ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ابعاد جدید حادثه سقوط اتوبوس سربازان به روایت مصدومین

نویسنده: احمد اعجازی

ابعاد جدید حادثه سقوط اتوبوس سربازان به روایت مصدومین

سقوط اتوبوس حامل نخبگان ریاضی,سقوط اتوبوس در جاده هراز,سقوط اتوبوس به دره,سقوط اتوبوس,سقوط اتوبوس در جاده چالوس,سقوط اتوبوس در دره,سقوط اتوبوس جاده چالوس,سقوط اتوبوس جاده هراز,سقوط اتوبوس در هراز,سقوط اتوبوس به دره در جاده هراز,حادثه سقوط اتوبوس حامل دانشجویان شریف,حادثه سقوط اتوبوس در عسلویه,حادثه سقوط اتوبوس عسلویه,حادثه سقوط اتوبوس,حادثه سقوط اتوبوس در جاده هراز,حادثه سقوط اتوبوس در جاده چالوس,حادثه سقوط اتوبوس جاده هراز,حادثه سقوط اتوبوس هراز,حادثه سقوط اتوبوس جاده چالوس,حادثه سقوط اتوبوس در هراز,اتوبوس سربازان,واژگونی اتوبوس سربازان در همدان,

تاریخ انتشار : جمعه, 04 تیر 1395

یک نماینده مجلس تشریح کرد
ابعاد جدید حادثه سقوط اتوبوس سربازان به روایت مصدومین

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تشریح ابعاد جدیدی از سانحه اتوبوس سربازان گفت که کمیته‌ تحقیق و تفحص در مجلس برای پیگیری این حادثه تشکیل خواهد شد.

حسین رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شب گذشته به همراه اعضای مجمع نمایندگان استان فارس به ملاقات مصدومین حادثه در بیمارستان رجایی شیراز رفتیم و از نزدیک با مصدومین حادثه گفت‌وگو کردیم. آنها ابعاد حادثه را تشریح کردند که به نظر می‌رسد برخی مسائل در وقوع این حادثه بی‌تاثیر نبوده است.

وی افزود: یکی از نکات عجیبی که از سوی مصدومین حادثه گفته شد این بود که بسیاری از سربازان تلاش می‌کردند خودشان از محل پادگان و با خودروهای عمومی خارج شوند اما ظاهراً اصرار شده که آنها همگی با یک اتوبوس از پادگان خارج شوند و با توجه به اینکه راننده در مسیر جاده برای سوار کردن چند تبعه افغان و بار زدن کالای قاچاق توقف کرده به نظر می‌رسد نوعی تبانی بین راننده و قاچاقچی وجود داشته است. البته این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد که آیا مسوولین پادگان نیز در جریان این موضوع بوده‌اند یا خیر؟

نماینده مردم کازرون در مجلس ادامه داد: به گفته مصدومین حادثه، پیش از وقوع این اتفاق راننده به سرنشینان اطلاع داده که ترمز اتوبوس از کار افتاده و همه سرنشینان در یک سمت دیگر جمع شدند تا اتوبوس با یک مانع برخورد کند و متوقف شود. اما متاسفانه راننده یا مهارت کافی نداشته و یا ترسیده و به همراه شاگردش خود را از اتوبوس به بیرون پرتاب کرده و اتوبوس را رها کرده و در نتیجه اتوبوس به همراه سرنشینان به دره پرتاب شده است. البته راننده و شاگرد هم موفق نشدند از این حادثه جان سالم به در ببرند.

رضازاده با اشاره به حمل کالای قاچاق (سیگار) و همچنین چند تبعه غیرمجاز خارجی (افغان) در اتوبوس حامل سربازان یادآور شد: بنابراین احتمال اینکه ظرفیت اتوبوس به لحاظ وزن آن و به خاطر وجود مسافر اضافه، کالای قاچاق بیش از حد مجاز بوده، وجود دارد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: به گفته شاهدان حادثه این اتفاق ساعت یک‌ونیم بامداد رخ داده اما تا ساعت 4:30 بامداد و به دلیل خلوت بودن جاده کسی متوجه وقوع این حادثه نشده و نهایتاً یکی از مصدومین حادثه که خودش هم دچار شکستگی بوده خود را به جاده رسانده و کمک خواسته بنابراین نیروهای امدادی نیز سه ساعت دیرتر به محل حادثه رسیدند.

رضازاده در پایان خاطرنشان کرد: قطعا نمایندگان مجلس جزئیات بیشتری از این حادثه را از مامورین مربوطه درخواست خواهند کرد و بررسی‌های لازم را در این زمینه تا حصول به نتیجه و روشن شدن علل وقوع حادثه انجام خواهیم داد.

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت