ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

از وام بانکی سربازان غائب چه خبر؟

نویسنده: احمد اعجازی

از وام بانکی سربازان غائب چه خبر؟

وام بانکی با سود کم,وام بانکی بدون سپرده,وام بانکی فوری,وام بانکی فوری بدون ضامن,وام بانکی با سند ملکی,وام بانکی,وام بانکی خرید خودرو,وام بانکی بدون ضامن,وام بانکی با سپرده گذاری,وام بانکی با بهره کم,سربازان غائب,سرباز غائب,خرید خدمت سربازان غائب,وام سربازان متاهل,وام سربازان وظیفه,وام سربازان غایب,وام سربازان,وام سربازان زمان جنگ,وام سرباز,وام برای سربازان,وام به سربازان,وام به سربازان متاهل,وام برای سربازان متاهل,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 21 تیر 1395

رایزنی برای ارائه تسهیلات به سربازان غائب در راستای تامین مالی خرید جریمه سربازی در حالی بین برخی بانک‌ها و سازمان وظیفه عمومی در جریان است که ظاهرا به زودی و احتمالا تا دو هفته آینده توافقات در این رابطه نهایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، با ابلاغ قانون بودجه امسال و اجرایی شدن تبصره(۱۱)،   امکان معافیت کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند، با پرداخت جریمه مدت غیبت به صورت نقد و اقساط  فراهم شد. این قانون اکنون در حال اجرا بوده و مشمولان در عین ثبت‌نام می‌توانند با پرداخت نقدی و یا به صورت اقساط فرایند معافیت را طی کنند.

اما در جریان خرید جریمه سربازی، امسال قرار شد تا طی مذاکراتی بین سازمان وظیفه و برخی  بانک‌ها، تسهیلاتی در اختیار مشمولان قرار گرفته تا بتوانند بخشی از هزینه خرید جریمه را تامین کنند. این در حالی است که طبق قانون بودجه ۱۳۹۵، میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی  از حدود ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان متغیر است.

مذاکرات بین بانک‌ها و سازمان وظیفه برای ارائه وام بانکی به این قشر در حالی  در جریان است که به گفته مدیران بانکی مرتبط به موضوع، احتمالا توافقات بین طرفین برای این طرح تا دو یا سه هفته آینده نهایی شده و در دستور کار قرار خواهد گرفت و جلسات پیرامون آن همچنان در حال برگزاری است.

این در حالی است که بر اساس آنچه که پیش‌تر اعلام شده، مهمترین چالش پیش رو در طرح این بود که در قانون بودجه و در تبصره مربوط به خرید جریمه سربازی اعلام شده که امکان پرداخت قسطی این هزینه تا پایان سال ۱۳۹۵ وجود دارد، ولی مساله اینجاست که اگر قرار باشد وام بانکی به مشمولان تعلق گیرد آنگاه بازپرداخت یکساله با اقساط سنگینی همراه می‌شود که در این شرایط نمی‌تواند کمک چندانی به متقاضیان داشته باشد. آنهم در حالی که قرار است این تسهیلات عمدتا به مشمولانی که توان چندانی برای تامین مالی هزینه خرید ندارند تعلق گیرد.

بر این اساس در مذاکرات بین طرفین، افزایش دوره بازپرداخت وام به ۳۶ تا ۴۸ ماه  نیز مطرح بوده و از سویی دیگر قرار است منابع لازم برای توزیع این تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه بانکها باشد که در این حالت نیز سودی حدود چهاردرصد به آن تعلق می گیرد.

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت