ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آنچه باید درباره سرم مو بدانید

نویسنده: علی باستانی

%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d9%85-%d9%85%d9%88-%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af

 

,سرم مو,سرم موی کریستال,سرم موی لورال,سرم مو چیست,سرم موی سریتا,سرم موی سینره,سرم مو سریتا,سرم مو کریستال,سرم مو مارک خوب,سرم موی اورآل,سرم موی کریستال اصل,سرم موی کریستال قیمت,سرم موی کریستال انرژی,سرم موی کریستال ساخت ایران,سرم موی کریستال دو فاز,سرم موی کریستال ایرانی,سرم موی کریستال خوبه؟,سرم موی کریستال پادینا,سرم مو کریستال اصل,سرم موی لورال,سرم مو لورال,قیمت سرم موی لورال,قیمت سرم مو لورال,سرم مو چیست,سرم کریستال مو چیست,بهترین سرم مو چیست,سرم موی چیست,سرم مو برای چیست,بهترین مارک سرم مو چیست,سرم موی سریتا خوبه؟,سرم موی سریتا,سرم مو سریتا,قیمت سرم موی سریتا,سرم موی کراتینه سریتا,سرم کراتین مو سریتا,سرم کراتینه مو سریتا,قیمت سرم مو سریتا,سرم کراتین مو سریتا قیمت,سرم موی سینره قیمت,سرم موی سینره خوبه؟,سرم موی سینره,سرم مو سینره,سرم ریزش موی سینره,سرم موی سر سینره,تاثیر سرم موی سینره,قیمت سرم مو سینره,خرید سرم مو سینره,سرم مو کریستال قیمت,سرم موی اورآل,سرم مو اورآل,قیمت سرم موی اورآل

 

آیا می دانید تقریبا از هر 4 نفر در دنیا، 1 نفر از خشکی موهای خود رنج می برند؟ آیا می دانید که رنگ کردن و سشوار کشیدن یا حالت دادن مداوم به موها با اتو می تواند احتمال خشک و شکننده شدن موها را تا 50 درصد افزایش بدهد؟
آیا می دانید یکی از مهم ترین اهداف ورود بسیاری از محصولات مراقبت از مو به بازار زیبایی، رفع مشکلات موها مانند پیشگیری از خشکی و شکنندگی آنهاست؟
واقعیت این است که به جز حالت دهنده های مو که تنها با هدف زیباتر کردن حالت موها به بازار آمده اند، انواع حالت دهنده های مو می توانند به پیشگیری و درمان برخی مشکلات مربوط به مو کمک کنند. با این حال، رعایت برخی از نکات برای بهره بردن بیشتر از مزایای این محصولات به تمام مصرف کنندگان آنها توصیه می شود که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.
سرم مو؛ قبل از حمام یا بعد از حمام؟
سرم مو بر پایه ترکیب های چرب است تا بتوانند خشکی موی ناشی از شستشو ای سوشار کشیدن را برطرف کند. اگر موهای شما بیش از اندازه خشک و فر است و شستن آنها باعث گره خوردنشان در هم می شود، بهتر است حدود 10  دقیقه قبل از استحمام، حتما نوک ساقه موها را آغشته به سرم مو کنید و سپس موهایتان را بشویید. به این ترتیب، موها در هم نمی پیچند و گره نمی خورند. با این حال، زمان اصلی استفاده از انواع سرم مو، بعد از استحمام است.

تفاوت سرم مو بر پایه چربی با سایر محصولات مراقبت از مو
همان طور که گفته شد، سرم موهای بر پایه چربی می توانند با نرم کردن ساقه موها، مانع از آسیب آنها هنگام شانه کردن یا حالت دادن شوند. این در حالی است که برخی از افراد، موهای خشکی ندارند و گاهی بعد از سشوار یا اتوکشیدن، دچار اصطکاک یا وزی سطحی روی ساقه های بالایی مو می شوند.
چاره این افراد، استفاده از سرم مو بر پایه آب یا کراتین های سبک است. اسپری کردن این محصولات سبک روی موهایی که کاملا خشک یا سشوار کشیده شده اند، می تواند از اصطکاک یا به اصطلاح، پرش آنها پیشگیری کند.

استفاده از سرم مو؛ با موی خشک یا با موی خیس؟
اگر می خواهید از سرم مو برای پیشگیری از وزی یا خشک شدن موها استفاده کنید و اجازه ندهید حرارت سشوار، باعث تشدید خشکی موهایتان شود، بهتر است سرم مو را زمانی که موهایتان خیس است (حتی قبل از خشک کردن آنها با حوله)، استفاده کنید. به این ترتیب، شانه کردن موها هم ساده تر می شود و پوشش چربی که روی ساقه موها قرار می گیرد، مانع آسیب دیدن آنها در اثر حرارت دیدن می شود.

سرم مو حاوی ترکیبات ضدآفتاب
برخی از سرم های مو حاوی ترکیبات ضدآفتاب هستند تا موها را در برابر اشعه مضر نور آفتاب محافظت کنند. بنابراین اگر استفاده روزانه از سرم مو را در برنامه خود دارید، بهتر است از انواع ضدآفتاب آنها کمک بگیرید. تمام انواع سرم های مو، از تماس مستقیم گرد و  غبار یا آلودگی هوا با موها پیشگیری می کنند و به این ترتیب، جلوی آسیب دیدن موها، مخصوصا موهای خشک را می گیرند.

چگونه از چرب شدن پوست سر پیشگیری کنیم؟
یکی از مشکلات رایج میان مصرف کنندگان انواع سرم های موی بر پایه چربی، چرب شدن آزاردهنده پوست کف سر، حتی در افراد دارای پوست و موی خشک است. برای پیشگیری از بروز این مشکل، باید سر خود را هنگام استفاده از سرم مو، کاملا پایین بگیرید تا موها حالت آویزان به خود بگیرند.
سپس، مقداری سرم کف دستتان بریزید و فقط ساقه نوک موها را به آن آغشته کنید و با شانه کردن، سرم را روی سطح موها، نه کف سر، پخش کنید. این کار، مانع از چرب شدن پوست سر می شود.
آنچه باید درباره سرم مو بدانید
5 دلیل رایج خشکی مو
1- ژنتیک: برخی از افراد به صورت ژنتیکی، دارای پوست و موی خشک تری نسبت به سایر افراد هستند. خشکی پوست و موی این افراد، به دلیل کم بودن ترشح چربی در سطح پوستشان است. مراجعه به پزشک و استفاده از محصولات مناسب برای چرب کردن موضعی پوست و مو، می تواند مشکل این افراد را تا حدی حل کند.

2- موهای فر: به طور کلی، موهای فر از موهای صاف، خشک تر هستند. دلیلش هم این است که معمولا، چربی کف سر به سادگی روی موهای صاف حرکت می کند. این در حالی است که چربی روی موهای فر یا وز به کندی حرکت می کند. بنابراین، ساقه موها خشک تر می شوند. به همین دلیل همیشه پس از استحمام می توان نوک موهای فر را با روغن های طبیعی مانند بادام، زیتون یا نارگیل، کمی ماساژ داد.

3- شستن بیش از حد: شستن بیش از حد موها باعث از بین رفتن چربی کف سر و خشکی پوست و مو می شود. اگر مجبور به شستن روزانه موهایتان هستید، حتما آنها را با آب ولرم بشویید و از شامپوهای غلیظ استفاده نکنید. اگر هم موهای خشکی دارید، نباید بیشتر از 3 نوبت در هفته آنها را شامپو کنید.

4- کمبود آب و چربی های ضروری بدن: کمبود آب یا چربی های ضروری در بدن باعث خشکی پوست و در نتیجه، خشکی موها می شود. از این رو، برای پیشگیری از خشکی پوست باید حداقل روزی 8 لیوان آب و مایعان بنوشید و مصرف روغن های ضروری و سالم مانند روغن زیتون، کانولا، کنجد یا ماهی های چرب را فراموش نکنید.

5- سشوار و اتو: استفاده مکرر و روزانه از خشک کننده های مو مانند اتو و سشوار هم می تواند به شدت باعث خشکی و شکنندگی ساقه موها شود. از این رو، بهتر است استفاده از چنین وسایلی را به مناسبت های خاص محدود کنید.

برچسب ها : بهترین سرم مو چیست،بهترین مارک سرم مو چیست،تاثیر سرم موی سینره،خرید سرم مو سینره،سرم ریزش موی سینره،سرم کراتین مو سریتا،سرم کراتین مو سریتا قیمت،سرم کراتینه مو سریتا،سرم کریستال مو چیست،سرم مو،سرم مو اورآل،سرم مو برای چیست،سرم مو چيست،سرم مو چیست،سرم مو سريتا،سرم مو سریتا،سرم مو سينره،سرم مو کریستال،سرم مو کریستال اصل،سرم مو کریستال قیمت،سرم مو لورال،سرم مو مارک خوب،سرم موي اورآل،سرم موي سريتا،سرم موي سينره،سرم موي لورال،سرم موی اورآل،سرم موی چیست،سرم موی سر سینره،سرم موی سریتا،سرم موی سریتا خوبه؟،سرم موی سینره،سرم موی سینره خوبه؟،سرم موی سینره قیمت،سرم موی کراتینه سریتا،سرم موی کریستال،سرم موی کریستال اصل،سرم موی کریستال انرژی،سرم موی کریستال ایرانی،سرم موی کریستال پادینا،سرم موی کریستال خوبه؟،سرم موی کریستال دو فاز،سرم موی کریستال ساخت ایران،سرم موی کریستال قیمت،سرم موی لورال،قیمت سرم مو سریتا،قیمت سرم مو سینره،قیمت سرم مو لورال،قیمت سرم موی اورآل،قیمت سرم موی سریتا،قیمت سرم موی لورال

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت