ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آپارتمان‌های زیر قیمت در شمال تهران

نویسنده: احمد اعجازی

آپارتمان‌های زیر قیمت در شمال تهران

اپارتمانهای زیر قیمت در تهران,قیمت آپارتمانهای زیر 50 متر,هتل آپارتمان های شمال تهران,قیمت آپارتمان های شمال تهران,لیست هتل آپارتمان های شمال تهران,قیمت آپارتمان در شمال تهران,قیمت آپارتمان در شمال شرق تهران,قیمت آپارتمان در شمال غرب تهران,قیمت آپارتمان در شمال کشور,قیمت آپارتمان در شمال ایران,قیمت آپارتمان در شمال,قیمت اپارتمان در شمال تهران,فروش اپارتمان در شمال,فروش آپارتمان در شمال تهران,فروش آپارتمان در شمال کشور,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 03 مرداد 1395

به دنبال کاهش شدید سهم آپارتمان‌های گران قیمت در معاملات فصل بهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بسیاری از مالکان در مناطق شمالی تهران در روزهای اخیر املاک خود را با قیمت مناسب تری عرضه کرده‌اند.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، سهم واحدهای با قیمت بالای مترمربعی 8 میلیون تومان از کل معاملات خرید مسکن در تهران از 5 درصد در بهار گذشته به یک درصد در بهار امسال رسیده است که نشان دهنده حذف املاک گران قیمت از صحنه معاملات مصرفی است.

از این رو عده‌ای از مالکان با تشخیص تداوم رکود در این بخش از بازار، تصمیم گرفته‌اند به حباب قیمت آپارتمان‌های گران قیمت در مناطق شمالی پایان دهند. بررسی قیمت پیشنهادی فایل‌های عرضه شده در بازار تابستانی خرید و فروش واحدهای مسکونی نشان می‌دهد آپارتمان‌های زیر قیمت در مناطقی که از مطلوبیت بیشتری برخوردار هستند نیز رو به رشد است.

با نگاهی به موتورهای جست‌و‌جوی معتبر ملکی حجم قابل توجهی از املاک زیر قیمت در مناطق یک، دو و سه تهران مشاهده می‌شود که در این میان تعداد املاک واقع در بلوار مرزداران و سعادت آباد که ریزش قیمت دارند، به وضوح بیشتر از سایر محله‌های این مناطق است. در عین حال بررسی دقیق‌تر فایل‌های زیر قیمت نشان می‌دهد برخی از آنها به دلیل سن بالای بنا و برخی دیگر به دلیل اوقافی یا تعاونی بودن سند ملک قیمت کمتری نسبت به متوسط قیمت منطقه دارند.

با این حال ریزش قیمت بخشی از آپارتمان‌ها نیز ناشی از سردی بازار املاک لوکس و‌گران قیمت است. طبعا مالکانی که به هر دلیل تمایل دارند با وجود شرایط کنونی آپارتمان خود را بفروشند، باید به کاهش قیمت تن دهند تا خریداران نیز تمایلی به تملک این آپارتمان‌ها نشان دهند. در جدول زیر شماری از فایل‌های زیر قیمت مناطق یک، دو و سه پایتخت که طی یک هفته اخیر عرضه شده، ارائه شده است.

 اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی, قیمت مسکن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت