ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ادامه دومینوی بدهی ها در چرخه تولید و عرضه دارو

نویسنده: احمد اعجازی

 ادامه دومینوی بدهی ها در چرخه تولید و عرضه دارو

تولید دارو,تولید داروهای گیاهی,تولید دارو تاکستان,تولید داروهای دامی ایران,تولید داروهای نوترکیب,تولید دارو در ایران,تولید داروهای دامی,تولید دارو از نفت,تولید داروهای گیاهی,تولید دارو تهران,دارو های افسردگی,دارو های گیاهی,دارو های تاخیری,داروهای ضد افسردگی,دارو های گیاهی برای لاغری,دارو های خواب آور,دارو های ضد استرس,دارو های خواب آور قوی,دارو های بدنسازی,دارو های افزایش قد,دارو و درمان,دارو و درمان سلفچگان,دارو و درمان سپهر,دارو و درمان افق جم,دارو و درمان بواسیر,معاونت دارو و درمان,مجله دارو و درمان,معاونت دارو و درمان وزارت بهداشت,کمیته دارو و درمان,معاونت دارو و درمان تامین اجتماعی,

تاریخ انتشار: 05:15 – 11 خرداد 1395

خبرگزاری میزان- رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران گفت:اگر سازمان نسبت به پرداخت به موقع بدهی اش به داروخانه اعم از خصوصی و دولتی اقدام کند، کمی از التهاب دومینوی بدهی ها در بخش عرضه و تولید دارو کاسته خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،محمد نجفی عرب، رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران گفت: تامین اجتماعی قرار است از طریق بانک رفاه تسهیلاتی را به داروخانه ها اختصاص دهد تا از این طریق به منابع مورد نیازشان دست پیدا کنند. طبیعی است که اگر سازمان نسبت به پرداخت به موقع بدهی اش به داروخانه اعم از خصوصی و دولتی اقدام کند، کمی از التهاب دومینوی بدهی ها در بخش عرضه و تولید دارو کاسته خواهد شد و گردش نقدینگی می تواند تولید را در این حوزه به حرکت در بیاورد.
وی با اشاره به اینکه هم چنان مشکلات سابق در حوزه تولید دارو وجود دارد، گفت: مشکلی که داریم این است که داروخانه های دولتی مجزا یا وابسته به بیمارستان های دولتی به شرکت های پخش دارو بدهی دارند و شرکت های پخش هم به تولیدی ها بدهکارند و تامین اجتماعی و بیمه سلامت هم به بیمارستان ها بدهکار است. هرکدام از اجزای این زنجیره مدعی اند اگر دیگری بدهی اش را ندهد نمی توانند بدهی شان را بدهند و در نهایت، ضرر همه این مشکلات به تولید می رسد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق با اشاره به اینکه بار اصلی بر دوش تولید است گفت: ما زمانی از طریق یوزانس و ری فاینانس یکساله خرید می کردیم و منابع را تامین می کردم ولی امروز امکان استفاده از این روش ها را هم نداریم و این مسئله فشار مضاعفی بر دوش تولیداست. هزینه تامین مالی برای بنگاه های تولیدی به‌شدت افزایش یافته و گردش نقدینگی در این بخش دچار مشکل است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت