ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ارتباط فشارخون بالا و مشکلات قلبی بعد از زایمان

نویسنده: احمد اعجازی

ارتباط فشارخون بالا و مشکلات قلبی بعد از زایمان

ارتباط فشارخون با ضربان قلب,ارتباط فشارخون با قند خون,ارتباط فشارخون با کلیه,ارتباط فشارخون و ضربان قلب,ارتباط فشارخون و کلیه,ارتباط فشارخون با تیروئید,ارتباط فشارخون با چشم,ارتباط ورزش و فشارخون,ارتباط سردرد با فشارخون,ارتباط استرس با فشارخون,مشکلات بعد از زایمان طبیعی,مشکلات بعد از زایمان,مشکلات بعد از زایمان,مشکلات بعد از زایمان طبیعی,مشکلات بعد از زایمان سزارین,مشکلات بعد از زایمان گربه,مشکلات بعد زایمان,مشکلات زناشویی بعد از زایمان,مشکلات زنان بعد از زایمان,مشکلات شیردهی بعد از زایمان,مشکلات قلبی نوزادان,مشکلات قلبی عروقی,مشکلات قلبی در جوانان,مشکلات قلبی جنین,مشکلات قلبی در بارداری,مشکلات قلبی در کودکان,مشکلات قلبی کودکان,مشکلات قلبی و عروقی,مشکلات قلبی در جنین,مشکلات قلبی و بارداری,

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 09 تیر 1395

مطالعه جدید محققان نشان می دهد زنان بارداری که مبتلا به فشارخون بالا هستند با افزایش ریسک ابتلا به سندروم متابولیک بعد از زایمان مواجه هستند.

به گزارش مهر، سندروم متابولیک، که موجب افزایش ریسک بیماری قلبی می شود، دارای سه مورد یا بیشتر از این علائم و نشانه هاست: چاقی شکمی، سطح تری گلیسیرید بالا، سطح پایین کلسترول خوب HDL، فشارخون بالا و قند خون بالا.

این مطالعه شامل ۵۰۷ زن باردار در چین بود که هیچ سابقه فشارخون بالا نداشتند. ۳۴ درصد آنها در طول دوره بارداری مبتلا به فشار خون پایین-نرمال، ۵۲ درصد مبتلا به فشار خون طیف متوسط-نرمال و ۱۳ درصد مبتلا به فشار خون بالا-نرمال (حالت پیش از فشارخون بالا) بودند.

مطالعه محققان چینی نشان داد زنان دارای فشارخون بالا-نرمال در طول بارداری ۶.۵ برابر بیش از زنان دارای فشارخون پایین-نرمال در معرض ابتلا به سندروم متابولیک بعد از زایمان بودند.

به گفته دکتر جیان مین نیو، سرپرست تیم تحقیق، «کنترل فشارخون در طول بارداری بخشی از چکاپ های متداول و منظم در این دوره است. تشخیص زودهنگام فاکتورهای پرخطر متابولیک و اجرای اصلاحاتی در سبک زندگی به تاخیر در شروع بیماری های قلبی-عروقی کمک می کند.»

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت