ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آب هویج بخورید تا قلب سالم داشته باشید

نویسنده: احمد اعجازی

آب هویج بخورید تا قلب سالم داشته باشید

آب هویج بستنی,آب هویج گیری,آب هویج در بارداری,آب هویج در دوران بارداری,آب هویج,اب هویج,اب هویج در بارداری,آب هویج برای نوزاد,آب هویج و کرفس,اب هویج برای اسهال,سلامت قلب,سلامت قلب و عروق,سلامت قلب جنین,سلامت قلب با ورزش,سلامت قلب و ورزش,سلامت قلب سالم,سلامت قلب مجله,برای سلامت قلب چه کنیم,راههای سلامت قلب,هفته سلامت قلب,قلب سالم چگونه قلبی است,قلب سالم,قلب سالم و ناسالم,قلب سالم با ورزش,قلب سالم اصفهان,قلب سالم چیست,قلب سالم و دخانیات,قلب سالم بدون دخانیات,قلب سالم و کاهش وزن,قلب سالم و ورزش,خوردن آب هویچ در بارداری,خوردن آب هویچ در دوران بارداری,خوردن اب هویج,خوردن آب هویج در خواب,خوردن آب هویج در بارداری,خوردن اب هویج در بارداری,خوردن آب هویج در دوران شیردهی,خوردن اب هویج در دوران بارداری,خوردن آب هویج ناشتا,خوردن اب هویج دربارداری,
هویج گیاهی پرفایده ای است که اگر خوردن آن را دوست ندارید، متخصصان نوشیدن آب آن را توصیه می کنند.

به گزارش مهر، به گفته کارشناسان خوردن یک لیوان آب هویج دارای فواید متعددی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

تقویت بینایی
هویج منبع غنی ویتامین A است. این گیاه نارنجی حاوی رنگدانه های موسوم به بتاکاروتن است که در بدن تبدیل به ویتامین A می شود. ویتامین A موجب تقویت بینایی چشم و حفظ سلامت چشم ها می شود.

مقابله با سرطان سینه
مطالعات منتشرشده نشان می دهد مصرف آب هویج به مدت بیش از سه هفته موجب افزایش کل میزان کاروتنوئیدهای خون شده و فشار اکسایشی را کاهش می دهد.

کاهش آسیب به DNA افراد سیگاری
هویج منبع بزرگ بتاکاروتن غذایی است که مانع از آسیب به DNA لنفوسیتی، بخصوص در افراد سیگاری که در معرض ابتلا به سرطان های مختلف هستند، می شود.

حفظ سلامت قلب
مطالعات نشان می دهد مصرف منظم آب هویج به کاهش فشار سیستولیک کمک می کند.

حفظ درخشندگی پوست و مو
آب هویج غنی از آنتی اکسیدان ها و پتاسیم است که به بازسازی سلول ها کمک کرده و در نتیجه درخشش طبیعی پوست و مو حفظ می شود.

کمک به کنترل قند خون
یک لیوان آب هویج دارای کالری و قند پایینی است، و در عین حال مواد مغذی و مواد ضروری را داراست. از اینرو به تنظیم قند خون کمک کرده و دیابت را کنترل می کند.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت