ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آشنایی با بهترین نحوه پخت گوشت

نویسنده: علی باستانی

آشنایی با بهترین نحوه پخت گوشت

 

 

گوشت خوک,گوشت خوک از نظر پزشکی,گوشت خوک چرا حرام است,گوشت خوک حلال,گوشت خوک در بارداری,گوشت خوک در ادیان,گوشت خوک در اسلام,گوشت خوک در قرآن,گوشت خوک حرام است,گوشت خوک در مسیحیت,گوشت چرخ کرده,گوشت خوک,گوشت,گوشت بوقلمون,گوشت شتر,گوشت شتر مرغ,گوشت خرگوش,گوشت قرمز,گوشت مرغ,گوشت گوساله,گوشت بوقلمون,گوشت بوقلمون گوشت معجزه گر,گوشت بوقلمون چرخ کرده,گوشت بوقلمون+طبع,گوشت بوقلمون در بارداری,گوشت بوقلمون برای زنان باردار,گوشت بوقلمون سرد یا گرم,گوشت بوقلمون قیمت,گوشت بوقلمون برای زن باردار,گوشت بوقلمون پخت,گوشت شتر,گوشت شتر مرغ,گوشت شترمرغ قیمت,گوشت شتر برای زنان باردار,گوشت شترمرغ گرم یا سرد؟,گوشت شتر در بارداری,خواص گوشت شترمرغ,گوشت شترمرغ برای زنان باردار,گوشت شترمرغ+پخت,گوشت شتر برای زن باردار,گوشت شتر مرغ,گوشت شترمرغ اوره خون,خواص گوشت شترمرغ,گوشت شترمرغ سرد است یا گرم,گوشت شترمرغ+پخت,گوشت شتر مرغ و نقرس,گوشت شتر مرغ در بارداری,قیمت گوشت شترمرغ,گوشت شترمرغ حلال,گوشت شترمرغ کیلویی چند,گوشت خرگوش,گوشت خرگوش حلال است یا حرام؟,گوشت خرگوش صانعی,گوشت خرگوش حلال است,گوشت خرگوش حرام است,گوشت خرگوش چه حکمی دارد,گوشت خرگوش حرام,گوشت خرگوش در اسلام,گوشت خرگوش مکروه,گوشت خرگوش نر,گوشت قرمز,گوشت قرمز مضرات,گوشت قرمز در خواب,گوشت قرمز و دیابت,گوشت قرمز بسته بندی,گوشت قرمز در بارداری,گوشت قرمز چیست,گوشت قرمز و بدنسازی,گوشت قرمز منجمد,گوشت قرمز و فشار خون,گوشت مرغ,گوشت مرغ حلال,گوشت مرغ چرخ کرده,گوشت مرغابی,گوشت مرغ حرام اعلام شد,گوشت مرغ سالم,گوشت مرغ خواص,گوشت مرغ در خواب,گوشت مرغابی حلال است,گوشت مرغابی,گوشت گوساله,گوشت گوساله به انگلیسی,گوشت گوساله+خواص,گوشت گوساله برزیلی,گوشت گوساله قیمت,گوشت گوساله کبابی,گوشت گوساله مکروه,گوشت گوساله بسته بندی,گوشت گوساله سردی,گوشت گوساله در بارداری

 

 

هنگام کباب کردن گوشت، اگر شیره گوشت در معرض تماس مستقیم شعله قرار گیرد و حالت سوختگی پیدا کند، مطلوب نیست چرا که در دراز مدت این نوع سوختگی در گوشت باعث بروز سرطان می‌شود.

 

هنگام کباب کردن گوشت، اگر شیره گوشت در معرض تماس مستقیم شعله قرار گیرد و حالت سوختگی پیدا کند، مطلوب نیست چرا که در دراز مدت این نوع سوختگی در گوشت باعث بروز سرطان می‌شود.

 

در حالتی که گوشت سرخ می‌شود، روغن زیادی جذب گوشت می‌شود و علاوه بر اینکه کالری بسیار بالایی پیدا می‌کند، نوع روغن و میزان روغن مصرفی هم در کاهش کیفیت و ارزش غذایی گوشت پخته شده تاثیرگذار است.

 

روش پخت آب پز و بخارپز کالری کمتری نسبت به انواع دیگر دارد ضمن اینکه آهن و روی در گوشت با انواع پخت، تغییر زیادی نمی‌کنند و معمولا در انواع روش‌های نام برده، محفوظ می‌مانند.

 

 

گوشت‌های کبابی را نازک ببرید
معمولاً مدت زمان پخت گوشت در روش کبابی پایین است و امکان خام ماندن بخش‌های مرکزی آن با این روش بالاست. به همین دلیل توصیه می‌شود گوشت‌های کبابی را بسیار نازک ببرید و در صورت امکان برش‌هایی بر سطح گوشت‌ها بزنید تا مرکز آن‌ها هم به خوبی پخته شوند. در ضمن، بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های انگلی یا مسمومیت از مصرف کباب‌های نیم پز و آبدار خودداری کنید.

 

گوشت را در دمای مناسب نگه دارید
یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در تهیه کباب که متأسفانه بیشتر خانواده‌ها به آن اهمیتی نمی‌دهند، نگهداری گوشت خام در دمای مناسب تا پیش از کباب کردن آن است. شما باید گوشت کبابی را حداکثر در دمای 6 تا 8 درجه سانتی‌گراد بالای صفر نگهداری کنید زیرا نگهداری گوشت در دمای بالای 8 درجه بیشتر از 2 ساعت باعث فساد گوشت خواهد شد.

 

برای حفظ دمای مطلوب می‌توانید گوشت کبابی را از چند ساعت قبل داخل فریزر بگذارید یا آن را تا هنگام مصرف و پیش از خارج شدن از خانه داخل کلمنی پر از یخ قرار دهید. در ضمن به خاطر داشته باشید که گوشت کبابی باید آخرین وسیله‌ای باشد که از منزل خارج می‌کنید و بهتر است تا آخرین دقیقه داخل یخچال یا حتی فریزر باقی بماند.

 

گوشت قرمز دوست دارید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، پس حتما از استیک هم خوش‌تان می‌آید! البته استیک به شیوه‌های مختلفی پخته می‌شود و باتوجه به مدت زمان و درجه حرارتی که با آن پخته می‌شود، متفاوت است به همین دلیل استیک به 3 نوع آبدار، نیم‌پر و مغز‌پخت تقسیم می‌شود.

 

اما به نظر شما کدام استیک خاصیت بیشتری دارد؟

اگر می‌خواهید بیماری عفونی نگیرید، کاملا پخته بخورید
مسلما استیکی که خوب پخته شده باشد، از نظر بهداشتی بهتر است چون ممکن است گوشت‌ها دچار آلودگی‌های انگلی مختلف از جمله آلودگی به انگل تنیاها باشند. به این ترتیب اگر مغز گوشت خوب حرارت نبیند، این انگل‌ها از طریق گوشت به انسان منتقل می‌شود و مشکلات زیادی برای دستگاه گوارش فرد ایجاد می‌کند. غذاهای گوشتی دیگر مانند کباب کوبیده و کباب برگ هم درست مثل استیک باید با حرارت ملایم پخته شده تا خوب مغز‌ پخت شوند؛ به این ترتیب موادمغذی گوشت هم از بین نمی‌رود. وقتی حرارت شعله بالا باشد نه تنها مواد مغذی گوشت از بین می‌رود، بلکه سوختگی هم در آن ایجاد شده و چربی‌های سطح گوشت می‌سوزد و مشکلات زیادی برای بدن ایجاد می‌کند، ضمن اینکه چنین نحوه پختی هم می‌تواند بسیاری از آلودگی‌های میکروبی گوشت از جمله سالمونلا را از بین ببرد.

 

اگر می‌خواهید مواد مغذی به شما برسد، آبدار بهتر است
اصولا ما ایرانی‌ها عادت داریم غذا را بیش از آنچه نیاز است، حرارت دهیم و بپزیم و از غذاهای به اصطلاح جا‌ افتاده بیشتر خوشمان می آید! در حالی‌که حرارت معقولی که باعث تراوش عصاره گوشت می‌شود، برای پختن آن کافی است! وقتی گوشت را زیادی می‌پزیم، غیر از نابود کردن ویتامین‌ها و مواد مغذی آن، ساختار پروتئین ارزشمند گوشتی که این روزها گران‌تر هم شده، با حرارت خیلی زیاد تغییر می‌کند و نه تنها گوشت هضم نخواهد شد، بلکه جذبی هم اتفاق نمی‌افتد! به این ترتیب باقی‌مانده گوشت هضم نشده به روده می‌رسد و به عنوان خوراک باکتری‌ها مورد تخمیر قرارمی‌گیرد و مواد سمی تولید می‌شود که هم به روده بزرگ آسیب می‌رساند، هم نفاخ است و هم احساس بد انباشتگی را ایجاد می‌کند و گاهی هم باعث یبوست می‌شود.

 

اینکه گفته می‌شود، گوشت‌ها ممکن است سرطان‌زا باشد، زمانی اتفاق می‌افتد که گوشت را آنقدر حرارت می‌دهیم که نه تنها مغز‌ پخت می‌شود که ساختار پروتئین‌ها تغییر می‌کند و آنزیم‌هایی که قادر به هضم شکل اولیه پروتئین گوشت هستند، دیگر نمی‌توانند پروتئین تغییر شکل داده را هضم کنند چون وقتی گوشت حرارت زیاد می‌بیند، مولکول‌ها و رشته‌های پروتئینی‌اش چنان در هم تنیده می‌شود که آنزیم‌ها دیگر به آنها دسترسی ندارند، بنابراین گوشتی که خورده‌ایم، نه‌تنها هضم و جذب نمی‌شود بلکه موجب نفخ و تولید مواد سمی شده و هیچ کمکی به عضله‌سازی و تقویت بدن نخواهد کرد.

 

آشنایی با بهترین نحوه پخت گوشت (2)

حد وسط بهتر است
به طور کلی بهترین روش طبخ گوشت بخارپز یا کباب کردن است؛ به شرطی که کباب کردنش منجر به ایجاد سوختگی‌های موضعی روی سطح گوشت نباشد که می‌توانند سرطان‌زا باشند، بنابراین اگر از شیوه‌ای برای تهیه استیک استفاده شود که حرارت به طور یکنواخت به تمام سطح آن برسد و گوشت بدون سوختن، کاملا پخته شود، بهترین شیوه طبخ خواهد بود. گوشت نپخته یا نیم‌پخته هم هضم و جذب سختی خواهد داشت. به خصوص اگر مصرف‌کننده کودک، نوجوان یا سالمند باشد که عملکرد دستگاه گوارش او نسبت به یک فرد بالغ ضعیف‌تر است، هضم و جذب این پروتئین می‌تواند مشکل و حتی منجر به نابردباری‌های گوارشی هم شود، ضمن اینکه احتمال آلودگی‌های میکروبی هم همیشه وجود دارد، بنابراین اگر هنگام پخت، حرارت کافی به تمام قسمت‌های گوشت نرسد احتمال این آلودگی‌ها بیشتر است.

 

البته نباید فراموش کرد که بیش از حد پختن گوشت – که با علائمی مثل برشته و قهوه‌ای شدن سطح گوشت یا حتی سوختن بعضی قسمت‌ها قابل تشخیص است – هم می‌تواند مانع هضم و جذب خوب آن شود. به بیان ساده گوشت خام دیرهضم است و گوشتی که از حالت پخت معمولی فراتر رفته، قسمت‌های برشته و سوخته‌اش بسیار دیر هضم هستند و باعث بروز مشکلات گوارشی می‌شوند؛ چراکه فیبرهای موجود در گوشت با پختن زیاد، در هم تنیده می‌شوند و آنزیم‌های گوارشی به سختی می‌توانند آنها را هضم کنند. گوشت در حدی که بافتش نرم شده باشد و راحت جویده شود، بدون برشته و قهوه‌ای شدن، گوشت پخته به حساب می‌آید؛ پس نیازی نیست که برای مدت زمان بیشتری روی حرارت بماند.

 

نکات کبابی
بهتر است گوشت را قبل از کبابی کردن در سس بخوابانید، چرا که کارشناسان معتقدند این کار باعث مرطوب و پایین نگه داشته شدن درجه حرارت آن می‌شود. گوشت را در قطعات کوچک تهیه کنید تا درجه حرارت گوشت به هنگام پخته شدن پایین بیاید، سعی کنید برای تهیه کباب، گوشت‌های لخم را انتخاب کنید، چربی کمتر باعث کاهش شعله‌ و دود می‌شود.

 

قبل از کبابی کردن گوشت سعی کنید گوشت را گرم کنید، برای این کار بهتر است قطعات گوشت را در یک کیسه نایلونی پیچیده و آنها را 30 تا 60 دقیقه در آب گرم قرار دهید و سپس آن را بپزید و به هنگام کباب کردن، گوشت را به طور مرتب، پشت و رو کنید، پشت و رو کردن گوشت به معنای آن است که هیچ طرف گوشت بیش از اندازه حرارت جذب نمی‌کند یا حرارت از دست نمی‌دهد، بنابراین گوشت سریع‌تر می‌پزد و لایه‌های بیرونی آن کمتر دچار سوختگی می‌شود.

برچسب ها : آموزش کباب سلطانی،اگر می‌خواهید مواد مغذی به شما برسد، آبدار بهتر است،اما به نظر شما کدام استیک خاصیت بیشتری دارد،برنج کته برای لاغری،برنج کته چاق کننده است،برنج کته چیست،برنج کته طرز تهیه،برنج کته قالبی،برنج کته مطبخ خاله خانم،برنج کته یا آبکش،بیوگرافی کته کلویتس،تهيه غذا با اسفناج،تهیه کباب بختیاری،تهیه کباب سلطانی،تهیه کته برنج،چلو کباب بختیاری،چلو کباب سلطانی،چند غذا با اسفناج،حد وسط بهتر است،خواص کته برنج،خواص گوشت شترمرغ،خواص نکته ماست،درباره کته کلویتس،دستور پخت کته گوجه،روش تهیه کته قالبی،زندگینامه کته کلویتس،طراحی کته کلویتس،طراحی های کته کلویتس،طرز پخت کته قالبی،طرز پخت کته گوجه،طرز تهيه كته گوجه،طرز تهیه کباب بختیاری،طرز تهیه کته قالبی،طرز تهیه کته گوجه فرنگی،طرز تهیه کته ماست،طرزتهیه کته برنج،طرزتهیه کته گوجه،عکس کباب سلطانی،غذا،غذا با اسفناج،غذا با اسفناج نرگسی،غذا با اسفناج و قارچ،غذا با اسفناج و گوشت،غذا با اسفناج و گوشت چرخ کرده،غذا با اسفناج و مرغ،غذا با بادمجان،غذا با بادمجان دلمه اي،غذا با بادمجان سرخ شده،غذا با بادمجان کبابی،غذا با بادمجان و پنیر پیتزا،غذا با بادمجان و سیب زمینی،غذا با بادمجان و قارچ،غذا با بادمجان و کدو،غذا با بادمجان و گوشت چرخ کرده،غذا با بادمجان و مرغ،غذا با گوشت چرخ کرده،غذا با گوشت چرخ کرده بوقلمون،غذا با گوشت چرخ کرده در فر،غذا با گوشت چرخ کرده مرغ،غذا با گوشت چرخ کرده و بادمجان،غذا با گوشت چرخ کرده و برنج،غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا،غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی،غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ،غذا با گوشت چرخ کرده و کدو،غذا با مرغ،غذا با مرغ بدون برنج،غذا با مرغ پخته،غذا با مرغ پخته شده،غذا با مرغ چرخ کرده،غذا با مرغ سوخاری،غذا با مرغ و بادمجان،غذا با مرغ و برنج،غذا با مرغ و سیب زمینی،غذا با مرغ و قارچ،غذاهاي خوشمزه،غذاهاي خوشمزه ايراني،غذاهای ایرانی،غذاهای خوشمزه،غذاهای خوشمزه ایرانی،غذاهای خوشمزه با گوشت چرخ کرده،غذاهای خوشمزه با مرغ،غذاهای خوشمزه ساده،غذاهای خوشمزه و جدید،غذاهای خوشمزه و ساده،غذاهای خوشمزه و سریع،غذاهای رژیمی،غذاهای رژیمی با سبزیجات،غذاهای رژیمی بدون روغن،غذاهای رژیمی برای افراد دیابتی،غذاهای رژیمی برای شام،غذاهای رژیمی برای کاهش وزن،غذاهای رژیمی برای کبد چرب،غذاهای رژیمی خوشمزه،غذاهای رژیمی طرز تهیه،غذاهای رژیمی لاغری،غذای ایرانی،غذای ایرانی با گوشت،غذای ایرانی با مرغ،غذای ایرانی بدون برنج،غذای ایرانی بدون گوشت،غذای ایرانی برای مهمان خارجی،غذای ایرانی ساده،غذای ایرانی سریع،غذای ایرانی گیاهی،غذای ایرانی مجلسی،غذای با اسفناج،غذای ساده،غذای ساده ایرانی،غذای ساده با بادمجان،غذای ساده با برنج،غذای ساده با سیب زمینی،غذای ساده با گوشت چرخ کرده،غذای ساده برای شام،غذای ساده برای ناهار،غذای ساده و خوشمزه،غذای ساده و سریع،غذایی با اسفناج،فواید کته ماست،قیمت کباب سلطانی،قیمت گوشت شترمرغ،كباب ترش،كباب ترش گيلاني،كباب چنجه،كباب چنجه در فر،كباب سلطاني،كباب سلطاني ايراني،كته با ماست،كته گوجه،كته ماست،کارهای کته کلویتس،کباب،کباب بختياري،کباب بختیاری،کباب بختیاری تابه ای،کباب بختیاری چیست،کباب بختیاری خانگی،کباب بختیاری در فر،کباب بختیاری عکس،کباب برگ،کباب برگ ایرانی،کباب برگ با گوشت گوساله،کباب برگ تابه ای،کباب برگ خانگی،کباب برگ در فر،کباب برگ فر،کباب برگ گوسفندی،کباب برگ ماهی تابه،کباب برگ مرغ،کباب بناب،کباب بناب بهروز،کباب بناب تهران،کباب بناب خیابان شیراز،کباب بناب در تهران،کباب بناب دولت،کباب بناب سعادت آباد،کباب بناب طرز تهیه،کباب بناب مقدس اردبیلی،کباب بناب ملاصدرا،کباب تابه ای،کباب تابه ای با رب،کباب تابه ای با سیخ چوبی،کباب تابه ای با گوجه،کباب تابه ای با مرغ،کباب تابه ای در فر،کباب تابه ای دو رنگ،کباب تابه ای مرغ،کباب ترش،کباب ترش با مرغ،کباب ترش در فر،کباب ترش شمال،کباب ترش فر،کباب ترش گیلانی،کباب ترش لاهیجان،کباب ترش مرغ،کباب ترکی،کباب ترکی با مرغ،کباب ترکی بهروز،کباب ترکی پاندا،کباب ترکی خانگی،کباب ترکی خانگی با مرغ،کباب ترکی زیتون،کباب ترکی مرغ،کباب ترکی نشاط،کباب ترکی نشاط ستارخان،کباب چنجه،کباب چنجه با کیوی،کباب چنجه با گوشت گوساله،کباب چنجه با ماست،کباب چنجه در فر،کباب چنجه گوساله،کباب چنجه لاری،کباب چنجه+نرم،کباب سلطانی،کباب سلطانی چیست؟،کباب سلطانی طرز تهیه،کباب کوبیده،کته با ماست،کته برنج،کته قالبی،کته قالبی در فر،کته کباب،کته کباب شمال،کته کباب شمالی،کته کباب گیلان،کته کبابی تمیشان،کته کبابی در تهران،کته کبابی ساحل،کته کبابی شالیزار،کته کبابی شمال،کته کبابی شمالی،کته کلویتس،کته گوجه،کته گوجه با گوشت،کته گوجه با مرغ،کته گوجه خوشمزه،کته ماست،کته ماست اسهال،کته ماست برای اسهال،کته و ماست،گوشت،گوشت بوقلمون،گوشت بوقلمون برای زن باردار،گوشت بوقلمون برای زنان باردار،گوشت بوقلمون پخت،گوشت بوقلمون چرخ کرده،گوشت بوقلمون در بارداری،گوشت بوقلمون سرد یا گرم،گوشت بوقلمون قیمت،گوشت بوقلمون گوشت معجزه گر،گوشت بوقلمون+طبع،گوشت چرخ کرده،گوشت خرگوش،گوشت خرگوش چه حکمی دارد،گوشت خرگوش حرام،گوشت خرگوش حرام است،گوشت خرگوش حلال است،گوشت خرگوش حلال است یا حرام؟،گوشت خرگوش در اسلام،گوشت خرگوش صانعی،گوشت خرگوش مکروه،گوشت خرگوش نر،گوشت خوک،گوشت خوک از نظر پزشکی،گوشت خوک چرا حرام است،گوشت خوک حرام است،گوشت خوک حلال،گوشت خوک در ادیان،گوشت خوک در اسلام،گوشت خوک در بارداری،گوشت خوک در قرآن،گوشت خوک در مسیحیت،گوشت را در دمای مناسب نگه دارید،گوشت شتر،گوشت شتر برای زن باردار،گوشت شتر برای زنان باردار،گوشت شتر در بارداری،گوشت شتر مرغ،گوشت شتر مرغ در بارداری،گوشت شتر مرغ و نقرس،گوشت شترمرغ اوره خون،گوشت شترمرغ برای زنان باردار،گوشت شترمرغ حلال،گوشت شترمرغ سرد است یا گرم،گوشت شترمرغ قیمت،گوشت شترمرغ کیلویی چند،گوشت شترمرغ گرم یا سرد؟،گوشت شترمرغ+پخت،گوشت قرمز،گوشت قرمز بسته بندی،گوشت قرمز چیست،گوشت قرمز در بارداری،گوشت قرمز در خواب،گوشت قرمز مضرات،گوشت قرمز منجمد،گوشت قرمز و بدنسازی،گوشت قرمز و دیابت،گوشت قرمز و فشار خون،گوشت گوساله،گوشت گوساله برزیلی،گوشت گوساله بسته بندی،گوشت گوساله به انگلیسی،گوشت گوساله در بارداری،گوشت گوساله سردی،گوشت گوساله قیمت،گوشت گوساله کبابی،گوشت گوساله مکروه،گوشت گوساله+خواص،گوشت مرغ،گوشت مرغ چرخ کرده،گوشت مرغ حرام اعلام شد،گوشت مرغ حلال،گوشت مرغ خواص،گوشت مرغ در خواب،گوشت مرغ سالم،گوشت مرغابي،گوشت مرغابي حلال است،گوشت مرغابی،گوشت‌های کبابی را نازک ببرید،نكات كبابی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت