ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ابتلای ۲.۵ میلیون نفر به ویروس HIV در سال ۲۰۱۵

نویسنده: احمد اعجازی

ابتلای ۲.۵ میلیون نفر به ویروس HIV در سال ۲۰۱۵

ویروس ایدز در خون خشک شده,ویروس ایدز در هوای آزاد,ویروس ایدز,ویروس ایدز در محیط,ویروس ایدزخارج از بدن,ویروس ایدز چیست؟,ویروس ایدز در بزاق,ویروس ایدز از کجا آمد,ویروس ایدز در پرتغال,ویروس ایدز خارج از بدن,ابتلا به ایدز از طریق دهان,ابتلا به ایدز,ابتلا به ایدز,ابتلا به ایدز در دندانپزشکی,ابتلا به ایدز از طریق آندوسکوپی,ابتلا به ایدز از طریق دندانپزشکی,علائم ابتلا به ایدز,احتمال ابتلا به ایدز,راههای ابتلا به ایدز,احتمال ابتلا به ایدز+بدون کاندوم,

تاریخ انتشار : جمعه, 01 مرداد 1395

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛
ابتلای ۲.۵ میلیون نفر به ویروس HIV در سال ۲۰۱۵

مرگ ناشی از بیماری ایدز از سال ۲۰۰۵ روند نزولی پیدا کرده است، اما این به معنای کاهش نرخ ابتلا به این بیماری نیست.

به گزارش مهر، طبق گزارش ۲۰۱۵ GBD سازمان بهداشت جهانی، در سال ۲۰۱۵، ۲.۵ میلیون نفر در سطح جهان به ویروس HIV آلوده شده اند. این رقم در طول سال های گذشته تغییر قابل توجهی نداشته است.

برآوردهای جدید GBD آهنگ کُند کاهش نرخ ابتلا به موارد جدید عفونت HIV را نشان می دهد به طوریکه بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵، نرخ موارد ابتلا به این بیماری در سال به ۰.۷ درصد کاهش یافته چراکه بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵، این رقم ۲.۷ درصد در سال بوده است.

به روز رسانی منابع اطلاعاتی و متدولوژی GBD نشان می دهد شمار افراد مبتلا به HIV از ۲۷.۹۶ میلیون نفر در سال ۲۰۰۰ به ۳۸.۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.

اما میزان مرگ ناشی از بیماری ایدز روندی نزولی یافته و از ۱.۸ میلیون نفر در سال ۲۰۰۵ به ۱.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ رسیده است که تاحدودی ناشی از افزایش تاثیر درمان ضدویروسی است.

طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۵، ۱.۸ میلیون مورد جدید ابتلا به عفونت HIV در مناطق جنوبی صحرای بزرگ آفریقا بوده است. خارج از آفریقا، سهم جنوب آسیا ۸.۵ درصد، آسیای جنوب شرقی ۴.۷ درصد و شرق آسیا ۲.۳ درصد است.

در قاره اروپا، بالاترین تعداد ابتلا به عفونت HIV مربوط به کشورهای روسیه، اوکراین، اسپانیا، پرتقال، بریتانیا، ایتالیا و آلمان بوده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت