ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آماده کردن حیاط کوچک آپارتمان برای بهار

نویسنده: علی باستانی

آماده کردن حیاط کوچک آپارتمان برای بهار

 

 

حیات وحش,حیات وحش آفریقا,حیات وحش ایران,حیات وحش جهان,حیات وحش حیوانات,حیات وحش استرالیا,حیات وحش شیرها,حیات وحش آمازون,حیات وحش آفریقا فیلم,حیات وحش موته,حیاط پویا,حیاط پویا در مدرسه,حیاط پویا در مدارس,حیاط پویا مدارس,حیاط پویا ورزشی,حیاط پویا مدرسه,طرح حیاط پویا,طرح حیاط پویا در مدارس,طراحی حیاط پویا,تصاویر حیاط پویا,حیاط مرکزی,حیاط مرکزی در معماری ایرانی,حیاط مرکزی مدرن,حیاط مرکزی در معماری,حیاط مرکزی چیست,حیاط مرکزی در معماری مدرن,حیاط مرکزی در اقلیم سرد,حیاط مرکزی در معماری سنتی,حیاط مرکزی در بوشهر,حیاط مرکزی یزد,حیاط خانه,حیاط خانه ما تنهاست,حیاط خانه های قدیمی,حیاط خانه های ویلایی,حیاط خانه ویلایی,حیاط خانه,حیاط خانه ما,حیاط خانه به انگلیسی,حیاط خانه های سنتی,حیاط خانه های ویلایی,حیاط سازی,حیاط سازی ویلا,حیاط سازی ویلا ها,حیاط سازی خانه,حیاط سازی منزل,حیاط سازی مدرن,حیاط سازی ویلایی,حیاط سازی ویلا شمال,زیباسازی حیاط,حیاط سازی ساده,حیاط ویلایی,حیاط ویلایی ایرانی,نمای داخل حیاط ویلایی,درب حیاط ویلایی,حیاط خانه ویلایی,طراحی حیاط ویلایی,نمای حیاط ویلایی,حیاط سازی ویلایی,عکس حیاط ویلایی,کفپوش حیاط ویلایی,حیاط خانه ما تنهاست,حیاط خانه ما تنهاست,حیاط خانه ی ما تنهاست,حیاط ایرانی,حیاط های ایرانی,طراحی حیاط ایرانی,حیاط زیبای ایرانی,حیاط خانه ایرانی,عکس حیاط ایرانی,حیاط در معماری ایرانی,حیاط های زیبای ایرانی,عکس درب حیاط ایرانی,حیاط در مسکن ایرانی,حیاط وحش افریقا,حیاط وحش افریقا,حیات وحش افریقا,حیات وحش افریقا فیلم,حیات وحش افریقای جنوبی,حیات وحش افریقا اپارات,حیات وحش افریقا عکس,حیات وحش افریقا شیرها,مستند حیات وحش افریقا,فیلم حیات وحش افریقا

 

 

این روزها تعداد بسیار زیادی از ما با زندگی در آپارتمان‌های مسکونی از فضاهای بکر طبیعی دور افتاده‌ایم و به دلیل مشغله‌های زندگی، شاید کمتر پیش بیاید که بتوانیم زمانی را برای حضور و برقراری ارتباط با طبیعت داشته باشیم.

در اینجا قصد داریم، با چند ایده کاربردی به شما کمک کنیم تا بتوانید در حیاط آپارتمان محل زندگی تان فضایی برای لذت بردن از گیاهان و عناصر طبیعی در نوروز به وجود بیاورید. اگر شما هم با ما موافق هستید، بهتر است هر چه زودتر دست به کار شوید. زمان زیادی باقی نمانده، بازسازی حیاط را از همین حالا شروع کنید.چیزی به بهار نمانده، تصور کنید چطور با چهره‌ای تازه از طبیعت در حیاط آپارتمان روبه رو خواهید شد!

با این ایده‌های کاربردی حیاط آپارتمان مسکونی تان را آماده آمدن بهار کنید
حتی تصور داشتن چنین حیاط زیبایی هم هیجان‌انگیز است؛ این‌طور نیست؟! به شما پیشنهاد می‌کنم ایده‌های تغییر محوطه و فضای سبز آپارتمان را در اولین جلسه عمومی ساختمان مطرح کرده و همسایگانتان را در این راه با خود همراه کنید.

تعریف مسیرهای حرکتی در طراحی محوطه آپارتمان
همه ما از قدم زدن در میان گیاهان و فضای سبز لذت می‌بریم؛ اینکه بتوانیم حین حرکت زیبایی‌های اطراف‌مان را از زوایای مختلف ببینیم و احساس کنیم که در نزدیک‌ترین فاصله با آنها هستیم، انرژی مثبتی را به ما منتقل خواهد کرد؛ بنابراین بهتر است این موضوع را با طراح مورد نظرتان مطرح کنید و از او بخواهید با طراحی مسیرهای متنوع برای حرکت در حیاط خانه شما این حال و هوا را به آن ببخشد. فکر نکنید حیاط آپارتمان تان کوچک است و امکان چنین کاری در آن وجود ندارد؛ یک طراح زبردست، خوب می‌داند راه‌حل‌ها برای چنین فضایی کدامند.

دکوراسیون بهاری حیاط,دکوراسیون و چیدمان بهاری حیاط

از میان فضای حیاط راه هایی را آماده کنید که از وسط این فضا عبور کنید و از زیبای های آن لذت ببرید
ایجاد اختلاف سطح در طراحی محوطه آپارتمان مسکونی
مسیرهای حرکتی که در بخش قبل از آن صحبت کردیم، اگر روی سطوحی با ارتفاع‌های مختلف قرار گرفته باشد، احساس پویایی را بیش از پیش در فضا به وجود خواهد آورد. علاوه بر آن، هنگام توقف در فضاهای مکث میان این مسیرها، دید از بالا به دیگر بخش‌های حیاط می‌تواند برای ساکنان آپارتمان جذاب باشد. ایجاد این اختلاف سطح‌ها گاهی به دلیل وجود شیب در زمین اجتناب ناپذیر است اما حتی در زمین‌های مسطح نیز می‌توان با اختلاف ارتفاع کمتر چنین کاری را انجام داد.

استفاده از مصالح متنوع برای کف سازی حیاط آپارتمان
استفاده از مصالح متنوع برای کفپوش‌های حیاط به زیباتر شدن آن کمک خواهد کرد. یکنواختی حاصل از استفاده از تنها یک نوع کفپوش پس از مدت کوتاهی برای شما کسالت‌بار خواهد شد. این مصالح را اگر از جنس سنگ و چوب و البته گیاهان پوششی مثل چمن انتخاب کنید، احساس نزدیکی به طبیعت را در این فضاها تقویت خواهند کرد. برای انتخاب مصالح مناسب بهتر است از متخصصان این حوزه راهنمایی بگیرید.

استفاده از آلاچیق‌  و سایبان در طراحی محوطه حیاط آپارتمان
برای تماشای این همه زیبایی که قرار است به حیاط آپارتمان شما قدم بگذارد، حتما فضایی برای نشستن نیز لازم است. این روزها تنوع در ساخت آلاچیق‌ها و سایبان‌ها به شما اجازه می‌دهد گزینه‌های بسیار زیادی را برای انتخاب پیش‌روی‌تان داشته باشید؛ از آلاچیق‌های چوبی که فضای نشیمن متصل به خود دارند، گرفته تا سایبان‌های متحرکی که می‌توانید به‌سادگی آنها را جابه‌جا کنید و در هر گوشه از حیاط که می‌خواهید قرار دهید.

سایبان‌های برقی هم که این روزها در ابعاد و اندازه‌های متنوع و در طرح‌ها و رنگ‌های بسیاری در بازار وجود دارند. این سایبان‌ها قابلیت تحرک و تنظیم دستی را هم دارند.

 

طراحی حیاط آپارتمان,دکوراسیون و چیدمان حیاط خلوت

از آلاچیق‌  و سایبان در طراحی محوطه حیاط آپارتمان استفاده کنید
طراحی حوض و آبنما در حیاط آپارتمان
به شما پیشنهاد می‌کنم که عنصر آب را در طراحی محوطه آپارتمان‌تان فراموش نکنید. آب حس طراوت، تازگی و آرامش را برای ساکنان ساختمان شما به ارمغان خواهد آورد. انتخاب اینکه می‌خواهید به چه شکلی این کار را انجام دهید با شماست؛ یک حوض کوچک یا یک استخر یا حتی یک آبنمای جذاب و زیبا؟! صدای حرکت آب در جوی‌های روان در محوطه حیاط هم گزینه بسیار خوبی است. با توجه به سبک طراحی و مساحت فضایی که در اختیار دارید، یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کرده و تاثیر باورنکردنی آن را تجربه کنید.

طراحی حیاط خلوت,طراحی فضای سبز خانه

یک حوضچه یا آبنمای زیبایی را در حیاط خانه طراحی کنید
مبلمان و اثاثیه مناسب برای فضای بیرونی ساختمان
گرچه گاهی طراح و معمار پروژه شما با ایجاد فضاهای خاص معمارانه نیاز شما را به خرید مبلمان برای فضای بیرونی ساختمان برطرف می‌سازد و برای نشستن در این فضا از سکوها استفاده می‌کند اما بد نیست بدانید مبلمان و اثاثیه محوطه و فضای سبز دارای ویژگی‌های بسیار متفاوتی است که در مقایسه با مبلمان فضای داخلی باید به آنها توجه ویژه‌ای داشت.

مقاومت و ایستایی در برابر شرایط جوی از جمله نکاتی است که نباید از آنها غافل شد. اما در مورد ظاهر و زیبایی آنها نگران نباشید. در این مورد هم تنوع بسیار زیادی در محصولات موجود در بازار وجود دارد ولی دقت کنید که باید طرح و رنگ این مبلمان را متناسب و هماهنگ با سبک کلی طراحی محوطه حیاط انتخاب کنید.

کاشت نهال درختان در باغچه حیاط کوچک آپارتمان
همه ما با 15 اسفند و روز درختکاری آشنا هستیم و خوب می‌دانیم این ماه یکی از بهترین زمان‌هایی است که می‌توان برای کاشت نهال درختان دست به کار شد. هنگام تغییر چهره حیاط آپارتمان تان این نکته را نیز مد نظر قرار دهید و برای انتخاب نهال مناسب حتما با یک متخصص و باغبان حرفه‌ای مشورت کنید. در چنین مواقعی باید به فکر اندازه و شکل کلی ظاهر درخت در زمان بلوغ آن هم باشید.

درست است که همه درختان هنگامی که به شکل نهال هستند اندام کوچکی دارند و کم جا هستند اما پس از گذشت زمان قطعا با ظاهری تنومند در حیاط خانه شما خواهند ایستاد. پس بهتر است با توجه به مساحت، اندازه و فاصله باغچه از بنای ساختمان درختی را انتخاب کنید که در سن بلوغ جثه‌ای متناسب با حیاط و ساختمان آپارتمان شما داشته باشد.

استفاده از گلدان ها و گل های فصلی در فضای باز
نگهداری از فضای سبز حیاط آپارتمان شما قطعا نیازمند باغبانی حرفه‌ای و آگاه است. محافظت از گیاهانی که در کنار هم در زمینی مشترک کاشته می‌شوند باید با دانش و تجربه‌ای کافی انجام بگیرد. اما بسیاری از ما دوست داریم خودمان نیز در این کار سهیم باشیم و لذت آن را تجربه کنیم.

 

به همین دلیل برایتان پیشنهادی دارم؛ نگهداری از گیاهی که در گلدان کاشته شده تجربه‌ای است که در بسیاری از خانه‌ها انجام گرفته است. با انتخاب و کاشت گل‌هایی که در فصل بهار گل می‌دهند، گلدان‌های کوچک را در حاشیه حیاط آپارتمان‌تان قرار دهید و در این کار زیبا سهیم باشید.

 

طراحی حیاط آپارتمان,دکوراسیون و چیدمان حیاط خلوت

کاشت گل‌هایی که در فصل بهار گل می‌دهند در گلدان‌های کوچک و آن ها را در حیاط آپارتمان‌ قرار بدهید

برچسب ها : تصاویر حیاط پویا،حياط خانه،حياط خانه ما تنهاست،حياط خانه هاي ويلايي،حياط وحش افريقا،حیات وحش،حیات وحش آفریقا،حیات وحش آفریقا فیلم،حیات وحش آمازون،حیات وحش استرالیا،حیات وحش افریقا،حیات وحش افریقا اپارات،حیات وحش افریقا شیرها،حیات وحش افریقا عکس،حیات وحش افریقا فیلم،حیات وحش افریقای جنوبی،حیات وحش ایران،حیات وحش جهان،حیات وحش حیوانات،حیات وحش شیرها،حیات وحش موته،حیاط ایرانی،حیاط پویا،حیاط پویا در مدارس،حیاط پویا در مدرسه،حیاط پویا مدارس،حیاط پویا مدرسه،حیاط پویا ورزشی،حیاط خانه،حیاط خانه ایرانی،حیاط خانه به انگلیسی،حیاط خانه ما،حیاط خانه ما تنهاست،حیاط خانه های سنتی،حیاط خانه های قدیمی،حیاط خانه های ویلایی،حیاط خانه ویلایی،حیاط خانه ی ما تنهاست،حیاط در مسکن ایرانی،حیاط در معماری ایرانی،حیاط زیبای ایرانی،حیاط سازی،حیاط سازی خانه،حیاط سازی ساده،حیاط سازی مدرن،حیاط سازی منزل،حیاط سازی ویلا،حیاط سازی ویلا شمال،حیاط سازی ویلا ها،حیاط سازی ویلایی،حیاط مرکزی،حیاط مرکزی چیست،حیاط مرکزی در اقلیم سرد،حیاط مرکزی در بوشهر،حیاط مرکزی در معماری،حیاط مرکزی در معماری ایرانی،حیاط مرکزی در معماری سنتی،حیاط مرکزی در معماری مدرن،حیاط مرکزی مدرن،حیاط مرکزی یزد،حیاط های ایرانی،حیاط های زیبای ایرانی،حیاط وحش افریقا،حیاط ویلایی،حیاط ویلایی ایرانی،درب حیاط ویلایی،زیباسازی حیاط،طراحی حیاط ایرانی،طراحی حیاط پویا،طراحی حیاط ویلایی،طرح حیاط پویا،طرح حیاط پویا در مدارس،عکس حیاط ایرانی،عکس حیاط ویلایی،عکس درب حیاط ایرانی،فیلم حیات وحش افریقا،کفپوش حیاط ویلایی،مستند حیات وحش افریقا،نمای حیاط ویلایی،نمای داخل حیاط ویلایی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت