ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آپارتمان‌های زیر نرخ میانگین در تهران

نویسنده: احمد اعجازی

آپارتمان‌های زیر نرخ میانگین در تهران

آپارتمان زیر قیمت در تهران,آپارتمان زیر قیمت,آپارتمان زیر قیمت در تبریز,آپارتمان زیر قیمت کرج,آپارتمان زیر قیمت در کرج,آپارتمان+زیر قیمت+تهران,اپارتمان زیر قیمت در رشت,آپارتمان زیر قیمت رشت,آپارتمان زیر قیمت شیراز,فروش آپارتمان زیر قیمت در تهران,آپارتمان های تهران,هتل آپارتمانهای تهران,گرانترین آپارتمانهای تهران,آپارتمانهای شیک تهران,زیباترین آپارتمانهای تهران,بهترین آپارتمانهای تهران,هتل آپارتمانهای تهران,قیمت آپارتمانهای تهران,آپارتمانهای فروشی تهران,شیکترین اپارتمانهای تهران,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 مرداد 1395

 در حالی که متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در تهران بر اساس گزارش بانک مرکزی، 4 میلیون و 200 هزار تومان اعلام شده است، در بسیاری از محله‌های سطح پایتخت واحدهایی با قیمت کمتر از این رقم عرضه و معامله شده است.

صف تقاضای خرید خانه با تقویت نشانه‌های خروج بازار از رکود روز به روز طویل تر می‌شود و در این بین طبقه متوسط درآمدی که قدرت خریدشان با افزایش سقف وام بدون سپرده خرید مسکن به 110 میلیون تومان تا حد زیادی تقویت شده است نیز در این صف حضور پررنگ تری دارند.

این وام‌ها موجب شده بخشی از متقاضیان آپارتمان‌های نقلی و ریز متراژ به مساحت کمتر از 50 مترمربع، به فکر خرید آپارتمان‌های کوچک و میان متراژ افتاده و خانه‌های بزرگ‌تری را برای معامله جست و جو کنند. در حال حاضر‌ 25‌درصد خریداران، واحد 70 تا 90 متری معامله می‌کنند در حالی که 35درصد دیگر، واحد 50 تا 70 متری (کوچک متراژ) را برای خرید انتخاب می‌کنند.

 

با این همه قیمت هر مترمربع از تعداد زیادی از آپارتمان‌های معامله شده در یک ماه اخیر کمتر از میانگین قیمت مسکن در کل شهر تهران بوده و با نرخ مناسب تری معامله شده است. هرچند بسیاری از این آپارتمان‌ها میانسال و کهنه ساز هستند، اما در محله‌های مختلفی نظیر خواجه نظام و اجاره دار، تهرانپارس، سلسبیل، نارمک جنوبی،‌ بلوار ابوذر، بریانک، ‌نظام‌آباد، آپادانا، ازگل، استاد معین، وحیدیه، منیریه، طرشت و هفت‌چنار می‌توان نوسازها و تازه سازهای زیادی با قیمت تا حدود 4 میلیون تومان جست و جو کرد. در جدول زیر قیمت قطعی آپارتمان‌هایی که طی ماه گذشته با سقف قیمتی 4میلیون تومان در هر متر مربع معامله و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران به ثبت رسیده، گردآوری شده است.

 اخباراقتصادی, ,خبرهای اقتصادی, مسکن

 

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت