ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آیا همه دختران در سن 9 سالگی باید روزه بگیرند؟

نویسنده: احمد اعجازی

آیا همه دختران در سن 9 سالگی باید روزه بگیرند؟

سن روزه گرفتن دختر,سن روزه گرفتن,سن روزه گرفتن پسران,چرا باید روزه بگیریم,چرا باید روزه بگیریم,چگونه باید روزه بگیریم,چه کسانی باید روزه بگیرند,ایا زنان شیرده باید روزه بگیرند,روزه گرفتن به انگلیسی,روزه گرفتن در نیمه شعبان,روزه گرفتن در ماه رجب,روزه گرفتن در روز نیمه شعبان,روزه گرفتن در مسیحیت,روزه گرفتن برای حاجت,روزه گرفتن در بارداری,روزه گرفتن در روز جمعه,روزه گرفتن در ماه شعبان,روزه گرفتن در اروپا,

دفتر استفتائات مقام معظم رهبری به سؤالاتی در خصوص روزه داری برای مشاغل سخت، دختران روزه اولی و غیره پاسخ داد.

روزه داری دختران در سن 9 سالگی
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی، عضو دفتر استفتائات مقام معظم رهبری در خصوص حکم روزه گرفتن دخترانی که به سن تکلیف رسیده اند، اظهار کرد: دختر خانم‌های روزه اولی به دو گروه تقسیم می‌شوند که یک گروه از لحاظ جسمی توانایی گرفتن روزه را دارا بوده و رشد خوب و کاملی داشته اند.

وی افزود: خانواده‌ها می‌توانند با بیدار نگه داشتن این دخترها تا سحر هم از لحاظ تامین آب مورد نیاز بدن و هم تغذیه تا زمان اذان به آنها کمک کنند.

رضایی عنوان کرد: گروه دوم دخترهایی هستند که درحالی که به سن تکلیف رسیده‌اند اما رشد و توانشان در حد کودکان 5 ساله بوده و تحمل گرسنگی را نخواهند داشت، لذا روزه گرفتن بر آنها هنوز واجب نشده است همان طور که بر افراد مسن کم توان نیز واجب نیست.

وی بیان کرد: افرادی که دارای مشاغل سخت غیر قابل ترک هستند مانند کشاورزان که برداشت نکردن محصول درآمد و زحمت یک سال آنها را نابود می‌کند، در صورت بروز حرج و سختی شدید می‌توانند روزه خود را بخورند و دیگر برآنها واجب نیست.

رضایی در رابطه با خوف هلاک گفت: هنگامی که آب بدن به صورت کامل از دست رفته و خوف هلاک بر فرد عارض شود، نوشیدن آب تنها درحد رفع هلاکت جایز بوده و پس از آن می‌تواند به روزه خود ادامه دهد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت