ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

احتمال حذف‌ کارت‌ سوخت تا آخر هفته

نویسنده: علی باستانی

احتمال حذف‌ کارت‌ سوخت تا آخر هفته

 

حذف کارت سوخت,حذف کارت سوخت کلید خورد,حذف رمز کارت سوخت,حذف 6 میلیون کارت سوخت,کارت سوخت حذف می شود,حذف کارتهای سوخت,حذف سهمیه کارت سوخت,حذف بنزین کارت سوخت,خبر حذف کارت سوخت,حذف کارت هوشمند سوخت,کارت سوخت,کارت سوخت المثنی,کارت سوخت بنزین,کارت سوخت خودرو صفر,کارت سوخت موتور,کارت سوخت گم شده,کارت سوخت مفقودی,کارت سوخت موتورسیکلت,کارت سوخت ماشین,کارت سوخت وانت,

 

هفته جاری وضعیت عرضه بنزین یک یا دو نرخی در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف می‌شود.

وزیر نفت با اشاره به مذاکرات ایران و روسیه برای سوآپ نفت، از تعیین تکلیف عرضه بنزین تک‌نرخی تا پایان هفته جاری در مجلس خبر داد و گفت: اکنون با رشد قابل توجه مصرف بنزین مواجه نیستیم.

بیژن نامدار زنگنه درباره آخرین وضعیت نحوه عرضه بنزین در کشور، گفت: هفته جاری وضعیت عرضه بنزین یک یا دو نرخی در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف می‌شود.

وزیر نفت با اعلام اینکه با وجود عرضه بنزین تک نرخی از سال گذشته تاکنون، اما با رشد مصرف قابل توجه بنزین در کشور روبرو نبوده‌ایم، تصریح کرد: علاوه بر این، با توجه به وضعیت قیمت‌ها، قاچاق بنزین در سطح کشور وجود ندارد و با توجه به رشد مصرف دو درصدی، نیازی به عرضه‌ کارتی بنزین در کشور نیست.

این عضو کابینه یازدهم با اعلام اینکه در شرایط فعلی، عرضه کارتی جز دردسر خاصیت دیگری برای مردم ندارد، اظهار داشت: در صورت عرضه تک‌نرخی، قطعاً کشور با جهش مصرف این فرآورده نفتی روبرو نخواهد شد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به صادرات روزانه ۱۴ میلیون لیتر بنزین بیان کرد: این در حالی است که هم‌اکنون ظرفیتی برای صادرات روزانه ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل وجود دارد؛ اما به دلیل محدودیت‌های انتقال، امکان صادرات این حجم گازوئیل فعلاً فراهم نشده است.

وی از توسعه شبکه گاز و اجرای طرح تخصیص سهمیه گازوئیل بر اساس میزان پیمایش به عنوان دو عامل اصلی تبدیل ایران به یک کشور صادرکننده گازوئیل نام برد و افزود: با توجه به توسعه شبکه گاز و افزایش عرضه گاز طبیعی به نیروگاه‌ها، امکان افزایش صادرات گازوئیل بیشتر وجود دارد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت