ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آموزش قرار دادن پسورد روی فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز

نویسنده: احمد اعجازی

آموزش قرار دادن پسورد روی فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز

قرار دادن پسورد روی فایل rar,قرار دادن پسورد در ویندوز 8,قرار دادن پسورد در ویندوز 10,قرار دادن پسورد برای ویندوز 7,قرار دادن پسورد روی کامپیوتر,قرار دادن پسورد روی تلگرام,قرار دادن پسورد روی هارد اکسترنال,قرار دادن پسورد برای مودم وایرلس,قرار دادن پسورد برای وایرلس,قرار دادن پسورد بر روی فولدر,قرار دادن پسورد در winrar,قرار دادن پسورد روی پوشه,قرار دادن پسورد روی پوشه ها,قرار دادن رمز روی پوشه,قرار دادن پسورد روی فولدر,

قرار دادن پسورد روی فایل‌ها

 

شاید شما نیز دوست داشته باشید که بر روی فایل‌ها یا پوشه‌های خود، رمز بگذارید. در این مقاله قصد داریم تا یکی از ساده‌ترین روش‌های این کار را به شما آموزش دهیم.

برای این کار، شما ابتدا باید نرم‌افزار EncryptOnClick را دانلود کنید.

 

بعد از دانلود و نصب برنامه، می‌توانید آن‌را اجرا کنید. بعد از اجرا یک منوی ساده برای شما باز می‌شود و شما در آن می‌توانید بر روی یک فایل یا پوشه پسورد قرار دهید یا پسورد یک فایل یا پوشه را بردارید

 

رمز گذاری پوشه, فایل‌های ویندوز

 

برای مثال، ما قصد داریم تا بر روی یک فایل پسورد قرار دهیم. با انتخاب گزینه‌ی File، شما به تمام فایل‌های ویندوزتان دسترسی پیدا کرده و می‌توانید فایل مورد نظر را انتخاب کنید.

 

دانلود نرم افزار, فایل‌های ویندوز

رمزگذاری روی فایل ها و پوشه ها در ویندوز

 

حالا با انتخاب یک فایل، شما می‌توانید بر روی آن پسورد مورد نظرتان را قرار دهید و با انتخاب OK، فایل شما رمز گذاری می‌شود.

 

ترفندهای کامپیوتری, رمزگذاری فایل ها

 

سپس، آیکون فایل شما به شکل زیر تغییر می‌کند و برای دسترسی به آن، باید پسورد را وارد کنید.

 

قرار دادن پسورد روی فایل‌ها, رمزگذاری فایل ها

گذاشتن پسورد بر روی پوشه های ویندوز

 

بدین ترتیب، فایل شما، به راحتی هرچه تمام‌تر، رمز گذاری می‌شود؛ اما شاید شما دوست داشته باشید که پسورد را از روی فایلتان بردارید. برای این کار، گزینه‌ مشخص شده در تصویر زیر را انتخاب می‌کنید و سپس، با وارد کردن پسورد قبلی، دیگر فایل دارای رمز نخواهد بود.

 

قرار دادن پسورد روی فایل‌ها, رمزگذاری فایل ها

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت