ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ابوالفضل پورعرب: کار باید به اینجا برسد که یکی بگوید من معتادم و دیگری بگوید ایدز گرفته!؟

نویسنده: علی باستانی

%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%a7%d9%84%d9%81%d8%b6%d9%84-%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%b9%d8%b1%d8%a8-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%ac%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%b3%d8%af

 

,ابوالفضل پورعرب,ابوالفضل پورعرب شهرزاد,ابوالفضل پورعرب سرطان,ابوالفضل پورعرب درگذشت,ابوالفضل پورعرب و همسرش,ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی,ابوالفضل پورعرب فوت کرد,ابوالفضل پورعرب در بیمارستان,ابوالفضل پورعرب بیماری سرطان,ابوالفضل پورعرب و سرطان,ابوالفضل پورعرب سرطان یا اعتیاد,ابوالفضل پورعرب سرطان چه دارد,ابوالفضل پورعرب سرطان چی گرفته,ابوالفضل پورعرب سرطان چی داره,ابوالفضل پورعرب سرطان خون,ابوالفضل پورعرب سرطان را شکست,عکس ابوالفضل پورعرب سرطان,آیا ابوالفضل پورعرب درگذشت,آناهیتا نعمتی و ابوالفضل پورعرب,ابوالفضل پورعرب و آنا نعمتی,ابوالفضل پورعرب/ آناهیتا نعمتی,دختر ابوالفضل پورعرب و آنا نعمتی,ابوالفضل پورعرب آنا نعمتی,ابوالفضل پورعرب و آناهیتا همتی,بیوگرافی ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی,عکس های ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی,علت جدایی ابوالفضل پور عرب و اناهیتا نعمتی,ابوالفضل پورعرب فوت شد,آیا ابوالفضل پور عرب فوت کرده,ایا ابوالفضل پور عرب فوت کرد,آیا ابوالفضل پورعرب فوت کرده است؟,ابوالفضل پورعرب در بیمارستان,عکس ابوالفضل پورعرب در بیمارستان,بیوگرافی ابوالفضل پورعرب در بیمارستان,ابوالفضل پورعرب صبح امروز در بیمارستان درگذشته است,ابوالفضل پورعرب و بیماری سرطان,ابوالفضل پورعرب بر اثر بیماری سرطان,ابوالفضل پورعرب که به دلیل بیماری سرطان,ابوالفضل پورعرب نوع سرطان

 

با «سلطان قلبها» عاشق سینما شدم… برای فیلم «عروس» ۳۰ هزار تومان قرارداد بستیم… مرگ ما را هم در اخبار سراسری تلویزیون اعلام کردند… به همین راحتی باید به اینجا برسد که یکی بگوید معتاد است و دیگری بگوید ایدز گرفته!؟ بخشی از حافظه‌ی بلندمدتم پاک شده بود… جوانی‌ام را نفهمیدم چطور گذشت اما میانسالی‌ام را دوست دارم بفهمم…

ابوالفضل پورعرب که به‌تازگی در برنامه‌ی «سی‌وپنج» با فریدون جیرانی مصاحبه کرده است، در این گفت‌وگو خود را متولد اول تیر ۱۳۴۰ در محله‌ی شاه‌عبدالعظیم تهران و فرزند سوم یک خانواده‌ی فرهنگی معرفی کرد و درباره‌ی ورودش به عرصه‌ی هنر گفت: اولین فیلمی که دیدم «سنگام» بود اما با «سلطان قلبها» عاشق سینما شدم. پدرم اجازه نمی‌داد عکس فردین را روی دیوار بچسبانم چون موافق سینما و تئاتر نبود و خیلی مخالفت می‌کرد. بعدها گفت برو دنبال موسیقی و من رفتم دانشسرای هنر و در سال‌های بعد تخصص سینما و تئاتر را انتخاب کردم.

او ادامه داد: در دبیرستان تئاتر کار می‌کردم و به واسطه‌ی همین با محمود استادمحمد آشنا بودم و از طریق او به گروه کارگردانی یک نمایش معرفی شدم و سال ۵۹ اولین کار حرفه‌ای‌ام را به نام «مأموریت حساس» در سالن چهارسوی تئاترشهر بازی کردم. سال ۶۰ کارمند تلویزیون شدم و تا سال ۶۴ در صداوسیما دستیار کارگردان بودم. اصلاً به سینما فکر نمی‌کردم چون شنیده بودم محال است و پتانسیل خاص خود را می‌خواهد که حتماً ما نداریم!

پورعرب درباره‌ی ورودش به عرصه‌ی تصویر توضیح داد: بهروز افخمی در سریال «میرزا کوچک‌خان» یک نقش به من داد. یک روز که از مقابل تئاترشهر رد می‌شدم، دژبان جلوی من را گرفت و من یک کارت پایان خدمت قلابی نشانش دادم اما استعلام کردند و من مجبور شدم به سربازی بروم! بعدها در نمایش «حاکم یک‌شبه» در سالن اصلی تئاترشهر بازی می‌کردم که بهروز افخمی دوباره من را پیدا کرد و بعد از صحبت‌های زیاد نقش را در آوردم و برای فیلم «عروس» ۳۰ هزار تومان قرارداد بستیم. انتظار این بازتاب فیلم را نداشتم و اصلاً به شهرت فکر نمی‌کردم و اساساً دوست نداشتم مشهور باشم.

فریدون جیرانی پورعرب را «اولین ستاره‌ی مرد در سینمای پس از انقلاب ایران» خطاب کرد و او پاسخ داد: اگر ما واقعاً این‌قدر مهم بودیم و این‌قدر در جامعه بازتاب داشتیم، لااقل در بیمارستان باید سری به ما می‌زدند؛ سرطان که شوخی نیست. این خیلی مهم است. من نباید الان بازی نکنم. بازی نمی‌کنم مگر این که کار دوستانم باشد. نه این که پیشنهاد نشود و قصه‌ای نخوانم اما آن شیرینی و عطشی که در دلم بود دیگر نیست. به همین راحتی باید به اینجا برسد که یکی بگوید معتاد است و دیگری بگوید ایدز گرفته!؟ هیچ‌کس هم حمایت نکند و آقای ضرغامی هم نیاید بیمارستان ما را ببیند؟! ما که از پایین باهم آمدیم بالا در تلویزیون. مانده‌ام که ما چه گناهی کرده‌ایم! در تیزرها که نگاه می‌کنیم یک قطعه عکس از من نیست. این اولین برنامه‌ی غیرزنده‌ است که اعتماد کردم در آن حضور پیدا کنم. شبکه‌هایی که آن طرف هستند روان‌تر از ما کار می‌کنند و بچه‌ها بلند می‌شوند و می‌روند. آیا در ایران آبرو می‌ماند برای ما اگر همه بروند؟

پورعرب درباره‌ی دوران بیماری خود و وضع فعلی سلامتی‌اش هم گفت: سرطان من سرطان اثنی عشر بود که با شکستگی جناق سینه‌ام شروع شده بود اما خوش‌خیم بود و الان حل شده است اما من از نظر روحی زجر سرطان بدخیم را کشیدم. وقتی پشت پنجره‌ی اتاقت مثل یک میمون در قفس می‌ایستند و می‌خندند تو نمی‌توانی چیزی بگویی، ناچار می‌شوی یک روزنامه هم به شیشه بچسبانی و ارتباطت با دنیای آن طرف هم قطع می‌شود. برادرم یک دسته گل و یک جعبه شیرینی آورده بود که اگر کسی به عیادتم آمد از آنها پذیرایی شود اما هیچ‌کس نیامد. واقعاً ما این‌قدر بد بودیم؟ اینقدر برای جامعه مضر بودیم؟! خیلی عجیب است!

او همچنین گفت: من خیلی نگران بودم که نگویند پول جمع کنید! آن زمان «وضعیت سفید» را کار می‌کردم که -نه آنها آمدند و نه هیچ‌کس دیگر- وقتی به بیمارستان پول سپردم فقط نگران این بودم که این حرف زده نشود که پول جمع کنید! مثل آقای فتحی خدابیامرز که به خاطر یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان در بیمارستان مانده بود! خیلی بد است به جایی برسی که بگویی این‌همه کارکردیم اما دریغ… مردم پشت در بیمارستان بودند اما همکاران من هیچ‌کدام نیامدند. مرگ ما را هم در اخبار سراسری تلویزیون اعلام کردند و بعد می‌خواهند با یک عذرخواهی ساده سر و ته قضیه را هم بیاورند.

برچسب ها : آناهیتا نعمتی و ابوالفضل پورعرب،آیا ابوالفضل پور عرب فوت کرده،آیا ابوالفضل پورعرب درگذشت،آیا ابوالفضل پورعرب فوت کرده است؟،ابوالفضل پورعرب،ابوالفضل پورعرب آنا نعمتی،ابوالفضل پورعرب بر اثر بیماری سرطان،ابوالفضل پورعرب بیماری سرطان،ابوالفضل پورعرب در بيمارستان،ابوالفضل پورعرب در بیمارستان،ابوالفضل پورعرب درگذشت،ابوالفضل پورعرب سرطان،ابوالفضل پورعرب سرطان چه دارد،ابوالفضل پورعرب سرطان چی داره،ابوالفضل پورعرب سرطان چی گرفته،ابوالفضل پورعرب سرطان خون،ابوالفضل پورعرب سرطان را شکست،ابوالفضل پورعرب سرطان یا اعتیاد،ابوالفضل پورعرب شهرزاد،ابوالفضل پورعرب صبح امروز در بیمارستان درگذشته است،ابوالفضل پورعرب فوت شد،ابوالفضل پورعرب فوت کرد،ابوالفضل پورعرب كه به دلیل بیماری سرطان،ابوالفضل پورعرب نوع سرطان،ابوالفضل پورعرب و آنا نعمتي،ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی،ابوالفضل پورعرب و آناهیتا همتی،ابوالفضل پورعرب و بیماری سرطان،ابوالفضل پورعرب و سرطان،ابوالفضل پورعرب و همسرش،ابوالفضل پورعرب/ آناهیتا نعمتی،ایا ابوالفضل پور عرب فوت کرد،بیوگرافی ابوالفضل پورعرب در بیمارستان،بیوگرافی ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی،دختر ابوالفضل پورعرب و آنا نعمتی،عکس ابوالفضل پورعرب در بیمارستان،عکس ابوالفضل پورعرب سرطان،عکس های ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی،علت جدایی ابوالفضل پور عرب و اناهیتا نعمتی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت