ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

از شهرزاد درس خانم بودن بگیرید!!+عکس

نویسنده: احمد اعجازی

ifc82llvfm5vpi3a1i

, سریال شهرزاد , سریال شهرزاد قسمت 16 , سریال شهرزاد قسمت 17 , سریال شهرزاد قسمت اول , سریال شهرزاد قسمت دوم , سریال شهرزاد قسمت 7 , سریال شهرزاد قسمت 1 , سریال شهرزاد قسمت سوم , سریال شهرزاد قسمت 5 , سریال شهرزاد دانلود , سریال شهرزاد آنلاین , سریال شهرزاد اپارات , سریال شهرزاد از شبکه , سریال شهرزاد آهنگ , سریال شهرزاد اینستاگرام , سریال شهرزاد ایران پرود , سریال شهرزاد انونس , سریال شهرزاد از کی پخش میشود , سریال شهرزاد آپارات , سریال شهرزاد بازیگران , سریال شهرزاد با صدای غزل شاکری , سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی , سریال شهرزاد بی بی سی , سریال شهرزاد با لینک مستقیم , سریال شهرزاد با حجم کم , سریال شهرزاد با زیرنویس انگلیسی , سریال شهرزاد پشت صحنه , سریال شهرزاد پخش آنلاین , سریال شهرزاد پخش , پایان سریال شهرزاد , سریال شهرزاد ترکی , سریال شهرزاد تیتراژ , سریال شهرزاد تیزر , سریال شهرزاد تورنت , سریال شهرزاد جدید , سریال شهرزاد جنبش سبز , سریال شهرزاد جند قسمت است , سریال شهرزاد جوایز , سریال شهرزاد چند قسمت است , سریال شهرزاد چی میشه , سریال شهرزاد چه روزهایی پخش میشود , سریال شهرزاد چاوشی , سریال شهرزاد چند قسمت دارد , سریال شهرزاد چه میشود , سریال شهرزاد چند قسمتی است , سریال شهرزاد چه زمانی پخش میشود , سریال شهرزاد حسن فتحی , سریال شهرزاد حسن فتحی دانلود , سریال شهرزاد خارج از کشور , سریال شهرزاد خلاصه داستان , سریال شهرزاد خلاصه , سریال شهرزاد خرید , سریال شهرزاد خارج , سریال شهرزاد خرید خارج , سریال شهرزاد خلاصه قسمت 9 , سریال شهرزاد خرید اینترنتی , سریال شهرزاد در یوتیوب , سریال شهرزاد دانلود رایگان , سریال شهرزاد دانلود قسمت اول , سریال شهرزاد دوازدهم , سریال شهرزاد داستان , سریال شهرزاد در کدام شبکه , سریال شهرزاد دانلود قسمت دوم , سریال شهرزاد دهم , سریال شهرزاد دانلود لینک مستقیم , سریال شهرزاد رایگان , سریال شهرزاد زیرنویس انگلیسی , سریال شهرزاد زمان پخش , سریال شهرزاد سایت , سریال شهرزاد ساعت پخش , سریال شهرزاد سیزدهم , سریال شهرزاد شبکه , سریال شهرزاد ششم , سریال شهرزاد شبکه نمایش , شهرزاد سریال هزارو یک شب , سریال شهرزاد صابرفان , سریال شهرزاد علیرضا قربانی , سریال شهرزاد عکس , سریال شهرزاد عروسی , سریال شهرزاد غزل شاکری , سریال شهرزاد فصل دوم , سریال شهرزاد فروش , سریال شهرزاد فرهاد , سریال شهرزاد قسمت 4 , سریال شهرزاد قسمت نهم , سریال شهرزاد کامل , سریال شهرزاد کرمان , سریال شهرزاد کی پخش میشه , سریال شهرزاد کجایی , سریال شهرزاد کدام شبکه , سریال شهرزاد کی پخش میشود , سریال شهرزاد گانجا , سریال شهرزاد گردنبند , سریال شهرزاد گانجا موزیک , سریال شهرزاد لینک مستقیم , سریال شهرزاد محسن چاوشی , سریال شهرزاد ماهواره , سریال شهرزاد نقد , سریال شهرزاد نهم , سریال شهرزاد نماشا , سریال شهرزاد نویسنده , سریال شهرزاد ویکی , سریال شهرزاد و کرمان , شهرزاد سریال هزار و یک شب , سریال شهرزاد هشتم , سریال شهرزاد هفتم , سریال شهرزاد هنرپیشه , بیوگرافی شهرزاد سریال هزارویک شب , سریال شهرزاد یوتیوب , سریال شهرزاد یازدهم , سریال شهرزاد یوتیوب قسمت اول , سریال شهرزاد یازده ,

نکات مهم و زیبای  شخصیت شهرزاد

همه افرادی که هر هفته دوشنبه منتظر پخش سری جدید سریال شهرزاد هستند خوب می‌دانند که بخشی از موفقیت این سریال به بازی خوب ترانه علیدوستی در نقش شهرزاد مربوط می‌شود؛ دختری که در دوران مردسالاری و پدرسالاری زندگی می‌کند اما با همه محدودیت‌هایش باز هم عاشق می‌شود، به خاطر عشقش از خودگذشتگی می‌کند و با قدرت و اراده جریان زندگی را ادامه می‌دهد.

شهرزاد قصه ما ویژگی‌هایی دارد که شخصیت او را منطقی و رشدیافته نشان می‌دهد و در عین حال ظرافت و متانت زنانه را در چشم مخاطب پررنگ می‌سازد تا او را بیشتر دوست داشته باشیم، در مواردی با او همدردی کنیم، با دردهایش اشک بریزیم و از خنده‌هایش خوشحال شویم. شخصیت این دختر با دل و جرات جنبه‌های مختلفی دارد که محمود هندی‌پور، روانشناس و مشاور، آنها را بررسی و تحلیل می‌کند تا او را بهتر بشناسیم و در مواردی از جنبه‌های مثبت شخصیتش الگوبرداری کنیم.

احساسش را به خوبی انتقال می‌دهد

ترانه علیدوستی جزو شخصیت‌های زنانه جالبی است که حالات رفتار و گفتار او نشان از استحکامی خاصی در شخصیتش دارد. او حتی در اولین فیلمش- من ترانه پانزده سال دارم- با وجود سن پایین (در آن زمان 18 ساله بود) نقشش را قدرتمند و زیبا ایفا کرد و در همانجا نیز نشان از ضعف و کوچک‌انگاری در او دیده نشد. آهنگ و تن صدای ترانه گاهی ما را به یاد یک پسربچه می‌اندازد. درواقع بخش مردانه شخصیت او در کنار ملاحت و متانت خاصی که دارد پررنگ است و کاملا به چشم می‌آید.

در سریال شهرزاد هم ترانه علیدوستی  نقشی دلچسب و تاثیرگذار را ایفا می‌کند. ادب و تربیت در کنار بازیگوشی، حمایتگری و عاشق‌پیشگی را کاملا می‌توان در بازی او و حتی در چشم‌ها و نگاهش دید. دختری که تحصیل‌کرده و مستقل است اما احترام به آدم‌ها و والدین را هم مد نظر قرار داده و  در عین حال ظرافت‌های زنانه‌ای دارد و این حالت‌ها را از طریق دیالوگ‌ها، حالت راه رفتن و طریقه صحبت کردنش به زیبایی به فرهاد و بیننده نشان می‌دهد؛ به‌خصوص در جایی که فرهاد از مرگ نجات پیدا می‌کند رفتارهای صمیمانه و حامیانه‌ای را از شهرزاد می‌بینیم. او مادر فرهاد  را آرام می‌کند و در مدت کوتاهی که در کنار بستر فرهاد قرار می‌گیرد با صراحت و صداقتی مثال‌زدنی که شاید بخشی از شخصیت واقعی خود اوست به زبانی ساده قربان‌صدقه مردی می‌رود که قرار است زندگی مشترکش را به‌زودی با او پایه‌ریزی کند.

شهرزاد اینقدر این کار را واقعی انجام می‌دهد که مخاطب کاملا تحت تاثیر قرار می‌گیرد. یکی از علت‌های موفقیت سریال این است که روی بخش‌های حسی و انتقال احساس به خوبی کار شده و ترانه علیدوستی هم در این نقش خیلی خوب درخشیده است. او به خوبی توانسته این احساس را انتقال دهد و با تمام وجود با میمیک قوی، تن و آهنگ صدا این عشق را منتقل می‌کند.

رفتاری جراتمندانه دارد

شهرزاد می‌تواند الگوی خوبی برای دخترهایی باشد که مایل به رشد شخصیت هستند و تکامل را بیشتر می‌پسندند؛ از این جهت که بخش زنانه و مردانه  او به یک میزان رشد کرده است و در جایی که باید حرفش را می‌زند و رفتاری جراتمندانه دارد.

شهرزاد با اینکه در زمانه‌ای به سر می‌برد که حرف، حرف بزرگ ترهاست اما با این حال در نهایت ظرافت ابراز وجود می‌کند و به نوعی نشان می‌دهد که با جود فشار جامعه کوچک یعنی خانواده، فرهنگ و اطرافیان و با اینکه شاهد این است که به خاطر سلطه‌جویی و خودخواهی بزرگ آقا و نجات فرهاد- کسی که صادقانه دوستش می‌دارد -مجبور به تن دادن به ازدواجی ناخواسته است اما باز هم در مقابل بزرگ آقا و پدر از منطق مدد می‌گیرد، ابراز وجود می‌کند و رفتاری جراتمندانه نشان می‌دهد و در نهایت وقتی صحبت به خطر افتادن جان فرهاد به میان می‌آید، نشان می‌دهد محبتش واقعی است و فرهاد را به خاطر خود فرهاد دوست دارد نه به خاطر خودش که این تعریف دوست داشتن واقعی است و او تسلیم حرف زور می‌شود تا عشقش نجات پیدا کند.

از شهرزاد درس خانم بودن بگیرید!!+عکس

در هر شرایطی باانگیزه است

شخصیت شهرزاد به‌گونه‌ای است که مخاطب را به سرعت درگیر می‌کند. انگیزه، انرژی و امید به  زندگی را در رفتار او به شکلی محسوس می‌بینیم. شهرزاد در جایگاه فردی تحصیلکرده در زمانی که دخترها نسبت به پسرها کمتر تحصیلات را دنبال می‌کردند، فعال و اجتماعی است. با اینکه شهرزاد یک خانم است و در دوره‌ای زندگی می‌کند که مرد‌سالاری حرف اول را می‌زند و باز هم قدرت ابراز وجودش خوب است و ایده‌هایش را بیان می‌کند.

عواطف آدم‌ها را نادیده نمی‌گیرد

شهرزاد فقط خودش را نمی‌بیند و به عواطف آدم‌ها توجه دارد. در بخشی از سریال می‌بینیم  در منزلی که بزرگ آقا فرمان به زندگی کردن او در آنجا را داده فکرش در جست‌وجوی کسانی است که قبل از او آنجا بوده‌اند؛ از قباد درباره‌شان می‌پرسد و ابراز نگرانی می‌کند که مبادا آنها بی‌خانمان شده باشند. مجموع اینها نشان می‌دهد شخصیت او تک‌بعدی و خودمحور نیست و به نیازهای انسانی و ثانویه نیز توجه دارد و در عین حال  ضعیف و شکننده هم نیست.

او اگر تسلیم می‌شود در جهت پذیرشی آگاهانه گام برمی‌دارد و خود را با شرایط وفق می‌دهد و در عین حال که از جنیست زنانه خودش فاصله نگرفته مهارت‌های اجتماعی بالایی دارد که او را به شخصیتی دوست‌داشتنی و تاثیر‌گذار تبدیل کرده و بیننده هم خیلی زود با این شخصیت ارتباطی زیبا و بعضا عمیق برقرار می‌کند.

نسبت به دنیا و شرایط درک عمیقی دارد

شهرزاد در شخصیتش دو جنبه مهم دارد که اگر خانم‌ها این دو وجه را داشته باشند کامل‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌شوند؛ یکی اینکه شخصیت او یخچالی نیست و از احساسات و عواطف برخوردار است و دیگر اینکه می‌تواند ابراز وجود کند و حرف بزند وشخصیت شیشه‌ای نداشته باشد. شهرزاد نه‌تنها احساسات و عواطف خوبی دارد، بلکه بخش منطق و ریاضی وجودش هم فعال است و می‌تواند به‌موقع از هر دو بخش استفاده کند.

این آدم قدر عشق را می‌داند و در عین حال متوجه شرایط و وضعیت پیرامونش نیز هست و هیجان و منطق در او در فاصله‌ای دور از هم قرار ندارند. درک بالای این شخصیت و توجه به ابعاد مختلف زندگی و تعمق و دور بودن از سطحی‌نگری باعث می‌شود که ما با این هیجان و کنجکاوی سریال را دنبال کنیم و کنجکاو باشیم که ببینیم  شهرزاد در آینده با زندگی و شرایط جدید چگونه کنار می‌آید و چه چیزهایی را رقم خواهد زد.

از شهرزاد درس خانم بودن بگیرید!!+عکس

بالغانه پاسخ می‌دهد

در منطق‌گرایی و واقعی‌بینی این شخصیت همین بس که شاهد پاسخی منطقی و آگاهانه از او در برابر سوال قباد هستیم که می‌خواهد از گذشته شهرزاد و فرهاد بیشتر بداند و در ادامه هم می‌پرسد: «آیا هنوز دلت با فرهاد است و به او فکر می‌کنی؟» شهرزاد پاسخ می‌دهد: «من راجع به گذشته تو سوالی نکردم تو هم سوال نکن و فراموشی به زمان نیاز دارد.» پاسخ‌هایی بالغانه بدون درگیری در بازی‌های طرف مقابل!

در سریال شهرزاد هم ترانه علیدوستی  نقشی دلچسب و تاثیرگذار را ایفا می‌کند. ادب و تربیت در کنار بازیگوشی، حمایتگری و عاشق‌پیشگی را کاملا می‌توان در بازی او و حتی در چشم‌ها و نگاهش دید. دختری که تحصیل‌کرده و مستقل است اما احترام به آدم‌ها و والدین را هم مد نظر قرار داده و  در عین حال ظرافت‌های زنانه‌ای دارد و این حالت‌ها را از طریق دیالوگ‌ها، حالت راه رفتن و طریقه صحبت کردنش به زیبایی به فرهاد و بیننده نشان می‌دهد

برچسب ها : بیوگرافی شهرزاد سریال هزارویک شب،پایان سریال شهرزاد،سريال شهرزاد جند قسمت است،سریال شهرزاد،سریال شهرزاد آپارات،سریال شهرزاد آنلاین،سریال شهرزاد آهنگ،سریال شهرزاد اپارات،سریال شهرزاد از شبکه،سریال شهرزاد از کی پخش میشود،سریال شهرزاد انونس،سریال شهرزاد ایران پرود،سریال شهرزاد اینستاگرام،سریال شهرزاد با حجم کم،سریال شهرزاد با زیرنویس انگلیسی،سریال شهرزاد با صدای غزل شاکری،سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی،سریال شهرزاد با لینک مستقیم،سریال شهرزاد بازیگران،سریال شهرزاد بی بی سی،سریال شهرزاد پخش،سریال شهرزاد پخش آنلاین،سریال شهرزاد پشت صحنه،سریال شهرزاد ترکی،سریال شهرزاد تورنت،سریال شهرزاد تیتراژ،سریال شهرزاد تیزر،سریال شهرزاد جدید،سریال شهرزاد جنبش سبز،سریال شهرزاد جوایز،سریال شهرزاد چاوشی،سریال شهرزاد چند قسمت است،سریال شهرزاد چند قسمت دارد،سریال شهرزاد چند قسمتی است،سریال شهرزاد چه روزهایی پخش میشود،سریال شهرزاد چه زمانی پخش میشود،سریال شهرزاد چه میشود،سریال شهرزاد چی میشه،سریال شهرزاد حسن فتحی،سریال شهرزاد حسن فتحی دانلود،سریال شهرزاد خارج،سریال شهرزاد خارج از کشور،سریال شهرزاد خرید،سریال شهرزاد خرید اینترنتی،سریال شهرزاد خرید خارج،سریال شهرزاد خلاصه،سریال شهرزاد خلاصه داستان،سریال شهرزاد خلاصه قسمت 9،سریال شهرزاد داستان،سریال شهرزاد دانلود،سریال شهرزاد دانلود رایگان،سریال شهرزاد دانلود قسمت اول،سریال شهرزاد دانلود قسمت دوم،سریال شهرزاد دانلود لینک مستقیم،سریال شهرزاد در کدام شبکه،سریال شهرزاد در یوتیوب،سریال شهرزاد دهم،سریال شهرزاد دوازدهم،سریال شهرزاد رایگان،سریال شهرزاد زمان پخش،سریال شهرزاد زیرنویس انگلیسی،سریال شهرزاد ساعت پخش،سریال شهرزاد سایت،سریال شهرزاد سیزدهم،سریال شهرزاد شبکه،سریال شهرزاد شبکه نمایش،سریال شهرزاد ششم،سریال شهرزاد صابرفان،سریال شهرزاد عروسی،سریال شهرزاد عکس،سریال شهرزاد علیرضا قربانی،سریال شهرزاد غزل شاکری،سریال شهرزاد فرهاد،سریال شهرزاد فروش،سریال شهرزاد فصل دوم،سریال شهرزاد قسمت 1،سریال شهرزاد قسمت 16،سریال شهرزاد قسمت 17،سریال شهرزاد قسمت 4،سریال شهرزاد قسمت 5،سریال شهرزاد قسمت 7،سریال شهرزاد قسمت اول،سریال شهرزاد قسمت دوم،سریال شهرزاد قسمت سوم،سریال شهرزاد قسمت نهم،سریال شهرزاد کامل،سریال شهرزاد کجایی،سریال شهرزاد کدام شبکه،سریال شهرزاد کرمان،سریال شهرزاد کی پخش میشه،سریال شهرزاد کی پخش میشود،سریال شهرزاد گانجا،سریال شهرزاد گانجا موزیک،سریال شهرزاد گردنبند،سریال شهرزاد لینک مستقیم،سریال شهرزاد ماهواره،سریال شهرزاد محسن چاوشی،سریال شهرزاد نقد،سریال شهرزاد نماشا،سریال شهرزاد نهم،سریال شهرزاد نویسنده،سریال شهرزاد هشتم،سریال شهرزاد هفتم،سریال شهرزاد هنرپیشه،سریال شهرزاد و کرمان،سریال شهرزاد ویکی،سریال شهرزاد یازده،سریال شهرزاد یازدهم،سریال شهرزاد یوتیوب،سریال شهرزاد یوتیوب قسمت اول،شهرزاد سریال هزار و یک شب،شهرزاد سریال هزارو یک شب

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت