ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آداب و رسوم ازدواج در روسیه

نویسنده: احمد اعجازی

آداب و رسوم ازدواج در روسیه

ازدواج در روسیه,ازدواج روسیه,قوانین ازدواج در روسیه,قانون ازدواج در روسیه,آداب ازدواج در روسیه,آداب و رسوم ازدواج در روسیه,مراسم ازدواج در روسیه,فرهنگ ازدواج در روسیه,شرایط ازدواج در روسیه,قوانین ازدواج در روسیه,سنت ازدواج در روسیه,رسم ازدواج در روسیه,رسوم ازدواج در روسیه,ازدواج روسیه,ازدواج روسیه,ازدواج در روسیه,سایت ازدواج روسیه,ویزای ازدواج روسیه,اقامت ازدواج روسیه,ازدواج با زنان روسیه

 

سنت و آداب و رسوم ازدواج، به خصوص در روسیه ریشه های تاریخی دارد. از زمان های قدیم، بسیاری از مردم به آداب و رسوم ازدواج افتخار می کردند. اما امروز بعضی ها از رسوم ازدواج بی اطلاع هستند و یا به آنها ارزش نمیدهند. طبق آداب و رسوم ازدواج در روسیه، ازدواج برای عروس و داماد در این کشور از جایگاه خاصی برخورداری است و این آداب و رسوم از کجا سرچشمه گرفته اند؟

 

حلقه ازدواج (چله). مشخص شده است که در مصر باستان، زن و شوهر با بدست نمودن حلقه قسم می خوردند که تا اخرین روز زندگی در شادی و غم با هم میباشند. مصریان بر این باور بودند که اگر حلقه را به انگشت وسطی دست چپ کنند جرقه عشق را تا اخر عمر نگه میدارند. این سنت تا به امروز در مردم شرق حفظ شده . اما در روسیه حلقه ی عروسی را به انگشت وسطی دست راست میکنند و قسم میخورند که تا اخر عمر با همسر خود صادق بمانند. اگر مرد یا زن روس حلقه عروسی خود را بدست چپ انگشت وسطی کرده, به این معناست که همسرش وفات کرده.

 

عروس را در آغوش گرفته و داخل خانه کردن. این رسم ازدواج اسلاوی بسیار قدیمی است. اسلاوی ها به این باور بودند که اگر عروس را در زمان داخل شدن به خانه، همسرش در آغوش بگیرد، پاهای عروس زمین را لمس نکند، شیطان فریب میخورد و عروس نظر نمی شود.

 

ظرف برای خوشبختی. در روستاهای روسیه شکستاندن ظرف گلی نشانه باکره بودن عروس است.

 

گل جیبداماد. گذاشتن گل در جیب داماد نشان اظهارعشق عروس به داماد میباشد.

 

شاهدان در جشن عروسی. در ازدواج روسها دو شاهد میباشد که یکی از طرف عروس و دیگری از داماد. شاهدان باید کسانی باشند که عروس و داماد به انها میتوانند اعتماد کنند. بعضی ها نقش شاهدی را به خویشاوندان شان نیز میدهند. شاهدان باید با عروس و داماد در قسمت انتخاب لباس، لوازم آرایش، برگزاری محفل عروسی, بجا نمودن سنت های مراسم و غیره کمک و همکاری کنند.

 

دسته گل عروس. عروس، دسته گل خود را در جمعیت دختران که هنوز ازدواج نکرده پرتاب می کند و کسی که موفق به گرفتن دسته گل عروس شد، این به دین معنی است که او در آینده نزدیک ازدواج می کند.

 

رسوم ازدواج در روسیه, آداب و رسوم

نان کاراوای بسیار زیبا تزئین میشود

نان و نمک (به روسی کاراوای). کاراوای نان تزیین شده سنتی روسی است. بعد از انکه داماد عروس را از خانه مادرش می گیرد در بیرون از خانه، عروس و داماد را با یک قرص نان و نمک ملاقات می کنند. عروس و داماد تکه ای از نان را با دهان شان می گیرند و لقمه هر کسی که بزرگتر بود رئیس خانواده میشود.

گفتنی است که نان کاراوای بسیار زیبا تزئین میشود. برگ در نان – به معنای فرزندان اینده، خوشه ی گندم – سعادت و رفاه، دو حلقه در هم آمیخته – وفاداری و عشق ابدی است.

 

صدا نمودن کلمه تلخ (گورکا). این کلمه را در عروسی برای بوسیدن عروس و داماد از یکدیگر، تمام مهمانان با یک صدا می گویند، “گورکا، گورکا،” اما در قدیم عروس با پطنوس که در بین آن گیلاس ودکا می بود نزد همه مهمانان برای جمع آوری تحفه میرفت، اما مهمانان نمیفهمیدن که در داخل گیلاس آب است یا ودکا ومهمان پس از آن که تحفه را برای عروس می داد و ودکا را مینوشید و صدا میکرد تلخ است به معنای آن که مشروب است، نه آب.

 

ازاد نمودن دو کبوتر سفید. کبوتر سفید نماد از ازادی، صلح و خوشبختی است. آزاد نمودن دو کبوتر سفید پس از عقد پیمان ازدواج، نشانه خداحافظی با خانه اجدادی و همچنین آغاز یک زندگی جدید با هم اوج میباشد.

 

تعداد مهمانان در محفل ازدواج. در روسیه در مراسم ازدواج صرف از دوستان و خویشاوندان نزدیک دعوت به عمل میاید. تعداد دعوت شدگان در عروسی بیش از چهل تا پنجا مهمان میرسد.

گفتنی است که در عروسی های اشخاص مشهور و پولدار تعداد مهمانان به بیش از 300 نیز میرسد.

برچسب ها : آداب ازدواج در روسیه،آداب و رسوم ازدواج چین،آداب و رسوم ازدواج در چین،آداب و رسوم ازدواج در روسیه،آداب و رسوم ازدواج در ژاپن،آداب و رسوم ازدواج در کشور ترکیه،اتحاد روسیه و ایران،اخبار روسیه امروز،اخبار روسیه فارسی،اخذ ویزای روسیه،اداب و رسوم ازدواج در ترکیه،ارتش روسیه و ایران،ازدواج با زنان روسیه،ازدواج در روسيه،ازدواج در روسیه،ازدواج روسيه،ازدواج روسیه،اقامت ازدواج روسیه،انقلاب سفید روسیه،بازی روسیه و ایران،تور ترکیه روسیه،جنگ روسیه و ایران،جنگ روسیه و ترکیه،جنگهای روسیه و ایران،خبرگزاری روسیه امروز،خبرگزاری روسیه فارسی،رادیو روسیه فارسی،رسم ازدواج در روسیه،رسوم ازدواج در روسیه،روابط ایران و روسیه،روابط روسیه و ایران،روابط روسیه و ترکیه،روس سفید،روس فارسی،روسيه فارسي،روسيه و ايران،روسيه ويزا،روسی سفید،روسی فارسی،روسیه الیوم فارسی،روسیه امروز،روسیه بدون ویزا،روسیه ترکیه،روسیه داعش،روسیه سفید،روسیه سفید چیست،روسیه شبهای سفید،روسیه فارسی،روسیه و ایران،روسیه و ترکیه،روسیه و داعش،روسیه ویزا،سایت ازدواج روسیه،سفر به روسیه بدون ویزا،سنت ازدواج در روسیه،شبهای سفید روسیه چیست،شرایط ازدواج در روسیه،شهرهای روسیه سفید،صدای روسیه فارسی،عکس روسیه سفید،فرهنگ ازدواج در روسیه،قانون ازدواج در روسیه،قوانین ازدواج در روسیه،کشور روسیه سفید،مدارک ویزای روسیه،مراسم ازدواج در روسیه،مقایسه قدرت نظامی روسیه و ترکیه،نقشه روسیه فارسی،والیبال ایران روسیه امروز،والیبال روسیه و ایران،ویزا روسیه توریستی،ویزای ازدواج روسیه،ویزای روسیه،ویزای روسیه برای ایرانیان،ویزای روسیه فوری،ویزای روسیه قیمت،ویزای روسیه یکساله

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت