.

 

افسردگی

استرس مداوم می تواند به شکل گیری احساس خشم، افسردگی، یا حتی ناامیدی در فرد منجر شود. با گذشت زمان، استرس می تواند به احساس درماندگی و به دام افتادن منجر شود و فرد قادر به تصمیم گیری درست نبوده و درباره هر مساله ای چه در زمینه حرفه ای و چه شخصی به شدت نگران می شود. در نهایت، استرس می تواند به احساس فرسودگی و ناتوانی منجر شود و این شرایط به واسطه تحت تاثیر قرار گرفتن روابط شخصی و حرفه ای فرد شرایط را وخیم‌تر می سازد.

 

برای مقابله با تاثیر استرس بر خلق و خوی خود، حضور در فعالیت هایی که موجب می شوند منبع استرس را فراموش کنید مانند فعالیت های جسمانی یا مدیتیشن را مد نظر قرار دهید. فعالیت هایی که ذهن شما را هرچه بیشتر مشغول نگه می دارند را امتحان کنید.

 

وزن و سوخت و ساز

استرس و مشکلات وزن اغلب دست در دست یکدیگر دارند. بر همین اساس است که هنگام احساس استرس، اضطراب یا افسردگی و به دنبال راهی برای کسب آرامش، برخی افراد به غذا خوردن پناه می آورند که اغلب نیز تمایل به مصرف مواد غذایی ناسالم و سرشار از قند، چربی، و کالری وجود دارد.

 

افزون بر این، استرس می تواند اثری مضر روی سوخت و ساز بدن داشته باشد، به ویژه می تواند به ذخیره چربی در بدن منجر شود که تنها تشدید اضطراب را به همراه دارد. دنبال کردن یک سبک زندگی فعال می تواند با مشغول نگه داشتن ذهن و بدن، سوزاندن کالری های اضافی و بازگرداندن اعتماد به نفس در حل این مشکل تاثیرگذار باشد.

 

مشکلات فشار خون

افرادی که در بلند مدت استرس را تجربه می کنند می توانند با مشکلات سلامت مانند فشار خون بالا مواجه شوند. هورمون های استرس می توانند فعالیت قلب را افزایش دهند و با گذشت زمان این شرایط می تواند به تنگی عروق منجر شود. اگر این شرایط درمان نشود، فشار خون بالا می تواند به حمله قلبی و سکته مغزی منجر شود که هر دو می توانند مرگبار باشند. اگر به طور مداوم در سینه خود احساس درد می کنید، بی درنگ با یک پزشک صحبت کرده و در پی روش هایی برای کاهش استرس خود باشید.

 

مقابله با استرس, درمان استرس و اضطراب

استرس می تواند چرخه خواب شما را دچار اختلال کرده و به بی خوابی منجر شود

 

ریزش مو

ریزش مو اغلب به واسطه افزایش سن در آقایان رخ می دهد اما بانوان نیز آن را تجربه می کنند. این در شرایطی است که ریزش مو می تواند در نتیجه استرس مداوم و شدید شکل بگیرد و هر فردی در هر مرحله از زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. به طور معمول، ریزش مو سطوح استرس را در فرد افزایش می دهد و به شکل گیری یک چرخه باطل اضطراب و افسردگی منجر می شود.

خبر خوب این است که راه هایی برای احیای موهای از دست رفته وجود دارند. نخستین گام، شناسایی منبع استرس و رسیدگی به آن است. پزشک شما می تواند به این مساله کمک کرده و روش های درمانی که می توانند به تحریک رشد مجدد موها منتج شوند را ارائه کند.

 

کاهش ایمنی

تجربه استرس برای مدتی طولانی می تواند سیستم ایمنی بدن انسان را تضعیف کرده و شما را نسبت به بیماری ها آسیب پذیر سازد که از نمونه های کوچک مانند سرماخوردگی تا موارد جدی‌تر مانند آنفلوآنزا را شامل می شود.

 

برای کمک به مقابله با آثار استرس، خواب کافی و با کیفیت بالا، دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم – متشکل از میوه ها، سبزیجات، پروتئین های بدون چربی و غلات سبوس دار – و ورزش منظم را فراموش نکنید. اگر به طور مرتب مریض می شوید، با پزشک خود در باره چگونگی رسیدگی به منبع استرس یا هر موضوع سلامت دیگر که موجب بیماری در شما می شود، صحبت کنید.

 

درد معده

تجربه استرس در بلند مدت می تواند به احیای درد و تحریک پذیری در معده، روده و دیگر قسمت های دستگاه گوارش منجر شود. این شرایط می تواند خوردن، خوابیدن، کار کردن، یا ورزش کردن را دشوار یا حتی غیر ممکن سازند.

 

هنگامی که اضطراب دارید و دچار استرس شده اید، بدن شما آدرنالین و هورمون هایی که می توانند جریان خون به دستگاه گوارش و دیگر قسمت های بدن را کاهش دهند، ترشح می کند. این شرایط می تواند مانع گوارش موثر غذا شود و به درد و ناراحتی منجر می شود. در این مورد، داروهایی که برای درمان مشکلات معده شکل گرفته اند ممکن است تاثیری در تسکین نشانه ها نداشته باشند. با دکتر خود صحبت کند تا روشی برای کاهش درد معده از طریق رسیدگی به منبع استرس بیابید.

 

بی خوابی

استرس می تواند چرخه خواب شما را دچار اختلال کرده و به بی خوابی منجر شود که یکی از طاقت فرساترین نتایج استرس است. استرس اغلب مانع خواب خوب شبانه می شود زیرا مغز را هنگامی که باید در حال استراحت باشد، همچنان فعال نگه می دارد. متاسفانه، بی خوابی تنها می تواند استرس را تشدید کند و کسب آرامش و خواب راحت را دشوار سازد. در شرایطی که مصرف دارو می تواند به بهبود این شرایط کمک کند اما روندی طولانی مدت باید طی شود. با پزشک خود مشورت کنید تا تکنیک های کسب آرامش که به استراحت راحت‌تر به طور طبیعی کمک کنند را پیدا کنید.

 

کاهش میل جنسی

هنگامی که استرس افزایش می یابد، اغلب میل جنسی کاهش می یابد. استرس می تواند اثر مستقیم بر سطوح هورمون ها داشته باشد و تاثیر منفی بر میل جنسی انسان به همراه دارد. احساس ضعف و اضطراب درباره زندگی موجب می شود تا مغز ما به اولویت بندی اقدام کرده و فضای کمتری برای تولید مثل باقی بگذارد.

 

تکنیک های کسب آرامش و ورزش می توانند به مقابله با آثار استرس کمک کنند. در نتیجه، فعالیت هایی که موجب نشاط شما می شوند و به احیای احساس رضایت، شادی و اعتماد به نفس کمک می کنند را مد نظر قرار دهید.

 

درد آرواره

آیا تجربه فشار دادن دندان ها روی یکدیگر هنگام قرار گرفتن در موقعیت های استرس‌زا را دارید؟ خبر خوب این است که شما در این زمینه تنها نیستید. استرس اغلب به فشار بر آرواره و ساییدن دندان ها روی یکدیگر منجر می شود که اگر به طور مکرر صورت بگیرد می تواند ضعف لثه، شکستگی دندان ها، و درد فراوان را موجب شود.

 

در برخی افراد این شرایط می تواند آثار بلند مدت روی آرواره و دندان ها به همراه داشته باشد. در این موارد پزشک ممکن است استفاده از محافظ دهان در هنگام شب را تجویز کند. به طور معمول، محافظ دهان موقتی استفاده می شود اما ممکن است طی فعالیت هایی مانند ورزش یا رانندگی که سطوح استرس را افزایش می دهند، ممکن است همچنان به استفاده از آنها نیاز باشد.

برچسب ها : استرس،استرس اکسیداتیو،استرس اکسیداتیو ppt،استرس اکسیداتیو چیست؟،استرس اکسیداتیو در دیابت،استرس اکسیداتیو در گیاهان،استرس اکسیداتیو در مغز،استرس اکسیداتیو و دیابت،استرس اکسیداتیو و ورزش،استرس اکسیداتیو ویکی پدیا،استرس اکسیداتیو+pdf،استرس اکسیداتیوچیست،استرس با جسم افراد چه می کند؟!،استرس بار،استرس بار 206،استرس بار 206 چیست،استرس بار 405،استرس بار hp،استرس بار hp design،استرس بار اچ پی دیزاین،استرس بار برای 206،استرس بار پراید،استرس بار چیست،استرس بار سمند،استرس بارداري،استرس بارداری،استرس چیست،استرس چیست قسمت اول،استرس چیست همشهری،استرس چیست ویکی پدیا،استرس چیست+pdf،استرس در اوایل بارداری،استرس در بارداری،استرس در بارداری تاثیر دارد،استرس در بارداری نی نی سایت،استرس در زمان بارداری،استرس شغلی،استرس شغلی doc،استرس شغلی pdf،استرس شغلی ppt،استرس شغلی پرستاران،استرس شغلی پرسشنامه،استرس شغلی چیست،استرس شغلی در پرستاران،استرس شغلی معلمان،استرس شغلی و مدیریت آن،استرس کنکور،استرس کنکور 93،استرس کنکور ارشد،استرس کنکور ارشد برق،استرس کنکور دارم،استرس کنکور دکتری،استرس کنکور سراسری،استرس کنکور کارشناسی ارشد،استرس کنکور94،استرس کنکوری،استرسانگ،استرسانگ 28،استرسانگ 30،استرسانگ 32،استرسانگ 42،استرسانگ 47،استرسانگ 57،استرسانگ 58،استرسانگ موزیک،استرسانگ موزیک ویدیو،استرسن يوك،خرید استرس بار 206،درمان استرس در بارداری،علت استرس چیست،فروش استرس بار 206،قيمت استرس بار 206،قیمت استرس بار 206،کاهش استرس در بارداری،کنترل استرس در بارداری،مدیریت استرس چیست،مضرات استرس در بارداری،میله استرس بار 206،نصب استرس بار 206،نصب استرس بار روی 206،نقش استرس در بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت