ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آیا ممکن است در دوران استفاده از IUD باردار شوید؟

نویسنده: احمد اعجازی

آیا ممکن است در دوران استفاده از IUD باردار شوید؟

,استفاده از Iud,بارداری ناگهانی,جلوگیری از بارداری ناگهانی

احتمال کمی وجود دارد که خانم‌ها با وجود داشتن IUD باردار شوند

 

بعضی از خانم‌هایی که برای جلوگیری از بارداری از IUD استفاده می‌کنند، ممکن است در این دوران باردار شوند. این نوع بارداری‌ ناخواسته جزو موارد استثنا است و مطمئنا برای خانم‌هایی که دچار آن شده‌اند بسیار تعجب‌آور است. به همین دلیل ما از دکتر نسرین زارع‌پور، متخصص و جراح زنان و زایمان، خواستیم تا برای‌مان درباره دلایل این بارداری نادر توضیح دهد.

 

دکتر زارع‌پور با اشاره به اینکه احتمال کمی وجود دارد که خانم‌ها با وجود داشتن IUD باردار شوند، درباره این موضوع می‌گوید: خطر بارداری با IUD به اِزای هر زن، سالانه ١/. تا ٢/. است و در بارداری‌های همراه با IUD، خطر بارداری خارج از رحم در خانم‌ها بیشتر می‌شود. اما به‌طور کلی بارداری با وجود داشتن IUD نادر است و تنها با دلایل و شرایط خاصی ممکن است این اتفاق بیفتد و این روش شکست بخورد. همچنین با گذشت هر سال از قرار دادن IUD احتمال بارداری کمتر می‌شود.
در صورتی که خانمی با وجود داشتن IUD متوجه شود باردار شده است، سه راه پیش رو دارد که عبارتند از: 1- سقط جنین 2- خارج کردن IUD با کمک سونوگرافی و 3- ادامه بارداری بدون خروج IUD

دکتر زارع‌پور درباره ادامه بارداری با این شرایط توضیح می‌دهد: اگر بارداری داخل رحمی با IUD پیش بیاید و نخ IUD مشخص باشد، بایستی هر چه زودتر ایودی را خارج کرد تا از سقط عفونی تأخیری، پارگی زودرس کیسه آب جنین و زایمان زودرس جلوگیری شود. اما اگر نخ قابل دیدن نباشد، برای تعیین محل IUD سونوگرافی انجام می شود تا مشخص شود IUD خود به ‌خود خارج شده یا نه.
اگر بارداری با IUD ادامه پیدا کند، پزشک یا متخصص باید درباره علایم عفونت به خانم باردار هشدار دهد. به همین دلیل دکتر زارع‌پور می‌گوید:  این خانم‌ها باید به علایمی مانند تب، علایم شبیه آنفولانزا، دردهای شکمی و خونریزی توجه داشته باشند. چون اگر عفونت برای‌شان رخ دهد باید هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات ختم بارداری برای آنها انجام شود و هرچه زودتر درمان آنتی‌بیوتیکی را آغاز کنند.

 

برچسب ها : آیا ممکن است در دوران استفاده از IUD باردار شوید؟،استفاده از Iud،باردار شدن به انگلیسی،بارداري به انگليسي،بارداري دختر،بارداري دختر باكره،بارداري در هفته اول،بارداري دوقلو هفته به هفته،بارداري دوقلوها،بارداري دوقلويي،بارداري دوقلويي هفته به هفته،بارداري ناخواسته،بارداري ناخواسته و سقط جنين،بارداري هفته به هفته ني ني سايت،بارداری،بارداری از هفته اول،بارداری از هفته اول تا اخر،بارداری به انگلیسی،بارداری به زبان انگلیسی،بارداری پوچ،بارداری پوچ بدون خونریزی،بارداری پوچ چه علایمی دارد،بارداری پوچ چیست،بارداری پوچ مکرر،بارداری پوچ نی نی سایت،بارداری پوچ و حالت تهوع،بارداری پوچ و سقط،بارداری پوچ و کورتاژ،بارداری پوچ یعنی چی،بارداری چند هفته است،بارداری دختر،بارداری دختر 11 ساله،بارداری دختر 9 ساله،بارداری دختر باکره،بارداری دختر شدن،بارداری دختر نه ساله،بارداری دختر یا پسر،بارداری دختر یک ساله،بارداری دوقلو،بارداری دوقلو هفته به هفته،بارداری دوقلوها،بارداری دوقلوی،بارداری دوقلویی،بارداری دوقلویی نی نی سایت،بارداری دوم،بارداری دوم بعد از 35 سالگی،بارداری دوم بعد از سقط،بارداری دوم در 40 سالگی،بارداری دوم در سن بالا،بارداری دوم کیت،بارداری دوم کیت میدلتون،بارداری دوم نی نی سایت،بارداری دوم و سزارین،بارداری سالم چند هفته است،بارداری طبیعی چند هفته است،بارداری کامل چند هفته است،بارداری کلا چند هفته است،بارداری ناخواسته،بارداری ناخواسته از دوست پسر،بارداری ناخواسته بعد از سزارین،بارداری ناخواسته چگونه است،بارداری ناخواسته چیست؟،بارداری ناخواسته در دوران عقد،بارداری ناخواسته در دوران نامزدی،بارداری ناخواسته و سقط جنین،بارداری ناگهانی،بارداری هفته اول،بارداری هفته اول نی نی سایت،بارداری هفته اول ودوم،بارداری هفته به هفته،بارداری هفته به هفته آکا،بارداری هفته به هفته با تصویر جنین،بارداری هفته به هفته با عکس،بارداری هفته به هفته پارسه گرد،بارداری هفته به هفته دوقلو،بارداری هفته به هفته عکس،بارداری هفته به هفته نی نی بان،بارداری هفته به هفته همراه با عکس،بارداری هفته های اول،تست بارداری به انگلیسی،جلوگیری از بارداری ناگهانی،حاملگی چند هفته است،دو ماهگی بارداری،زن باردار به انگلیسی،طول بارداری چند هفته است،علائم بارداري هفته اول،علائم بارداری هفته اول،قرص ضد بارداری به انگلیسی،كل بارداري چند هفته است،لباس بارداری به انگلیسی،مدت بارداري چند هفته است،مدت بارداری چند هفته است،معنی باردار به انگلیسی،معنی بارداری به انگلیسی،نشانه بارداری هفته اول

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت