ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آیا عصاره اسفناج برای لاغری موثر است؟

نویسنده: علی باستانی

آیا عصاره اسفناج برای لاغری موثر است؟

 

اسفناج در بارداری,اسفناج در بارداری,مصرف اسفناج در بارداری,خواص اسفناج در بارداری,فواید اسفناج در بارداری,تاثیر اسفناج در بارداری,اسفناج پخته در بارداری,اسفناج بارداری,اسفناج و ماست در بارداری,خوردن ماست اسفناج در بارداری,اسفناج پخته,اسفناج پخته یا خام,اسفناج پخته در یخچال,اسفناج پخته در فریزر,اسفناج پخته شده,اسفناج پخته فریز شده,اسفناج پخته در بارداری,اسفناج پخته یا خام,اسفناج پخته در یخچال,خواص اسفناج پخته,اسفناج پخته یا خام,اسفناج پخته یا خام,اسفناج پخته بهتر است یا خام,اسفناج ماست,ماست اسفناج طرز تهیه,ماست اسفناج قالبی,ماست اسفناج خواص,اسفناج و ماست,اسفناج با ماست,اسفناج و ماست در بارداری,اسفناج در ماست,خاصیت اسفناج ماست,تهیه اسفناج ماست,اسفناج پلو با مرغ,طرز تهیه اسفناج پلو با مرغ,طرز تهیه اسفناج پلو با مرغ,اسفناج پلو با مرغ,اسفناج پلو,اسفناج پلو با گوشت,اسفناج پلو با قارچ,اسفناج پلو با ماهی,اسفناج پلو با رب انار,اسفناج پلو یونانی,اسفناج پلو هندی,اسفناج پلو هندی,اسفناج پلوی هندی,اسفناج خام,اسفناج خام یا پخته؟,اسفناج خام در فریزر,اسفناج خام یا پخته,اسفناج خام خوردن,اسفناج خام و ماست,اسفناج خامه ای,اسفناج خام یاپخته,اسفناج خام با ماست,اسفناج با خامه,اسفناج و پنیر,اسفناج و پنیر پیتزا,اسفناج و پنیر,بورک اسفناج و پنیر,رولت اسفناج و پنیر,پیراشکی اسفناج و پنیر,پای اسفناج و پنیر,رول اسفناج و پنیر,لازانیا اسفناج و پنیر,کوکو اسفناج و پنیر,اسفناج در فریزر,اسفناج خام در فریزر,نگهداری اسفناج در فریزر,ماندگاری اسفناج در فریزر,گذاشتن اسفناج در فریزر,اسفناج فریزری,اسفناج فریزر,مدت نگهداری اسفناج در فریزر,نگه داشتن اسفناج در فریزر,سمی شدن اسفناج در فریزر

 

 

بسیاری از مردم می خواهند وزن از دست بدهند. آنها اغلب به امید یک راه حل آسان به مکمل روی می آورند .با این حال، اثرات واقعی بیشتر قرص ها و مکمل های کاهش وزن معمولاً ناامید کننده است. یکی از مکمل های کاهش وزن که به تازگی وارد بازار شده است عصاره اسفناج نامیده می شود. ادعا می شود که این مکمل با کاهش اشتها و هوس سبب از دست دادن وزن می شود. این مقاله بررسی دقیقی بر روی عصاره اسفناج و اثرات آن بر کاهش وزن دارد.

عصاره اسفناج چیست؟

عصاره اسفناج یک مکمل کاهش وزن ساخته شده از برگ اسفناج است. این نیز توسط یک علامت تجاری Appethyl مشخص می شود و توسط شرکت سوئدی Greenleaf Medical AB شناخته شده است.
عصاره اسفناج پودر سبز است که می توان با آب یا اسموتی مخلوط کرد و آن به اشکال دیگر نیز مانند کپسول و غذاهای سرپایی به فروش می رسد. پودر شامل برگ اسفناج تغلیظ شده تیلاکوئید ها که ساختار میکروسکوپی در داخل کلروپلاست در همه سلولهای گیاهی سبز می باشد.

نقش تیلاکوئید ها برداشت نور خورشید است که انرژی مورد نیاز گیاهان برای تولید کربوهیدرات را فراهم می کند این فرایند به عنوان فتوسنتز شناخته شده است. تیلاکوئید ها 70٪ از پروتئین ها، آنتی اکسیدان ها و کلروفیل تشکیل شده است در حالی که 30٪ دیگر عمدتاً متشکل از چربی است.

تیلاکوئید ها منحصر به برگ اسفناج نیستند در واقع، آنها در برگ تمام گیاهان سبز یافت می شوند و مکمل های مشابه دیگر نیز از این گیاهان ساخته شده اند. توجه داشته باشید که مکمل های دیگر نیز ممکن است عصاره اسفناج  نامیده شوند با این حال، این مقاله  تنها به نوع کنسانتره تیلاکوئید یافت شده در Appethyl اشاره دارد.

عصاره اسفناج چگونه کار می کند؟

تیلاکوئید ها موجود در عصاره اسفناج، فعالیت لیپاز، آنزیم هضم کننده چربی را سرکوب می کند. این به تاخیر هضم چربی کمک می کند و باعث افزایش سطح هورمون کاهش اشتها مانند GLP-1) glucagon-like peptide-1) می شود.

همچنین سطح گرلین، هورمون گرسنگی را کاهش می دهد. بر خلاف داروهای کاهش وزن مانند ارلیستات،  تیلاکوئید ها سبب تأخیر موقت در هضم چربی می شوند اما به طور کامل جلوگیری نمی کنند.

در نتیجه، عصاره اسفناج عوارض جانبی ناخوشایند سایر داروهای مهار کننده لیپاز، مانند مدفوع چرب و گرفتگی معده را ندارد. این کاملا روشن نیست که چه بخشی از تیلاکوئید مسئول این اثرات است اما ممکن است توسط چربی یا پروتئین های خاصی به نام گلاکتولیپیدها ایجاد شود.

آیا عصاره اسفناج شما می تواند به از دست دادن وزن شما کمک کند؟

مطالعات حیوانی نشان داده اند که مصرف عصاره اسفناج غنی از تیلاکوئید است و ممکن است چربی و وزن بدن را کاهش دهد. مطالعات انسانی در بزرگسالان دارای اضافه وزن نشان داده است که اضافه کردن 3.7 – 5 گرم عصاره اسفناج به یک وعده غذایی اشتها را برای چند ساعت کاهش می دهد.

عصاره اسفناج اگر به طور منظم بیش از چند ماه خورده شود ممکن است با سرکوب اشتها، منجر به کاهش وزن شود. در یک مطالعه در زنان مبتلا به اضافه وزن، پیدا شده است که خوردن 5 گرم عصاره اسفناج هر روز، در طول یک برنامه کاهش وزن 3 ماهه، منجر به کاهش وزن 43٪ بیشتر، در مقایسه با دارونما می شود.

همچنین شاخص توده بدن (BMI)، توده چربی و توده بدون چربی در طول مطالعه کاهش یافته است اما تفاوت معناداری در سراسر گروه وجود نداشت. بنابراین، یافته ها نیاز به یک گروه تحقیقاتی مستقل برای تایید دارد.

آیا عصاره اسفناج یک مکمل کاهش وزن موثر است؟

عصاره اسفناج می تواند با هوس غذایی مبارزه کند

عصاره اسفناج می تواند سیستم پاداش غذایی مغز را سرکوب کند و میل به غذا را کاهش دهد. هنگامی که زنان دارای اضافه وزن 5 گرم عصاره اسفناج در روز مصرف کنند نیاز شدید به شیرینی در آنها 95 درصد کاهش یافته است به طور مشابه، میل به شکلات 87٪ کاهش یافته است.

مطالعه دیگری نشان می دهد که در زنان مصرف5  گرم عصاره اسفناج، میل به مواد غذایی میان وعده، از جمله غذاهای شور، شیرین و چرب را کاهش می دهد. کاهش در هوس غذایی ممکن است به این دلیل باشد که عصاره اسفناج سبب افزایش سطح هورمون کاهش اشتهاء (glucagon-like  peptide-1 ) می شود که در سیستم پاداش مواد غذایی عمل می کند.

ایمنی و عوارض جانبی عصاره اسفناج

عصاره اسفناج در ظاهرهیچگونه عوارض جانبی جدی ندارد. در افراد سالم، به طور موقت ممکن است سبب کاهش سطح انسولین و افزایش قند خون شود. با این حال، به نظر نمی رسد که اثرات طولانی مدت بر کنترل قند خون داشته باشد.

با این حال، مطالعات بیشتری برای ارزیابی ایمنی عصاره اسفناج برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 مورد نیاز است.

مقدار مصرف و نحوه استفاده عصاره اسفناج

دوز موثر عصاره اسفناج Appethyl زمانی که با غذا مصرف شود حدود 4 – 5 گرم است با این حال، ممکن است برای دیدن اثرات کاهش وزن نیاز به مصرف آن برای چند ماه داشته باشید از آنجا که عصاره اسفناج هضم چربی و کاهش اشتها را برای چند ساعت به تاخیر می اندازد هنگامی که قبل از غذا چرب مصرف شود اثرات آن قوی تر ظاهر می شود.

برای داشتن حداکثر منافع، شما همچنین باید آن را در اوایل روز از جمله در صبح و یا ظهرمصرف نمایید. همچنین، شما نباید انتظار دیدن مزایای قابل توجهی از هر مکمل به تنهایی داشته باشید همانطور که با تمام مکمل های کاهش وزن، شما همچنین نیاز به ایجاد برخی تغییرات در شیوه زندگی ( رژیم غذایی و فعالیت بدنی ) دارید.

برچسب ها : اسفناج با خامه،اسفناج با ماست،اسفناج بارداری،اسفناج پخته،اسفناج پخته بهتر است یا خام،اسفناج پخته در بارداری،اسفناج پخته در فریزر،اسفناج پخته در يخچال،اسفناج پخته در یخچال،اسفناج پخته شده،اسفناج پخته فریز شده،اسفناج پخته يا خام،اسفناج پخته یا خام،اسفناج پلو،اسفناج پلو با رب انار،اسفناج پلو با قارچ،اسفناج پلو با گوشت،اسفناج پلو با ماهی،اسفناج پلو با مرغ،اسفناج پلو هندي،اسفناج پلو هندی،اسفناج پلو یونانی،اسفناج پلوی هندی،اسفناج خام،اسفناج خام با ماست،اسفناج خام خوردن،اسفناج خام در فریزر،اسفناج خام و ماست،اسفناج خام يا پخته،اسفناج خام یا پخته؟،اسفناج خام یاپخته،اسفناج خامه ای،اسفناج در بارداري،اسفناج در بارداری،اسفناج در فریزر،اسفناج در ماست،اسفناج فریزر،اسفناج فریزری،اسفناج ماست،اسفناج و پنير،اسفناج و پنیر،اسفناج و پنیر پیتزا،اسفناج و ماست،اسفناج و ماست در بارداری،بورک اسفناج و پنیر،پای اسفناج و پنیر،پیراشکی اسفناج و پنیر،تاثیر اسفناج در بارداری،تهیه اسفناج ماست،خاصیت اسفناج ماست،خواص اسفناج پخته،خواص اسفناج در بارداری،خوردن ماست اسفناج در بارداری،رول اسفناج و پنیر،رولت اسفناج و پنیر،سمی شدن اسفناج در فریزر،طرز تهيه اسفناج پلو با مرغ،طرز تهیه اسفناج پلو با مرغ،فواید اسفناج در بارداری،کوکو اسفناج و پنیر،گذاشتن اسفناج در فریزر،لازانیا اسفناج و پنیر،ماست اسفناج خواص،ماست اسفناج طرز تهیه،ماست اسفناج قالبی،ماندگاری اسفناج در فریزر،مدت نگهداری اسفناج در فریزر،مصرف اسفناج در بارداری،نگه داشتن اسفناج در فریزر،نگهداری اسفناج در فریزر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت