ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت

نویسنده: احمد اعجازی

ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت

ابتلا به دیابت,ابتلا به دیابت در بارداری,علائم ابتلا به دیابت,عوامل ابتلا به دیابت,علل ابتلا به دیابت,دلایل ابتلا به دیابت,علت ابتلا به دیابت,سن ابتلا به دیابت,علائم ابتلا به دیابت,علت ابتلا به دیابت نوع 1,شیر مادر نگهداری,شیر مادر به انگلیسی,شیر مادر چگونه تولید میشود,شیر مادر افزایش,شیر مادر بعد از سزارین,شیر مادر تا چند ماهگی,شیر مادر,شیر مادر,شیر مادر تا چند سالگی,شیر مادر در یخچال,خطر ابتلا به دیابت,چگونه خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهیم,افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395

به گفته محققان آلمانی، شیر دادن به نوزاد دارای قابلیت کاهش ریسک بلندمدت ابتلا به دیابت نوع۲ در بین زنانی است که مبتلا به دیابت بارداری بوده اند.

به گزارش مهر، یافته های محققان موسسه تحقیقات هلموتز زنترام مونچن آلمان نشان می دهد شیر دادن می تواند موجب تغییر در متابولیسم مادر در راستای حفاظت از وی در مقابل دیابت شود.

متابولیت در زنانی که بیش از سه ماه به نوزادشان شیر داده اند به شکل قابل توجهی متفاوت از زنانی بود که کوتاه تر از این مدت شیر داده اند.

دانیلا ماچ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «شیردادن طولانی تر به نوزاد با تغییر در تولید فسفولیپیدها و کاهش تجمع اسیدآمینه های چندشاخه ای در پلاسما خون مادر مرتبط است».

به گفته محققان، این متابولیت ها با مقاومت انسولین و دیابت نوع۲ مرتبط هستند.

مطالعات قبلی نشان داده بودند که شیر دادن به نوزاد به مدت بیش از سه ماه دارای تاثیر حفاظتی است و تاثیر آن تا ۱۵ سال بعد از دیابت بارداری ادامه می یابد.

در این تحلیل و بررسی، محققان در حدود ۲۰۰ بیماری که مبتلا به دیابت بارداری شده بودند را بررسی کردند. به این شرکت کنندگان محلول گلوگز استاندارد داده شد و قبل از تست و در طول مدت تست، نمونه خون شان گرفته شد. سپس محققان نمونه های خون ۱۵۶ متابولیت مشخص متفاوت را مقایسه کردند.

به گفته محققان، زنان مبتلا به دیابت بارداری در مقایسه با زنان فاقد این بیماری، کمتر و در طول مدت کوتاه تری به فرزندشان شیر داده بودند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت