ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

از بین بردن میکروب‌های قوی بدون آنتی‌بیوتیک

نویسنده: احمد اعجازی

از بین بردن میکروب‌های قوی بدون آنتی‌بیوتیک

,از بین بردن میکروب معده,از بین بردن میکروب معده با طب سنتی,از بین بردن میکروب معده و روده,از بین بردن میکروب معده,از بین بردن میکروبهای معده,راههای از بین بردن میکروب معده,برای از بین بردن میکروب معده,روش از بین بردن میکروب معده,راه از بین بردن میکروب معده,برای از بین بردن میکروب معده چه باید کرد,از بین بردن میکروب روده,برای از بین بردن میکروب روده,از بین بردن باکتری های روده,از بین بردن باکتری روده,از بین بردن میکروب های معده,از بین بردن باکتری های معده,راه های از بین بردن میکروب معده,از بین بردن میکروب های بدن,از بین بردن میکروب هلیکوباکتر,از بین بردن میکروب تب مالت,از بین بردن میکروب,از بین بردن میکروب های اب,روش های از بین بردن میکروب های آب,میکروب کش قوی معده,میکروب کش قوی

تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 مهر 1395

یک دانشجوی 25 ساله موفق به شناسایی روشی برای از بین بردن باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک بدون استفاده از داروی بیشتر شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، شو لام از دانشگاه ملبورن موفق شد ابرمیکروب‌ها را با استفاده از یک پلیمر ستاره‌ای شکل در آزمایشگاه از بین ببرد که عملا سلول‌ها را تکه تکه می‌کرد.

 

این دستاورد می‌تواند نشانگر یک بازبینی کامل در چگونگی رفتار جامعه پزشکی با باکتری‌های مرگبار باشد.

 

در حال حاضر باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک مانند استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متیسیلین سالانه 700 هزار نفر را از بین می‌برد. دانشمندان ابراز نگرانی کرده‌اند که این تعداد ممکن است تا سال 2050 به 10 میلیون نفر برسد، از این رو به دنبال راههایی برای مداخله پیش از بروز آسیب بیشتر هستند.

 

لام در تحقیق خود که در مجله Nature Microbiology منتشر شده، جزئیات مکانیزم “پلیمرهای پپتید ضد میکروبی نانومهندسی‌شده” (SNAPPs) را توضیح داده است. این مکانیزم با هدف‌گیری مستقیم، حمله و بی‌ثبات کردن غشای سلول‌های ابرمیکروب‌ها عمل می‌کند. این پلیمرها به اندازه کافی بزرگ هستند که بر سلول‌های سالم تاثیر نگذارند. در روشهای رایج، سلول‌های سالم نیز تحت تاثیر قرار گرفته و آسیب می‌بینند.

 

رویکرد جدید تاکنون با موفقیت بر روی شش سویه مختلف ابرمیکروب‌ها در آزمایشگاه و یک باکتری در موش زنده آزمایش شده است. در هر آزمایش، باکتری بطور کامل از بین رفته و مقاومتی در برابر پلیمرها در نسل‌های آینده ایجاد نشد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت